تاریخ درج خبر : 1392/11/14
کد خبر : ۲۰۵۲۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -

جلسه کارگروه بررسی مشکلات خبرنگاران با حضور استاندار برگزار می‌شود

سایت استان: رئیس خانه مطبوعات استان گفت: جلسه کارگروه بررسی مشکلات خبرنگاران با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌شود.

به گزارش سایت استان، جمشید ضرابی در باره پیگیری مشکلات خبرنگاران در استان اظهار داشت: خبرنگاران و نشریات استانی با مشکلات فراوانی اعم از مشکلات چاپ، بیمه خبرنگاران، مسکن و مسائل معیشتی مواجه هستند متاسفانه تاکنون اقدام جدی برای حل حداقل مشگل خبرنگاران در این زمینه انجام نشده است.

IMG_9536

وی عنوان داشت: تعداد 50 نشریه از قبیل روزنامه، هفته نامه، دوهفته نامه، ماهنامه، فصلنامه و گاهنامه در استان به فعالیت مشغول هستند اما بنابر شرایط اقتصادی، هزینه بالای قیمت چاپ تعداد زیادی از این نشریات درآستانه تعطیلی قرار دارند که انتظارداریم مسئولان استانی برای رونق فعالیت نشریات گام‌های ارزنده‌ای بردارند.

رئیس خانه مطبوعات در ادامه اذعان داشت: درجلسه‌ای که حضور آقای خادمی  و معاونان استاندار کهگیلویه وبویراحمد برگزار شد ایشان قول مساعد دادند تا در جلسه‌ای که با حضور مسئولان مسکن و شهرسازی، بیمه تامین اجتماعی، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی وخانه مطبوعات در آینده نزدیک تشکیل می‌شود  مطالبات خبرنگاران استان در این جلسه به طور جد پیگیری خواهد شد.

ضرابی در ادامه افزود: از آنجا که تسهیلات لازم از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بیمه این قشر فهیم در نظر گرفته شده است لذا از مدیران مسئول نشریات انتظار داریم نسبت به بیمه نمودن خبرنگاران شاغل در آن نشریه اقدام و رونوشت آن را جهت ثبت در دفتر خانه مطبوعات به نشانی این خانه ارسال شود.

رئیس خانه مطبوعات  در پایان خاطرنشان کرد: مسئولیت هرگونه سهل‌انگاری و عدم اعمال بیمه نمودن خبرنگاران به عهده مدیر مسئول می‌باشد در غیراینصورت خانه مطبوعات با توجه به اسامی خبرنگاران معرفی شده از سوی آن نشریه به اداره فرهنگ وارشاداسلامی نسبت به معرفی آنان به عنوان خبرنگارنشریه مذبور به سازمان تامین اجتماعی اقدام خواهد کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ککی کاجمشید از باغ کرو گفت:

    ضرابی عزیز قسم به امام زاده مندان وامام زاده رجب حتما مشکلات راپیگیری ایکنی ولی باید هرچند یکبار توجلسات مسولین یاداوری کن 25سال عمر خودرابخاطرروزنامه وخبر هدر دادم امابرفتم همان بلیله بفروختم بخدا بهتربود ممنون از اینکه در فکرخبرنگاران هستی یه سری هم وباغ کروبزن

پربازديد