تاریخ درج خبر : 1392/11/17
کد خبر : ۲۰۷۸۱۴
+ تغییر اندازه نوشته -

جشنواره فیلم فجر در شهری که سینما ندارد

سایت استان: ده سال پیش تنها سینمای مرکز استان تخریب شد تا مجتمع هنری مدرن تری در آن مکان احداث شود، اما هر چه زمان گذشت وعده مسئولان هم کمرنگ تر شد تا یاسوج به تنها مرکز استانی تبدیل شود که سینما ندارد.

بارها این موضوع سوژه رسانه ها شد تا شاید تلنگری باشد به مسئولان شاید فکری جدی و اساسی برای رفع این معضل در یاسوج کنند اما تاکنون در بر همان پاشنه چرخیده است و حسرت دیدن فیلم بر پرده نقره ای سینما بر دل مردم مانده است.

fajr

اکنون خبر می رسد جشنواره فیلم فجر که می توان آن را مهمترین اتفاق هنری سال کشور نامید قرار است به شهر بدون سینما بیاید و 20 فیلم این جشنواره به اکران عمومی گذاشته شود.

همه ما واقفیم که این اتفاق نمی توانست بیافتد مگر با ارتباطات، پیگیری و رایزنی های فراوان با مسئولان ارشد وزارت فرهنگ و ارشاد. چون استانهای بزرگتر و با امکانات بیشتر میتوانستند میزبان این فیلمها باشند.باید این اتفاق را به فال نیک گرفت و آن را آغاز راهی دانست برای میزبانی این جشنواره در سالهای آینده.

استان ما در سالهای گذشته میزبان جشنواره هنرهای تجسمی فجر و جشنواره موسیقی فجر بوده است که در نوع خود جال و قابل تقدیر است اما باید دانست اهمیت جشنواره فیلم فجر از همه آن ها بیشتر و اخبار پیرامون آن فراوان تر.

فیلمهایی از کارگردانان تراز اول کشور نظیر کیمیایی، مهرجویی،حاتمی کیا، جیرانی و … که قرار است اولین بار به نمایش در بیایند مطمئناً تجربه و لذت نابی را به همراه دارد که شاید بسیاری برای اولین بار مزه آن را می چشند.

البته در این راه هزینه هایی نیز به انجام رسیده و از جمله آن کمک 50 میلیون تومانی سازمان سینمایی برای تجهیز سالن تئاتر شهر که فیلمهای جشنواره در این مکان نمایش داده خواهند شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در رابطه با چگونگی اکران این فیلمها در یاسوج به خبرنگار سایت استان گفت: اکران فیلمها در 4 سانس و در ساعت های 14 تا 20 شب خواهد بود و در هر روز دو فیلم اکران خواهد شد.

کمالوندی افزود: فیلمهای “چ” به کارگردانی حاتمی کیا که دو روز از زندگی شهید چمران را روایت میکند، متروپل به کارگردانی مسعود کیمیایی و … از جمله فیلمهای مهمی است که قرار است در یاسوج اکران شود.

وی ادامه داد: بلیت های فیلم چ کامل به فروش رفته و تقاضا برای اکران این فیلم در سانس فوق العاده را داشتیم که منتظر جواب هستیم.

وی به اکران فیلم معراجی ها نیز اشاره کرد و ادامه داد: جدیدترین فیلم مسعود ده نمکی نیز در یاسوج اکران خواهد شد.

کمالوندی همچنین از صندلی رسانه در این جشنواره خبر داد و گفت: برای هر فیلم تعدادی از خبرنگاران می توانند به صورت ویژه خبرهای این جشنواره را پوشش دهند.

این مقام مسئول یک گیشنهاد جالب را نیز ارایه کرد و افزود: ادارات استانی می توانند بخشی از هزینه های جشن های انقلاب در دهه فجر را به خرید بلیط برای کارکنان دستگاه متبوع جهت تماشای فیلمهای این جشنواره اختصاص دهند.

سایت استان ضمن تقدیر از این کار بزرگ فرهنگی و هنری، امیدوار است  استان در سالهای آتی نیز میزبان جشنواره  فجر در رشته های مختلف هنری باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد