تاریخ درج خبر : 1392/11/16
کد خبر : ۲۰۶۷۷۳
+ تغییر اندازه نوشته -

افزایش ناگهانی شهریه در دانشگاه آزاد گچساران

سایت استان: افزایش ناگهانی و یکباره شهریه دانشگاه آزاد گچساران مشکلاتی را برای دانشجویان این واحد به همراه داشت.

به گزارش سایت استان، برخی از دانشجویان این واحد می گویند که وقتی برای انتخاب واحد ترم جدید به سایت دانشگاه مراجعه کرده اند متوجه این موضوع شده اند.

20140120175406

سعید یکی از دانشجویان رشته مهندسی در این دانشگاه می گوید: به صورت معمول هر ترم مبلغ 460 هزار تومان بابت شهریه ثابت واریز و پس از آن مبادرت به انتخاب واحد می کردم اما در این ترم باید 700 هزار تومان واریز کنم وگر نه نمی توانم انتخاب واحد کنم.

وی ادامه می دهد: با توجه به اینکه هر گونه افزایش شهریه ای در ابتدای سال و آن هم از طریق سازمان مرکزی ابلاغ می شود به نظر می رسد این افزایش در شهریه ثابت غیرقانونی است.

رضا یکی دیگر از دانشجویان این دانشگاه به خبرنگار سایت استان گفت: شاید این افزایش شهریه مربوط به شهریه ثابت و بخشی از شهریه متغیر باشد که دانشگاه از این ترم اقدام به اخذ آن از دانشجویان می کند چون در ترم های گذشته عرف براین بود که در ابتدا و انتخاب واحد ترم جدید فقط شهریه ثابت از دانشجویان اخذ میشد.

d.a.g

وی به مسئله ای دیگر نیز اشاره می کند که قابل تامل است. رضا می گوید: گفته می شود به دلیل عدم پذیرش دانشجوی جدید و کاهش شدید منابع درآمدی دانشگاه و همچنین ناتوانی دانشگاه در پرداخت حقوق و مزایای کارکنان، افزایش در شهریه ها صورت گرفته شده است.

پیمان یک از دانشجویان این دانشگاه از سختگیری غیر معمول اساتید دانشگاه در ترم گذشته یاد می کند و می گوید: برخی از واحدهای درسی به صورت انحصاری در اختیار یک یا دو استاد است که مشخص نیست با وجود خیل فارغ التحصیلان در استان چرا همچنان این دروس به صورت انحصاری در اختیار چند نفر است.

وی خواستار تعدد اساتید در یک واحد درسی شد تا این موضوع برای دانشجویان آزادانه انجام گیرد.

پیمان می گوید: طبق قانون کسی که بخواهد در واحد دیگری از دانشگاه آزاد مهمان باشد می تواند یک یا دو ترم این کار را انجام دهد اما مسئولان دانشگاه آزاد گچساران با مخالفت سرسختانه مانع از این گونه انتقال ها می شوند.

وی ساختمان سازی های بی رویه این دانشگاه را یکی دیگر از دلایل کمبود مالی و فشار به دانشجویان عنوان می کند و می گوید: فشارهای غیرمعمول برای تامین منابع مالی باعث شده بسیاری از دانشجویان نتوانند در موعد مقرر انتخاب واحد کنند.

به نظر می رسد با برداشته شدن سد کنکور و آسان تر شدن شرایط تحصیل در دانشگاه و رقابتی تر شدن جذب دانشجو، دانشگاه آزاد گچساران که یکی از باسابقه ترین واحدهای استان هست، از رقبای خود در این وادی عقب افتاده و به همین دلیل فشارهایی را به دانشجویان این واحد برای تسویه حساب و افزایش منابع مالی خود وارد می کند.

سایت استان آمادگی دارد پاسخ مسئولان دانشگاه آزاد گچساران را انعکاس دهد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • مجید گفت:

  دانشگاه ازاد گچساران در قبال پولی که از دانشجوهاشون میگیره ، هیچ گونه خدماتی ارائه نمیده ، حتی اینترنت هم نداره ، کتابخونشو هم که به کلی تعطیل کرده ، به دلیل واگذاری ساختموناش ، جا برای برگذاری کلاسای خودشو هم نداره ، واقعا آدمو از دانشگاه رفتن که هیچ ،از زندگی هم نا امید میکنه .

 • majid گفت:

  در جواب دوستانی ک گفتن شهریه زیاد شده باید خدمتتون عرض کنم که همش از بی عرضه گی دانشجویان هست اگه راست میگین برین اعتراض کنین ن اینکه بیان نظر بدین و احساس همدردی کنین .

 • ناشناس گفت:

  هیچ دانشگاهی مثل اینجا نیست فقط میتونن پول بگیرن

 • Ho€e!N Zarei گفت:

  سلام…
  پرستارای ورودی ۹۴ در کمال ناباوری دارن ۲میلیون و ۷۰۰ تومن شهریه میدن…
  آخه مگه چه خبره، مگه دانشگاه به تاراج و غارت رفته که ما باید این همه پول بدیم…
  حالا قول ۲۵٪ کاهش شهریه رو دادن ولی تا امروز هیچ کاری نکردن…
  فقط من نمیدونم این دانشگاه به چه چیزیش مینازه…

 • ناشناس گفت:

  هیچ چیزی مورد بررسی قرار نمیگیر اگه هم بگیر کار خواصی از دست کسی بر نمی أید کی به کیه ?

 • زینب گفت:

  سلام. من از ورودیهای ۹۴ هستم . شهریه ثابت هرسال حدود ۳۰۰ بوده ولی امسال یک میلیون و شصت تومن از ما گرفتن تا تونستیم انتخاب واحد کنیم. چرا کسی پیگیری نمیکنه. این مقدار خیلی زیاده واقعا آدم از پسش برنمیاد کاش کسی یه فکری میکرد…

  • علی گفت:

   سلام اره همینجوره از منم یک میلیون و شصت هزار تومان گرفتن تا گذاشتن انتخاب واحد کنم و فکر کنم به خاطر مشکلات مالی دانشگاه با این ترفند خواستن شهریه ثابت و متغییرو بگیرن

پربازديد