تاریخ درج خبر : 1392/11/14
کد خبر : ۲۰۵۱۰۲
+ تغییر اندازه نوشته -

بهره برداری از طرحهای عمرانی و سرمایه گذاری در شهرستان دنا

سایت استان: به حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد و مسئولان استانی و به مناسبت دهه فجر 9 طرح عمرانی و سرمایه گذاری با اعتبار33 میلیارد ریال در شهرستان توریستی دنا به بهره برداری رسید.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه بهره برداری از این طرح ها با اشاره به پتانسیل های بالای شهرستان دنا به خصوص در بخش گردشگری گفت: این شهرستان قطب گردشگری استان است.

سید موسی خادمی افزود: در صورت افزایش زیرساختها، سی سخت و شهرستان دنا توانایی تبدیل به قطب گردشگری در منطقه جنوب کشور را دارد.

وی رونق صنعت گردشگری را زمینه ساز توسعه استان عنوان کرد و اظهار داشت: لازم است بسترهای لازم هرچه بیشتر برای سرمایه گذاری در این بخش مهیا شود.

استاندار استان همچنین شهرستان دنا را شهرستانی نخبه پرور نام برد و گفت: این شهرستان نخبگان زیادی دارد که می‌توانند در ساخت و توسعه همه جانبه شهرستان یاریگر مسئولان باشند.

خادمی همچنین در بازدید از جاده های در دست احداث این شهرستان از جمله جاده اتصال سی سخت به جاده یاسوج به اصفهان و محور ارتباطی یاسوج به سی سخت گفت: بهره برداری از محورهای این شهرستان موجب خروج آن از بن بست می شود.

وی تصریح کرد: توسعه بخش گردشگری و کشاورزی شهرستان دنا مستلزم توسعه محورهای ارتباطی آن است.

خادمی همچنین بر حفاظت از محیط زیست این شهرستان به خصوص پارک ملی دنا به عنوان سرمایه ای عظیم در این منطقه تاکید کرد.

در ادامه استاندار کهگیلویه و بویراحمد ساختمان مددجویان کمیته امداد امام (ره) شهرستان دنا، طرح‌های آبیاری قطره‌ای، پرورش کبک، بلدرچین، مرغداری 20 هزار قطعه‌ای، مزرعه پرورش ماهی، صیفی جات گلخانه‌ای و پرورش گل رز را افتتاح کرد.

مدیرکل جهاد کشاورزی استان در حاشیه بهره برداری از این طرح ها گفت: برای هفت طرح کشارزی در این شهرستان، دو میلیارد و 500میلیون تومان برای اجرای این طرح ها هزینه شده است.

جعفر گوهرکانی افزود: این طرحها برای 55 نفر به طور مستقیم اشتغال‌زایی ایجاد می‌کند.

وی یادآور شد: طرح پرورش کبک و بلدرچین برای اولین بار در این استان ایجاد شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد