تاریخ درج خبر : 1392/02/25
کد خبر : ۲۰۹۵۵
+ تغییر اندازه نوشته -

شورای نگهبان مسئول نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا نمی باشد

سایت استان: درپی بررسی صلاحیت داوطلبان عضویت در شوراهای اسلامی شهر و روستا و تأیید یا رد صلاحیت آنها توسط هیأتهای اجرائی و نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا ، بعضی افراد به علّت تجمیع انتخابات و هم زمانی با انتخابات ریاست جمهوری و عدم اطلاع لازم ، هیاتهای نظارت شورای نگهبان را مسئول می دانند و به همین دلیل به دفاتر شورای نگهبان در استان یا شهرستان خود مراجعه می کنند.

805

 

در این راستا با علی اسدزاده – رئیس هیئت نظارت بر انتخابات های ریاست جمهوری و میان دوره ای مجلس خبرگان رهبری شورای نگهبان استان کهگیلویه و بویر احمد- گفتگوی کوتاهی داشتیم.

اسدزاده در پاسخ خبرنگار ما گفت: هیات های نظارت شورای نگهبان مسئول نظارت بر انتخابات شوراهای شهر و روستا نمی باشند و داوطلبان شورا ها بایستی به هیأتهای نظارت بر انتخابات شوراها، مستقر در فرمانداری ها یا استانداری مراجعه نمایند و از مراجعه به دفاتر هیئت های نظارت بر انتخابات شورای نگهبان خودداری کنند.

وی اضافه کرد: نظارت و بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا بر عهده مجلس شورای اسلامی است و هیئت های نظارت بر این انتخابات از سوی مجلس شورای اسلامی تعیین گردیده است.

این مقام مسئول همچنین گفت: بر اساس اصل 99 قانون اساسی جمهوری اسلامی ، شورای نگهبان نظارت بر انتخابات مجلس خبرگان رهبری ، ریاست جمهوری ، مجلس شورای اسلامی و مراجعه به آراء عمومی و همه پرسی را بر عهده دارد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد