تاریخ درج خبر : 1392/11/11
کد خبر : ۲۰۲۶۴۱
+ تغییر اندازه نوشته -

مشکل اصلی خرید ماشین آلات کشاورزی سخت گیری های بی مورد بانک عامل است

سایت استان: رییس اداره امور فناوری های مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۲۰۰ متقاضی دریافت تسهیلات ادوات کشاورزی به بانک عامل استان معرفی شده اند.

عطا باقرزاده افزود: میزان تسهیلات پیش بینی شده برای این تعداد متقاضی افزون بر ۱۱۰ میلیارد ریال است.

153830_06e17

وی بیان کرد: ۳۰ نفر از این تعداد تاکنون موفق به دریافت تسهیلات خود شده اند.

باقرزاده میزان کل اعتبار تخصیص یافته برای خرید ادوات کشاورزی در این استان را در سال جاری افزون بر ۲۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: در صورت جذب وپرداخت کامل این میزان تسهیلات از سوی بانک کشاورزی بیش از ۳۵۰ دستگاه انواع تراکتور و اداوت سبک و نیمه سنگین کشاورزی وارد چرخه مکانیزاسیون این بخش مهم خواهد شد.

وی با بیان اینکه کشاورزان و شرکت های فعال مکانیزاسیون در استان می توانند از این تسهیلات استفاده کنند ، افزود: هم اکنون ۱۶ شرکت مکانیزاسیون فعال در استان وجود دارد.

وی ابراز داشت: بیش از ۱۲۴ دستگاه تراکتور ، کمباین و انواع ماشین آلات کشاورزی در این شرکت ها موجود است.

رییس اداره فناوری های مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد نرخ سود تسهیلات خرید ادوات کشاورزی در استان را ۱۵ درصد و دوره بازپرداخت آن را برای خرید تراکتور پنج سال و کمباین نیز هفت ساله عنوان کرد.

این مسوول در سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه وبویراحمد یکی از مشکلات اساسی برای خرید ماشین آلات کشاورزی را سخت گیری های بی مورد و بروکراسی های اداری در بانک عامل دانست و اظهار کرد: متقاضیان و کشاورزان در این راستا بارها اظهار گلایه کرده اند.

منبع:خبرنما

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد