تاریخ درج خبر : 1392/11/16
کد خبر : ۲۰۷۲۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -

سمغان؛ رانده از شهر و مانده از روستا / آقای استاندار به داد ما برسید

سایت استان: روستای سمغان دارای 1300 خانوار و تنها 2000 متر با شهر دهدشت فاصله دارد.

این مسئله باعث شده هر یک از دستگاههای متولی خدمات رسانی، دیگری را مسئول بداند.

بنیاد مسکن عنوان می کند چون در محدوده شهر است خدمات رسانی به عهده شهرداری دهدشت است اما شهرداری می گوید در محدوده شهر نیست و نمیتوان به ساکنان خدمات ارائه دهد.

سمغان در حالی رانده از شهر و مانده از روستا است که ساکنان این روستا هر روزه با بسیاری از مشکلات مواجه می شوند.

101010

بخش از این مشکلات شامل بهداشت و دفع غیر بهداشتی زباله ها – نبود امکانات فرهنگی و ورزشی و نبود پل عابر پیاده ایمن در جاده ای است که از کنار این روستا می گذرد.

یکی از ساکنان این روستا به خبرنگار سایت استان می گوید: از آقای استاندار به عنوان مسئول ارشد اجرایی استان گلایه فراوان داریم و درخواست داریم به مشکلات مردم رسیدگی جدی و نه شعاری داشته باشند.

پژمان ادامه می دهد: نبود امکانات جزئی و اولیه شهروندی به خصوص دفع غیربهداشتی زباله های روستا که باعث شیوع بیماری های واگیردار می باشد از اصلی ترین مشکلات مردم و ساکنان این روستا است.

وی می افزاید: این روستا فاقد دهیار است و هیچ گونه خدماتی از شهرداری دهدشت هم دریافت نمی کند و در روستای ما جمع آوری زباله صورت نمی گیرد و و زباله ها توسط اهالی سوخته و یا در ورودی روستا رها می شوند که چهره خیلی بدی به ورودی روستا داده است  و اگر این روند ادامه یابد باعث شیوع بیماری های فراوان می شود.

وی در خصوص پیگیریهای خانوارهای ساکن این روستا برای حل مشکلات، بیان داشت:چندین ها مرتبه این وضعیت را به فرمانداری کهگیلویه و شهرداری دهدشت برای کمک به دفع بهداشتی زباله ها گزارش کرده ایم ولی متاسفانه تاکنون طی این 8 سال گذشته هیچ پاسخی از مقاات مسئول دریافت نشده است که جای تاسف دارد که چرا مسولین هیچ اقدامی انجام ندادند.

وی از نامه اهالی روستا به استاندار خبر داد و گفت: با نوشتن نامه به استاندار جدید دولت تدبیر و امید که از نیروهای بومی استان است و درد مردم را می فهمد، خواستار رفع مشکلات این روستا شده ایم که امیدواریم آقای خادمی مانند اسلاف خود نباشد و به ندای مردم این روستا پاسخ دهد.

سایت استان پیشتر نیز خبری در خصوص دفع غیر بهداشتی زباله ها در روستای سمغان منتشر کرده بود که متاسفانه مسئولان قبلی هیچ توجهی به خواست عمومی مردم نداشتند. امیدواریم مسئولان جدید به فوریت مشکلات اهالی محترم این روستا را برطرف کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ج ارام گفت:

  باسلام.حالا که خرنماینده شهر از پل گذشته می خواهید از شهر جدایش کنید…..

 • دانشگاه آزاد گچساران گفت:

  عرضه درسته نه ارزه

 • فرشیدعزیزی گفت:

  این کامنت رو بزنید: مردم شریف سمغان آگاه باشید که سمغان در فاصله کمی از دهدشت قرار داره و نگذارید بی ارزگی شورای شهر و مسئولین شهرداری در این دوره و در دوره های پیشین جهت خدمت رسانی به شما باعث دلسردیتان شود و شما را ازامکانات شهری محروم کنند و به روستا تبدیلتان کنند. تو این استان کدام روستا خدمات بهداشتی دارد که شما با روستا شدنتان صاحب آن شوید. اینها به جای اینکه ارزه به خرج بدهند و امکانات شهرداری را تا آنجا بیارند از شما فرار میکنند. با این تصمیم به شدت مخالفت کنید. آقایان حجت خواه و خوش آئین و داورپناه که بالای دویست و پنجاه رای در صندوق سمغان آوردید نامردی نکنید و به جای جدا کردن سمغان به آن خدمات برسانید. نمیگذارم طایفه طاس احمدی در قبال این بی حرمتی شما ساکت بشینند
  بدبختی ما اینجاست کسانی برای شهر و اراضی شهر تصمیم میگیرند که سر جمع روی هم هزار متر زمین در دشت دهدشت ندارند.

 • فرشیدعزیزی گفت:

  مردم شریف سمغان آگاه باشید که سمغان در فاصله کمی از دهدشت قرار داره و نگذارید بی ارزگی شورای شهر و مسئولین شهرداری در این دوره و در دوره های پیشین جهت خدمت رسانی به شما باعث دلسردیتان شود و شما را ازامکانات شهری محروم کنند و به روستا تبدیلتان کنند. تو این استان کدام روستا خدمات بهداشتی دارد که شما با روستا شدنتان صاحب آن شوید. اینها به جای اینکه ارزه به خرج بدهند و امکانات شهرداری را تا آنجا بیارند از شما فرار میکنند. با این تصمیم به شدت مخالفت کنید. آقایان حجت خواه و خوش آئین و داورپناه که بالای دویست و پنجاه رای در صندوق سمغان آوردید نامردی نکنید و به جای جدا کردن سمغان به آن خدمات برسانید. نمیگذارم طایفه طاس احمدی در قبال این بی حرمتی شما ساکت بشینند

 • پیام کیانی گفت:

  با سلام و درود فراوان خدمت دکتر خادمی
  احتراما به استحضار می رسانم روستای سمغان به علت مشکلاتی زیادی که در بخش های مختلفی دارد که به شرح زیر می باشد.
  1-نداشتن امکانات بهداشت درمانی.
  2-مشخص کردن خیابان های روستا.

 • ا.بیات گفت:

  با عرض خسته نباشید خدمت دکتر خادمی
  هم چنین بهترین درودها خدمت دوستان” مخصوصا دکتر حجت خواه
  و با امید به برچیده شدن تبعیظات قومی و قبیله ای توسط دولت تدبیر و امید.
  و هم چنین زود برگزار شدن جلسه بعدی شورای شهر دهدشت و به باد فراموشی
  سپرده نشدن معضلات سمغان (روستا… شهر… )

 • سهراب حجت خواه گفت:

  با سلام خدمت ساکنین محترم روستای سمغان

  در جلسه ای که اخیرا با حضور استاندار، فرماندار کهگیلویه و شورای شهر برگزار شد مشکلات روستای سمغان مطرح شد و مقرر شد که در جلسه بعد شورای شهر ، جدایی این روستا از شهر دهدشت مصوب شود و دیگر شاهد مشکلات ذکر شده نباشیم

  • پژمان درخشیان گفت:

   بسیار متشکر از لطف جنابعالی جناب دکتر

  • فرشیدعزیزی گفت:

   اعضای محترم شورا! لطفا کلاه سر مردم سمغان نگذارید و از شهر جدایش نکنید. با این حربه نمیگذاریم حق استفاده از امکانات شهر را از مردم طایفه طاس احمدی بگیرید

 • پ - درخشیان گفت:

  خطاب به استاندار محترم و منتخب مردم , جناب دکتر خادمی:
  بنده به عنوان یکی از ساکنان روستای سمغان خواستار رفع تبعیظات آشکار نسبت به مردم این روستا که طی سالیان گذشته همواره به طور نا عادلانه و نابرابر از طرف مسئولین استان و شهرستان و بخصوص در بخش های بهداشت و درمان – شهرداری – خوزه آب خیزداری و کشاورزی و راه و ترابری روا داشته شده است هستم .
  و مشخص کردن وضعیت روستا یا شهر بودن سمغان
  جناب دکتر خادمی استاندارمحترم و محبوب دولت تدبیر و امید امیدوار هستم حضور سبز و فعال شما در این جایگاه تبعیض نابرابر را طی سالیان گذشته برداشته و جهت حل مشکلات این روستا اقدامات لازم را مبذول فرمائید .

 • ح.مدرسی گفت:

  با سلام. جناب استاندار محترم مردم سمغان از حقوق خود کوتاه نمی آیند از آن جایی که برنامه ی اصلی شورای شهر دهدشت و شهردار این شهر که شامل رفع مشکلات مردم است در چند سال اخیر به هیچ وجه شامل این روستا که فقط به خاطر منافع انتخاباتی افرادی سودجو در ایام انتخابات جز شهر دهدشت حساب می شود نشده است لذا از استاندار محترم خواهشمندم در جهت حل پاره ای از مشکلات این روستا عنایت فرمایند

  • ساکن سمغان گفت:

   احسنت بر آقای مدرسیحرف دل ما را زد . مسئولین بی توجه هستند نسبت به روستای ما . دکتر خادمی حمایت حمایت

پربازديد