تاریخ درج خبر : 1392/11/15
کد خبر : ۲۰۶۷۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -

رشد 750 درصدی واحدهای صنعتی بعد از انقلاب اسلامی ایران

سایت استان:رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: به برکت نظام شکوهمند جمهوری اسلامی ایران و پس از انقلاب تعداد واحدهای صنعتی استان از رشدی 750 درصدی برخوردار بوده است.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه قبل از انقلاب تنها یک واحد صنعتی در استان وجود داشته است افزود: پس از انقلاب افزون بر 750 واحد صنعتی در کهگیلویه و بویراحمد فعالیت داشته است.

612325_575

دیودیده افزود: میزان سرمایه گذاری صنعتی نیز با جهشی فوق العاده از یکصد و پنجاه میلیون تومان پیش از انقلاب به بیش از 380 میلیارد تومان در سال های پس از انقلاب رسیده است.

وی در ادامه گریزی به فرصت های شغلی ایجاد شده از طریق این واحدها زد و افزود: 140 فرصت شغلی ایجاد شده واحد صنعتی استان پیش از انقلاب با جهشی مطلوب به هشت هزار و ششصد فرصت شغلی پس از انقلاب رسیده است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد تعداد شهرک ها و نواحی صنعتی استان را 21 مورد عنوان نمود و خاطر نشان کرد: در سال های پیش از انقلاب هیچ گونه شهرک و ناحیه صنعتی در استان فعالیت نداشته است.

وی بابیان اینکه قبل از انقلاب تاسیسات صنعتی و صنعت به مفهوم واقعی در استان ما جایگاهی نداشته است افزود: تمامی پیشرفت ها و نوآوری ها به وجود آمده در حوزه صنعت و معدن به برکت نظام شکوهمند و انقلاب اسلامی ایران صورت گرفته است و کهگیلویه و بویراحمد آینده درخشانی در زمینه صنعت و معدن خواهد داشت.

داریوش دیودیده افزود: 570 طرح صنعتی و معدنی در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد با حجم سرمایه گذاری 12 هزار میلیارد تومان در دست اجراست که برخی از این طرح ها همچمون سیمان مارگون و آجر کهگیلویه از پیشرفت بسیار مطلوبی برخوردار بوده اند.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد در پایان خاطر نشان کرد: مجموعه صنعت و معدن کهگیلویه و بویراحمد با فراهم آورن امنیت سرمایه گذاری، زیرساخت های لازم و تسهیل امور صدور جوازهای تاسیس و روند معرفی به بانک ها در جهت پرداخت تسهیلات در کنار حمایت دولت و مشارکت بخش خصوصی توانمند و فراهم کردن زمینه حضور خود مردم استان و سایر سرمایه گذاران داخلی و خارجی به دنبال بهبود و افزایش سرمایه گذاری های صنعتی و معدنی است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • انصاری گفت:

    آقای مهندس دیودیده سلام این مقایسه شما نامربوط است به فکر حل مشکل بیکاری باشید. تمام شهرک ها یا تعطیل شده اند یا به زودی تعطیل می شوند. در آینده ممکن است ناچار شوید با دوران قاجاریه مقایسه کنید. من یک روز دنبال کارنگشتم چون کار بود ولی الان هزاران جوان بیکار به بیمار تبدیل شده اند و به زودی مشکلاتی دامنگیر جامعه می شود که ممکن است چند نسل را بسوزاند. لازم نیست با دادن آمار خود را گول بزنید.

پربازديد