تاریخ درج خبر : 1392/11/14
کد خبر : ۲۰۴۷۴۸
+ تغییر اندازه نوشته -

تشریح برنامه های حوزه فرهنگی دانشگاه یاسوج/ فضای دانشگاه آرام و قانونمند است/ از هنرمندان استانی حمایت می شود

سایت استان: اولین نشست رسانه ای مسئولان دانشگاه یاسوج با رسانه ها برگزار شد.

به گزارش سایت استان، این نشست خبری روز یکشنبه با حضور معاونت فرهنگی این دانشگاه و تشریح برنامه های اجرا شده و در دست اجرا این حوزه دنبال شد.

معاون فرهنگی دانشگاه گفت: فضای حاکم بر دانشگاه یاسوج  آرام، آزاد و قانونمند است.

یوسف نیکروز افزود: وجود این فضا موجب بروز استعدادها و توانمندی های دانشجویان در عرصه های مختلف خواهد شد.

IMG_9584

وی با اشاره به اینکه شناسنامه دانشگاه در بعد بیرونی فعالیت های فرهنگی است ،بیان کرد:تعامل و همکاری سازنده با رسانه ها برای اطلاع رسانی و کمک به رشد فعالیت های فرهنگی از برنامه های این معاونت است.

نیکروز به تشریح فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یاسوج در دوره مدیریت جدید این دانشگاه اشاره کرد و گفت:اجرای برنامه های فرهنگی به طور عملی و پیگیری جدی آنها در دستور کار قرار گرفته است.

وی اظهار کرد: 12 کانون فعال و نیمه فعال در دانشگاه یاسوج وجود دارد و کانون های غیرفعال دوره های گذشته شامل موسیقی در دوره مدیریت جدید این دانشگاه راه اندازی خواهد شد.

نیکروز کانون تئاتر و شعر و ادب را از فعال ترین کانون های این دانشگاه خواند و ابراز داشت: کانون تئاتر نیروهای زیادی را تربیت کرده و تاکنون دو نمایشنامه از این کانون به جشنواره تئاتر دانشگاهی راه یافته است.

وی نقد و بررسی و مشاعره که با استقبال گسترده دانشجویان مواجه شده است، افزود: تلاش می شود این برنامه ها در خوابگاه های دانشجویی دانشگاه یاسوج نیز راه اندازی شوند.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یاسوج از راه اندازی کانون ایلات در دانشگاه یاسوج خبر داد و گفت: در این کانون آداب و رسوم ایلیاتی و بومی و موسیقی محلی کهگیلویه و بویراحمد و استان های همجوار معرفی خواهند شد.

نیکروز با اشاره به اینکه کانون فیلم و عکس نیز در دوره مدیریت جدید دانشگاه یاسوج فعالیت خود را آغاز کرده، بیان کرد: اعضای این کانون هم اکنون مشغول ساخت فیلم 10 دقیقه ای هستند که در 23 بهمن امسال کار فیلمبرداری آن انجام می شود.

وی اظهار کرد: کانون نفس پاک با هدف شناسایی پیامدهای منفی مواد مخدر با همکاری سازمان بهزیستی و شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد در دانشگاه یاسوج راه اندازی شده است.

IMG_9582

نیکروز عنوان کرد: در بازدیدی از یکی از کمپ های ترک اعتیاد دانشجویان این دانشگاه از نزدیک با آسیب های مواد مخدر آشنا شدند که اجرای این برنامه های نیز ادامه می یابد.

وی از راه اندازی انجمن های علمی در دانشگاه یاسوج خبر داد و ابراز داشت: استاد مشاور برای انجمن های علمی مختلف از سوی مدیر دانشگاه یاسوج انتخاب و معرفی شد.

نیکروز برگزاری اردوهای علمی یک روزه مختلط در دانشگاه یاسوج را قانونی اعلام کرد و افزود: دانشجویان افرادی پاک دامن هستند و در این اردوها نیز استاد مشاور هر رشته به همراه کارشناس فرهنگی دانشگاه حضور دارند.

وی سخنرانی علمی استادان برجسته کشور در دانشگاه یاسوج را از سایر برنامه های معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یاسوج عنوان کرد.

نیکروز تعامل سازنده با دستگاه های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد برای پیشرفت برنامه های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه یاسوج را ضروری خواند و بیان کرد: در بحث تعامل حوزه و دانشگاه تفاهم نامه همکاری با حوزه علیمه خواهران و برادران برای اجرای برنامه های مذهبی از سوی مبلغان و کمک به مسائل اعتقادی دانشجویان در خوابگاه ها منعقد شده است.

وی اظهار کرد: برای استفاده از ظرفیت ها و توانمندی های دانشگاه یاسوج و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد در بخش برپایی نمایشگاه عکس ، راه اندازی نگارخانه و پخش فیلم در دانشگاه تفاهم نامه همکاری انعقاد شده است.

نیکروز راه اندازی دفتر جهاد دانشگاهی در دانشگاه یاسوج به منظور استفاده از ظرفیت های این جهاد در بخش های گوناگون شامل برگزاری دوره ها و کارگاه های آموزشی برای اعضای هیات علمی، استفاده از طب سنتی و گیاهان دارویی و بکارگیری دانشجویان دانشگاه یاسوج در خبرگزاری ایسنا به طور افتخاری را از دیگر اقدامات انجام شده اعلام کرد.

وی انعقاد تفاهم نامه با اداره کل کتابخانه های عمومی و اداره کل فنی و حرفه ای کهگیلویه و بویراحمد برای بهره گیری از ظرفیت کتابخانه ها و فراگیری آموزش های فنی و حرفه ای در خوابگاه های دانشجویی را از سایر برنامه های این معاونت عنوان کرد.

معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه یاسوج از اعلام آمادگی این دانشگاه برای برگزاری کنگره ملی شخصیت فقهی مرحوم آیت الله سید کرامت الله ملک حسینی خبر داد و گفت: بازدید از خانواده شهدای دانشجو نیز در دستور کار قرار دارد.

نیکروز گل افشانی و غبارروبی گلزارشهدا، شب شعر انقلاب با حضور شاعران استانی و کشوری، محفل انس با قرآن و جلسه پرسش و پاسخ را از برنامه های دهه فجر این دانشگاه عنوان کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    با این دیدگاه هایی این آقا دارد یه شبه دین و دیانت و همه چیز رو به باد میده!
    از روی……… حرف زدن که کاری نداره!

پربازديد