تاریخ درج خبر : 1391/06/13
کد خبر : ۲۰۷۰
+ تغییر اندازه نوشته -

درمانگاه روستای راک بدون استفاده مانده است

درمانگاه روستای “راک “از توابع بخش مرکزی شهر دهدشت ، مرکز شهرستان کهگیلویه بعد از حدود یک سال افتتاح هنوز بلاتکلیف و بدون استفاده مانده است.

به گزارش ایسنا ،زن خانه داری که در روستای “راک” زندگی می کند گفت: قرار است که تنها پزشک عمومی بیاورند و این پزشکان جوابگوی مردم نیست چراکه پزشک متخصص نمی آورند.

یک روستایی دیگر نیر اظهار کرد:اگر این درمانگاه تجهیز شود لطف بزرگی به مردم این روستا است چون خواهر و مادر مریضی دارم که همیشه به دکتر مراجعه می کنند و بعضی مواقع هزینه ایاب وذهاب ندارند از مسوولان خواهشمندم هرچه زودتر چاره ای بیندیشند.

یکی دیگر از روستائیان “راک “بیان کرد:اگر این تجهیز دیر شد به خاطر کم کاری مسوولان راک است .

یک کشاورز که در زمین برنج کاری خود در حال کار است به خبرنگار ایسنا گفت:راک این حق راداشت که طی چند سال پیش این درمانگاه را برای آن بسازند و تجهیز کنند به نظر من کم کاری از مسوولان راک است نه شبکه بهداشت و اگر با این وضعیت پیش برود تا چند سال دیگر نیز تجهیز نمی شود.

«رفیع محمدی» ،رییس شورای اسلامی روستای “راک” به خبرنگار ایسنا گفت:قرار شد پزشک عمومی و پرستاران مجرب بیایند اما هنوز خبری نشده است.چندین بار برای این درمانگاه رایزنی کردم از جمله چند دفعه با صداو سیما تماس گرفتم و چند بار نیز حضوری برای رایزنی رفتم، اما خبری نشد.

وی بیان کرد:به گفته مسوولان تا 15 شهریور 91 تجهیز می شود اما به دلیل کم کاری مسوولان و بی توجهی آنها تا کنون تجهیز نشده است.

محمدی بیان کرد:از مقامات و مسوولان تقاضا داریم هر چه سریعتر فکری برای این مردم محروم و شهید پرور کنند.

«نصراله تانگو»، دهیار روستای “راک “نیز به ایسنا گفت: به گفته مسوولان هزینه این درمانگاه نزدیک به 200 میلیون تومان بوده و دارای پزشک معالج، ماما، داروخانه، پرستار و پذیرش و پرسنل خدماتی است.

وی اظهار کرد:چندین بار برای این درمانگاه رایزنی شد هم دکتر موسویان،رییس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه و هم «نصرالله کرمی» ، رییس مرکز بهداشت شهرستان و از آخرین قولی که کرمی دادند برای افتتاح، 15 روز گذشت و متاسفانه هیچ گونه کاری انجام نشده است. تجهیز کامل شد اما مشکلاتی از قبیل؛ ترانسفورماتور برق و نیز نبود انشعاب گاز را دارا نمی باشد.

دهیار روستای “راک ” این درمانگاه نزدیک 1.5 سال طول کشید تا ساخته شد،بیان کرد: هدف از ساخت این درمانگاه، با توجه به اینکه روستای راک بزرگترین روستای بخش مرکزی است درمان بیماران روستا و روستاهای تابعه از جمله کوشک دشمن زیاری، سر کوه راک،کلاتک، چغل وخلیفه ای در اولویت کار بود.

تانگو عنوان کرد:نزدیک به یک سال از افتتاح صوری گذشته و با توجه به نیازهای درمانی مردم و همچنین مشکلات ایاب وذهاب برای درمان به دهدشت و اصرار و پیگیری مردم مبنی بر راه اندازی پیگیری شود و در صورت راه اندازی ، استفاده از نیروهای بومی روستا در اولویت باشد.

همچنین سید «ناصر رضایی»،فرماندار شهرستان کهگیلویه نیز در این خصوص گفت:در همان ابتدا با افتتاح این درمانگاه مخالف بودم اما دکتر تقوی، رییس شبکه بهداشت سابق گفتند؛ که وقتی خانم خیر و علوم پزشکی اصرار دارد بیایید این درمانگاه را افتتاح کنیم تا بعداً برای تجهیزش اقدام کنیم و مخالفت من به این دلیل بوده است که گفتم تجهیز این درمانگاه یک روز بعد از افتتاحش باشد تا مردم انتظار نکشند.مسوولان راک همیشه پیگیر مسأله بودند و امیدوارم هر چه زودتر این درمانگاه تجهیز شود.

«نصر الله کرمی »،رییس مرکز بهداشت شهرستان کهگیلویه در این رابطه گفت:درمانگاه” راک “مجهز به همه تجهیزات پزشکی است اما در بحث نیروی انسانی با توجه به عدم وجود ردیف سازمانی لازم برای این درمانگاه سعی می شود پس از اعلام نتایج آزمون که 26 خردادماه برگزار شده نسبت به تامین موقت نیروی انسانی لازم و راه اندازی آن تا قبل از مهر ماه و یا اوایل مهر اقدامات لازم صورت پذیرد.

وی ابراز کرد: جهت تامین نیرو اختصاص ردیف سازمانی لازم برای این درمانگاه مکاتبات لازم با دانشگاه علوم پزشکی استان و مرجع زیربط انجام گرفته است و امیدواریم که با همکاری و مساعدت مسوولان استانی و موضوع این ردیف سازمانی لازم در اسرع وقت تامین شود.

لازم به ذکر است که روستای راک بزرگترین روستای بخش مرکزی در شهرستان کهگیلویه است که روستاهای از جمله “چغل” ،”کوشک دشمن زیاری” ،”دوریزگان”، “سر کوه راک”،”کلاتک “و” خلیفه ای ” برای رفع نیازهای خود به این روستا مراجعه می کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    از خانه ….. گزارش تهیه فرمایید

  • ح. گفت:

    باتشکراز مطالب شما….مسولین روستا چه سندی مبنی برپیگیری دارند….ولطفا درموردورزشگاه روستا سوال بفرمایید…

پربازديد