تاریخ درج خبر : 1392/11/11
کد خبر : ۲۰۲۱۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -

تخصیص اعتبار 191 میلیون یورویی برای پتروشیمی گچساران

سایت استان: پتروشیمی گچسارن اعتبار 191 میلیون یورویی دریافت کرد.

gach_petrochemical

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان در ادامه جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه گذاری استان سید حسین سهمگین، مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری خبر داد: اعتبار 191 میلیون یورویی شرکت پتروشیمی گچساران از صندوق توسعه ملی تصویب شد و تاکنون 40 میلیون یورو از این اعتبار به این شرکت داده شد.

وی گفت: شرکت پتروشیمی گچساران، 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امیدواریم که در آینده نزدیک شاهد تولید این کارخانه باشیم.

وی با انتقاد از رویه سرمایه گذاری در استان، گفت: نداشتن مشاور در سرمایه گذاری، بازاریابی ضعیف و بدون تخصص، فرهنگ ضعیف بازپرداخت قرض، ضعف در آینده نگری و علاوه بر همه این دلایل ضعف بنیادین تاریخی در زمینه سرمایه گذاری باعث شده است، گامهای مؤثری در تولید و خدمات برداشته نشود.

در ادامه این جلسه، علی مصلحی، نماینده اداره کل بازرسی استان با تشریح روند اقتصادی سالیان اخیر گفت: تجربه ای که سرمایه گذاران به ویژه سرمایه داران استان های مجاور در این استان دارند این است که این منطقه جای سرمایه گذاری نیست و ترجیح می دهند در جاهای دیگری سرمایه گذاری کنند.

وی بیان کرد: به دلایل بسیاری، هشت استان محروم کشور از بخش سرمایه گذاری غافل ماندند و یکی از دلایل این است که نتوانستند زیر ساختها را آماده کنند و هم اکنون کار سخت شده است، بنابراین نمایندگان مجلس کهگیلویه و بویراحمد باید با دولت و مجلس صحبت رایزنی کنند.

مصلحی با دفاع از عملکرد بانکهای استان افزود: اگر بانک ها بیش از اندازه تهسیلات بدهند جریمه می شوند و در این زمینه باید دولت وارد عمل شود و به صورت ویژه برای نجات استانهای محروم قدم بردارد.

وی تصریح کرد: قانون سرمایه گذاری مشکل دارد و در آن شرایط مناطق توسعه نیافته و محروم در نظر گرفته نشده است، زیرا ما توانمندی و پتانسیل داریم اما پول و سرمایه نداریم.

مصلحی با تشریح نحوه اعطای تسهیلات و بیان نواقص در این زمینه گفت: در طرح توجیهی هم بانک و هم سرمایه گذار همه نکات را رعایت نمی کنند.

نماینده سازمان بازرسی استان در پایان گفت: صنعت نفت و گاز 80 سال در استان ما سابقه دارد اما یک کارخانه مرتبط با این صنعت در استان وجود ندارد، زیرا در گذشته اطلاعی از حقوق و خواسته های خود نداشتیم و امروزه نمی دانیم که چه می خواهیم و از چه راهی خواسته های خود را مطرح کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد