تاریخ درج خبر : 1392/11/15
کد خبر : ۲۰۶۵۸۴
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری جشن بزرگ عشایر در گچساران/ 12 درصد مردم استان عشایر کوچ رو هستند

سایت استان: مدیرکل امور عشایر استان گفت: جشن بزرگ عشایر با حضور مسئلان کشوری سازمان امور عشایر کشور و مسئولان استانی روز پنجشنبه در گچساران برگزار می شود.

IMG_9670

مجید علیپور در نشست خبری با خبرنگاران افزود: تجدید میثاق عشایر با آرمانهای امام و انقلاب، معرفی توانمندیها و قابلیتهای جامعه عشایری به مردم، معرفی خدمات دولت به جامعه عشایری و آشنایی مسئولین با مشکلات عشایر از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی ادامه داد: در این جشنواره برنامه هایی از جمله اسب سواری، اجرای موسیقی محلی وسرودهای بومی، شاهنامه خوانی و اجرای حرکات موزون محلی برگزار اجرا می شود ضمن این که نمایشگاهی از توانمندیهای عشایر استان در زمینه های مختلف در حاشیه این جشن برپا می شود.

علیپور در بخش دیگری از سخنان خود به جمعیت 70 هزار نفری عشایر کوچ‌رو در استان اشاره کرد و گفت: 12 درصد جمعیت استان کهگیلویه و بویراحمد را عشایر کوچ‌رو تشکیل داده است که در نقاط مختلف سردسیری و گرمسیری استان مستقر هستند.

IMG_9674

علی‌پور از خدمات ارائه شده به عشایر کوچ‌رو خبر داد و گفت: خدماتی از قبیل بازگشایی، مرمت و احداث جاده‌های عشایری، بهسازی چشمه‌ها، احداث منابع ذخیره آب، نگهداری از تأسیسات عشایر، جایگاه مخازن نفت و آب‌رسانی سیار به عشایر ارائه می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد