تاریخ درج خبر : 1392/11/17
کد خبر : ۲۰۷۸۸۰
+ تغییر اندازه نوشته -

جزییات علت تاخیر پخش گفت و گوی تلویزیونی رئیس جمهور

سایت استان: سایت خبری ˈالفˈ چهارشنبه شب در گزارشی به ذکر جزییات علت تاخیر پخش گفت وگوی تلویزیونی دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری پرداخت.

سایت الف در گزارش خود آورده است: ˈخبرگزاری دولت ایرنا در خبری فوری اعلام کرد که رئیس سازمان صداوسیما مانع پخش زنده گفت وگوی تلویزیونی رئیس جمهور شده است؛ این در حالی است که شبکه یک صداوسیما در زیرنویس برنامه خود مشکل فنی در دریافت تصاویر از نهاد ریاست جمهوری را دلیل تاخیر در پخش این برنامه اعلام می کند.

با گذشت بیش از یک ساعت از پایان خبر سراسری ساعت 21 شبکه اول سیما هنوز از پخش زنده گفت وگوی تلویزیونی رئیس جمهور خبری نبود. خبرگزاری دولتی ایرنا در خبری که بر روی خروجی خود قرار داده بود، اعلام کرد که رییس سازمان صدا و سیما مانع پخش زنده گفت و گوی تلویزیونی حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رییس جمهوری با مردم شد.

خبرگزاری جمهوری اسلامی در ادامه این خبر می افزاید: این اتفاق در حالی رخ داد که همه عوامل این گفت و گوی زنده تلویزیونی مشخص شده بودند اما به دلایل نامعلومی عزت الله ضرغامی مانع پخش این گفت وگو شد.

این در حالی است که شبکه اول صداوسیما پس از پخش سرودها و وله های مناسبتی دهه فجر پس از پایان اخبار سراسری ساعت 21 پخش سریال عصر پاییزی را آغاز کرده است. در زیرنویس این شبکه که به صورت مرتب پخش می شود، آمده است: «با عرض پوزش از بینندگان محترم به محض دریافت تصاویر از محل نهاد ریاست جمهوری سریال عصر پائیزی قطع خواهد شد.»

تسنیم نیز در گزارشی به نقل از برخی منابع خبری اعلام کرد: برخی چهره های نزدیک به دولت خواستار چینش مجری ها و سوالات توسط خود دولت به سیاق گفت وگوی تلویزیونی پیشین رئیس جمهور بودند. با این وجود مسئولان صداوسیما بر لزوم آزاد بودن سوالات از رئیس جمهور تاکید کرده اند.

همچنین یک منبع مطلع گفت: مخالفت ریاست جمهوری با مجری برنامه گفت وگوی تلویزیونی روحانی علت تاخیر و عدم پخش مصاحبه زنده رئیس جمهور است. ریاست جمهوری خواستار انتخاب مجری دلخواه خود بود.

این منبع مطلع افزود: تیم خبری صداوسیما با مراجعه به نهاد ریاست جمهوری مشاهده می کنند که نهاد ریاست جمهوری بدون اطلاع و هماهنگی با صداوسیما، خانم پوریامین را به عنوان مجری برنامه در نظر گرفته است. حال آنکه آقای روحانی نژاد به عنوان مجری اصلی صداوسیما بنا بود در این برنامه حضور یابد.

اصرار نهاد ریاست جمهوری بر انتخاب مجری توسط این نهاد، موجب شد که گفت وگوی زنده تلویزیونی در ساعت مقرر پخش نشده و به تعویق بیفتد. پس از دقایقی، صداوسیما می پذیرد که خانم پوریامین نیز در کنار آقای روحانی نژاد به عنوان مجریان برنامه حضور داشته باشند، اما ریاست جمهوری این مسئله را نمی پذیرد.

و سرانجام در ساعت 22 و 50 دقیقه پخش این گفت و گوی زنده با حضور هر دو مجری آغاز شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد