تاریخ درج خبر : 1392/11/16
کد خبر : ۲۰۶۶۱۸
+ تغییر اندازه نوشته -

مراسم معارفه مدیرکل امور مالیاتی استان برگزار شد+عکس

سایت استان: با حضور حسین وکیلی معاون مالیات‌های مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور و جمعی از مسئولان استانی مدیر‌کل جدید امور مالیاتی کهگیلویه و بویراحمد معرفی شد.

IMG_9774

به گزارش سایت استان، وکیلی در سخنانی در این مراسم گفت: سازمان مالیاتی محلی تخصصی و فنی برای خدمت است که باید به شدت از سیاسی‌کاری در آن بپرهیزیم.

وی افزود: یک سر سوزن حق نداریم سیاسی‌کاری کرده و وارد حاشیه شویم و معتقدیم کسانی در این دستگاه وارد سیاسی‌کاری می‌شوند که از نظر کار حرفه‌ای در بخش مالیاتی نقطه ضعف دارند و ضعیف عمل می‌کنند.

وکیلی با انتقاد از وابستگی کشور به درآمدهای نفتی، ابراز داشت: مملکتی که نفت و سرمایه خود را می‌فروشد حکم آدم معتاد را دارد که هر روز تکه‌ای از خانه خود را برای امرار معاش می‌فروشد.

این مسئول در گفتگو با خبرنگاران افزود: اصلاح قانون مالیات‌ها یکی از محورهای اصلاح ساختار مالیاتی است که تقریبا یک سالی هست که لایحه آن تنظیم شده و به مجلس فرستاده‌ایم.

IMG_9711

وی از اصلی‌ترین محورهای این لایحه را در اختیار داشتن اطلاعات صحیح مالیاتی دانست تا این که به واسطه آن تبعیض مالیاتی در کشور وجود نداشته باشد.

این مسئول در پاسخ به این سؤال که تا چه اندازه درآمدهای مالیاتی در سال جاری محقق شده، تصریح کرد: تاکنون و در 10 ماهه اخیر 83 درصد مالیات‌ها در بودجه را تحقق بخشیدیم.

مدیرکل جدید امور مالیاتی استان با بیان پاره‌ای از مشکلات در این دستگاه، اظهار کرد: در جذب نیروهای جدید‌الاستخدام در یک سال گذشته نیروهای ما دو برابر شده‌اند.

سهراب امدادی فر افزود: در بسیاری از بخش ها و نقاط استان با مشکل مواجه هستیم و برای تجهیز نیاز به 150 دستگاه رایانه داریم و برای تجهیز سیستم‌های سخت‌افرای و نرم‌افزاری به 600 میلیون تومان اعتبار نیاز داریم.

امدادی‌فر ادامه داد: عدم استقرار ادارات مالیاتی در شهرستان‌های چرام، باشت، بهمئی و لنده از دیگر مشکلاتی است که اکنون با آن مواجه هستیم.

وی نیاز به 150 میز و صندلی و فرسودگی خودروهای اداری این دستگاه و از رده خارج شدن این خودروها و هزینه‌های بالای نگهداری را از دیگر مشکلات این دستگاه بیان کرد.

امدادی‌فرد پرداخت‌های نامناسب و نامتناسب به کارکنان این دستگاه را از دیگر مشکلات برشمرد و گفت: اکنون 65 درصد از پرسنل ما درخواست انتقال به دیگر دستگاه‌ها را داشته‌اند.

در پایان از زحمات علیدوست محمدی تقدیر و سهراب امدادی فر به عنوان مدیرکل امور مالیاتی استان معرفی شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • سید نورمحمد حسینی سوق گفت:

    تبریک به جناب سهراب امدادی فر. الحق یک نیروی متخصص و با ارزشی است

پربازديد