تاریخ درج خبر : 1392/11/13
کد خبر : ۲۰۴۱۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -

رسانه ها در توسعه استان نقش موثری دارند

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: نقد منصفانه و کارشناسانه اصحاب قلم و رسانه به توسعه بیش از پیش این استان کمک شایانی خواهد کرد.

موسی خادمی شامگاه شنبه در دومین نشست خبری با خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد افزود: رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی با قدرت بالایی که دارند می توانند در توسعه یا عقب ماندگی نقش اساسی داشته باشند و باید از ظرفیت آنها در کمک به پیشرفت کهگیلویه وبویراحمد نهایت استفاده را برد.

IMG_9539

وی با بیان اینکه رسانه ها نباید امکان عمومی نشر اطلاعات را در اختیار مقاصد خاص و شخصی قرار دهند، اظهار کرد: برخی کامنت های رسانه های این استان قداست خبر و رسانه را از بین می برند و حرمت ها را رعایت نمی کنند.

خادمی عنوان کرد: رسانه های مختلف کهگیلویه و بویراحمد نباید یک امکان عمومی در حوزه اطلاع رسانی و یک امر مقدس را در اختیار افرادی قرار دهند که با اغراض و مقاصد مختلف سعی دارند به نفع خود و منافع شخصی سوء استفاده کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان تفاوت میان نقد و تخریب در رسانه های گروهی، ابراز داشت: برخی نقدها از سوی رسانه ها براساس احساس مسوولیت انجام می شود ولی به هیچ عنوان کارشناسانه نیست و این ضعف باید در برخی نوشته های اصحاب رسانه اصلاح شود.

خادمی افزود: افراد در زمینه های اقتصادی، ورزشی، سیاسی، فرهنگی و سایر موضوعات نمی توانند در آن واحد خبره و مسلط باشند و با این نگاه در همه زمینه ها وارد شوند و مطلب بنویسند بلکه باید در هر زمینه از کارشناس مربوطه اطلاعات لازم را دریافت و نقدهه را نیز مطرح کرد.

وی گفت: رسانه ها باید خط و جهت داشته باشد و برای برطرف شدن انحرافات، ناهنجاری های رفتاری، فکری و فرهنگی به جامعه کمک کنند.

خادمی در جواب سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر تغییر دیرهنگام مدیران دستگاه های اجرایی در کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: باید کاری کرد که روحیه تغییر خواهی در این استان تعدیل شود.

IMG_9540

وی با انتقاد از خواسته های بیش از حد افراد و گروه ها برای تغییرات گسترده مدیریتی در کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: چیز خاصی از این تغییرات مدیریتی عاید استان نمی شود.

خادمی اظهار کرد: کهگیلویه و بویراحمد با شروع به کار دولت تدبیر و امید در میان همه استان های کشور رتبه اول تغییرات مدیریتی را به خود اختصاص داده است که زیاد موضوع جالبی به نظر نمی رسد.

وی ابراز داشت: بسیاری از استانداری های کشور تاکنون معاونان گذشته خودرا تغییر نداده اند در حالی که در کهگیلویه و بویرذاحمد همه معاونان تغییر داده شد.

خادمی افزود:چنانچه تغییر مدیران برای برقراری روند مطلوب تر انجام شود کار خوبی است ولی چنانچه تغییر آنها منجر به بکارگیری افراد ضعیف تر باشد کار اشتباهی است .

وی شایسته سالاری را به معنای مقایسه فرد با فرد ندانست و بیان کرد: در مدیریت ها کسانی بهتر عمل خواهند کرد که برنامه و هدف داشته باشد و با سیستم هماهنگ تر عمل کند و در کنار ویژگی های فردی کار با جمع را به خوبی بداند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد این استان را دچار بیماری سیکل تشدید شونده توسعه نیافتگی خواند و گفت: این امر در اقتصاد به معنی نداشتن سرمایه داخلی و پس انداز بوده که با این وجود سرمایه گذاری نیز ممکن نیست.

خادمی با انتقاد از برخوردهای شبه سیاسی و قومی گرایی درکهگیلویه و بویراحمد،اظهار کرد: این موضوع باعث توسعه نیافتگی این استان نسبت به سایر استان های کشور در ادوار مختلف شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد