تاریخ درج خبر : 1392/02/23
کد خبر : ۲۰۳۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

مرادی: مسابقات دانش آموزی نماد ورزشهای گروهی است

سایت استان: مدیر آموزش و پرورش گچساران مسابقات ورزشی دانش‌آموزان را نماد کارهای گروهی دانست و گفت: چهره‌سازی گروهی الگویی ایده‌آل برای موفقیت آینده کشور است.

یدالله مرادی در جمع دانش‌آموزان برتر رشته‌های ورزشی این شهرستان با بیان اینکه گچساران در سال‌های نه‌ چندان دور مهد ورزش و امور تربیت بدنی در سطح استان بود، گفت: گچساران از دیرباز جایگاه نام‌آوران و بزرگان ورزش از جمله مرحوم گرانمایه پدر هاکی ایران و باشت و باوی پدر بوکس ایران بود به گونه‌ای که هنوز هاکی و بوکس ایران با نام این نام‌آوران گره خورده است.

وی با بیان اینکه مدال‌آور آسیایی شنای ایران گچسارانی است، افزود: رشته‌های ورزشی زیادی از این شهرستان در عرصه کشوری صاحب نام است که واترپلو یکی از این رشته‌ها است.

مدیر آموزش و پرورش گچساران یادآور شد: در سال‌های گذشته تیم‌های فوتبال گچساران حرف اول را در فوتبال جنوب می‌زدند و این نشان از استعداد سرشار و توانمندی‌های فرزندان این شهرستان بود.

مرادی خطاب به دانش‌آموزان برتر گچسارانی در رشته‌های ورزشی گفت: ورزش گچساران در سال‌هایی دچار افول شد اما حضور شما، نسل رویش یافته تربیت بدنی نشان دهنده این است که شما توانایی برگرداندن جایگاه ممتاز و برتر گچساران را در ورزش استان دارید.

وی با بیان اینکه بر اساس مطالعات یک جامعه‌شناس ایرانی‌ها حرف اول را در ورزش‌های فردی می‌زنند، عنوان کرد: بر اساس و نظر این جامعه‌شناس ایرانی‌ها در ورزش‌های گروهی نقش و تأثیرگذاری جهانی ندارند.

مرادی تصریح کرد: ناهماهنگی‌های درونی و برخی رفتارها در کار جمعی خلل ایجاد کرده و با همه توانمندی‌ها در این رشته موفق نمی‌شویم.

مدیر آموزش و پرورش گچساران ادامه داد: مسابقات دانش‌آموزی نماد ورزش‌های جمعی بوده چراکه در این مسابقات ما کاری به افراد نداریم و تنها تیم‌ها را می‌شناسیم.

مرادی با بیان اینکه در پی چهره‌سازی فردی نباشیم، تأکید کرد: رفتار و الگوی همکاری جمعی نمادی از ورزش‌های جمعی دانش‌آموزان بوده و دانش‌آموزان باید در پی کسب چهره‌سازی گروهی و جمعی باشند.

وی خاطرنشان کرد: چهره‌سازی و الگو‌گیری از رفتارها و موفقیت‌های گروهی می‌تواند الگوی ایده‌آل برای رسیدن به موفقیت آینده کشور باشد.

مرادی افزود: کسب پیروزی راهی برای یک آغاز و شروع بوده و غرور و خود بزرگ‌بینی همانند نقطه‌ پایان موفقیت‌های یک ورزشکار را از بین می‌برد.

منبع:فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد