تاریخ درج خبر : 1392/11/12
کد خبر : ۲۰۳۳۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

پیوند بین دین و سیاست شاهکار امام خمینی بود

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: پیوند بین دین و سیاست یکی از شاهکار امام خمینی (ره) بود.

سید موسی خادمی روز شنبه در آیین نمادین گرامیداشت ورود رهبرفقید انقلاب به وطن در فرودگاه یاسوج گفت: انقلاب اسلامی مکتبی فرهنگی برآمده از فرهنگ عاشورا است و این انقلاب بزرگ به برکت سالها مجاهدت امام راحل شکل گرفته است.

IMG_2708

وی با بیان اینکه امام خمینی (ره) یک رهبر بزرگ،فقیه زمان شناس ،مدیر، شجاع و دارای ارتباط قوی مردمی بود تصریح کرد: تشکیل و بسیج شبکه های اجتماعی وسیع از سوی امام راحل از عوامل موثر در پیروزی انقلاب اسلامی بود.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد برقراری پیوند بین دین و سیاست را یکی از شاهکارهای فکری و هنر مدیریتی معمار کبیر انقلاب خواند وافزود:انقلاب اسلامی الگوی عملی خوبی برای پیوند دین با سیاست است.

وی اظهارکرد: امام خمینی (ره) به برکت سالها تلاش علمی اثبات کرد که دین و سیاست با هم منافات ندارد و سیاست زیرمجموعه دین است و حکومت کردن و اجرای حدود الهی درسایه حکومت دینی ممکن است.

وی با بیان اینکه ورود امام راحل روزهای به یاد ماندنی و یژه ای را در دهه فجر برای ملت ایران خلق کرده است افزود: در این دهه فرخنده باید شخصیت و مجاهدات رهبر فقید انقلاب و دستاوردهای انقلاب اسلامی برای نسل جوان و نوجوان تبیین و بازگو شود.

استاندارکهگیلویه وبویراحمد اظهارکرد:اینکه امروز ایران اسلامی در حل مسایل منطقه ای نقش تاثیرگذار دارد و حل وفصل برخی مسایل منطقه بدون نقش ایران ممکن نیست از برکات انقلاب اسلامی است.

وی به پیشرفت و اقتدار نظام جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: این انقلاب بزرگ دشمنان بزرگی نیز دارد که حفظ آرمانهای امام راحل و توجه به رهنمودهای رهبرفرزانه انقلاب موجب اقتدار و عزت بیش از پیش آن خواهد شد.

خادمی تصریح کرد: اگرچه دشمنان توطئه های زیادی برای این کشور ایجاد کردند اما ایفای نقش هوشمندانه رهبر فرزانه انقلاب آن را در مسیر بالندگی قرار داده است.

آیین گرامیداشت سالروز ورود تاریخی امام راحل با شرکت آحاد مردم انقلابی از فرودگاه یاسوج به بهشت زهرای این شهر برگزار شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد