تاریخ درج خبر : 1392/11/18
کد خبر : ۲۰۹۸۳۲
+ تغییر اندازه نوشته -

حکایت اصولگرایان و سبد کالا

سایت استان:  یکی از کاربران سایت با نام مستعار “عشایر زاده بویراحمدی” یادداشتی را برای سایت استان ارسال کرده است که در پی می آید:

(سیر از گرسنه خبر نداره و سواره از پیاده)

بی تدبیری دولت در توزیع سبد کالا بهانه ای به دست اصولگرایانی داد تا حمله های خود را به اعتدالگرایان آغاز کنند و از این نمد کلاهی برای خود ببافند. اگر چه عذرخواهی شجاعانه رئیس جمهور در این خصوص آب بر آتش آنان ریخت و هر چه رشته کردند را پنبه کرد.

اخیرا بزرگان این جریان که هشت سال گذشته را در مدح و ثنای احمدی نژادیسم به هر آسمان و ریسمانی چنگ زدند، دولت را شماتت کرده که کرامت مردم را زیر سوال برده است.

اما اگر عملکرد اصولگرایان را در هشت سال گذشته بررسی کنیم، هسته خرمایی که اینک مردم را به این روز انداخته در جیبشان خواهیم یافت.

منتقدان کنونی اینگار یادشان رفته که آنچه امروز می بینیم نتیجه هشت سال بی تدبیری دولتی بود که کشور را به یک کمیته امداد بزرگ بدل نمود و اقتصاد صدقه ای را بر کشور حاکم کرد و کمر اقتصاد را شکست.

اصولگرایان یادشان رفته گرانی و تورمی که اکنون مردم را زمین گیر کرده و به نانی محتاج، حاصل هشت سال بی تدبیری و شعار و آمارهای دروغی است که به مردم می دادند.

شکست خوردگان 24 خرداد یادشان رفته اگر امروز مردم برای دریافت سبد بی ارزش کالا صف طویل می کشند و ساعتها در صف می مانند حاصل عملکرد دولتی است که قرار بود نفت را بر سر سفره مردم بیاورد اما نان را هم از سر سفره ها برد.

کسانی که حالا از کرامت مردم حرف می زنند یادشان رفته که چگونه در سفرهای استانی مردم را به این طرف و آن طرف می کشاندند و تحت عنوان نامه به رئیس جمهور و توزیع سیب زمینی و سهام عدالت چگونه کرامت این مردم رنج دیده را خدشه دار کردند.

گذشتگان این دیار یادشان هست که روزگاری در بویراحمد مردم آنقدر کرامت انسانی داشتند که اگر نانی نبود اما صورتشان را با سیلی سرخ می کردند و چشم به دست دیگران نداشتند. اما امروز به دفاتر نماینده ها و استاندار و فرمانداران و بخشداران و… بروید و هرروزه خیل عظیم مردم گرسنه ای را ببینید که نامه بدست به دنبال کمکی مالی هرچند اندک هستند.

اما اصولگرایان یادشان رفته که در این هشت ساله به جای پول نفت، فرهنگ گداپروری را در جامعه تزریق کردند تا روستاها حالا خالی از جمعیت شود و تولید به محاق برود و هرکس در حاشیه شهر کاسه ای در دست گیرد.

آنان فراموش کردند آن روزها را که قطعنامه های سازمان ملل و شورای امنیت را کاغذپاره می نامیدند و می گفتند “قطعنامه بدهند تا قطعنامه دانشان پاره شود” و برای این جمله هورا می کشیدند و با ماجراجوییهایشان هر روز ارتباط کشور را با دنیای بیرون قطع می کردند تا در کنار مدیریت های ضعیفشان ، زمینه وضعیت فلاکت بار اقتصادی امروز کشور را رقم زنند.

آنان یادشان رفته با شعار عدالت و مبارزه با فساد بر گرده مردم سوار شدند اما در دولتشان فسادهای مالی و اختلاسهای تاریخی هزار میلیاردی آفریدند تا از این حیث تاریخ ساز شوند.

مردم خوب می دانند که این گروه اکنون همساز با دشمنان خارجی نظام به دنبال استمرار تحریم ها هستند تا بازهم با تحریم ها کاسبی کنند و برگرده مردم سوار شوند. آنها درد فقر مردم را نمی فهمند زیرا از قدیم گفته اند: “سیر از گرسنه خبرنداره و سواره از پیاده.”

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • رضا گفت:

  حالا دولت اطلاحات (اعتدال گرا) چه گلی به سر مملکت زد. ایا توانست یه سبد کلا رو به مردم بده.ایا بهتر نبود از نیرو های دولت احمدی نژاد استفاده میکرد که این همه بیتدبیری صورت نگیرد

 • حیسن گفت:

  ……….. با این مقالت بیسواد.این مقاله از نظر ادبی فاقد ارزش هست . ایا در دولت احمدی نژاد کار خوب انجام نشد.

 • یاسوجی گفت:

  چرا بی تدبیری اقای روحانی رو به احمدی نژآد نسبت میدهدید.
  اگر روحانی نمیتوانست چرا این همه شعار میداد

 • ایرانی گفت:

  تنها ریس جمهور چهار ساله ایران فکر کنم همین روحانی باشه

 • دلسوز گفت:

  ایا یارانه احمدی نژآد از سبد کلای روحانی بهتر نبود

 • همتی گفت:

  انشاا…درفیسبوک وماهواره و……تخم مرغ های بیشتری درسبد بی برنامه گی رفتاربچه گانه دولت محترم مشکل این عشای نزاده ای که شجاعت ندارد نام خود رابرای دفاع ازازاراجیف خود عنوان کند.به اندازه خیانتهای دولت اصلاحات وقدمهای اولیه دولت بی تدبیر احمدی نژادفقط مسکن مهر تحویل داد.دولت اصلاحات از زاویه ضعف وترس وسازش گفتگوی تمدن رامطرح کرد اماجوابش توروریست خواندن ایران ازطرف غربی هابودعملکرداصلاحات نیز که همه اش ترویج ناهنجاری وناامنی بود سازمانهای nGo فتنه ای توسط انگلسی دربدنه دولت اصلاحات بودتااقوام کشور رارودروی هم قراردهدمگرخیانت های فتنه 88یادتان رفت مگرنمیدانید که تحریم هانسخه شکست خوردگان سال 88 است که برای غرب وبه ضررملت پیچاندند،مگراسناد بیرون رفته ازدفترشخص اول دولت(خاتمی)یادتان رفت،مگرشهادت دانشمندان هسته ای یادتان رفت،مگروزرای فرهنگ و…یادتان رفت بایدخجالت بکشید شرمتان باد،تمام این آسیب هابرگرفته ازدشمنی وخیانت های داخلی هاست…..بجای این حرف های نابخردانه به دولت راه کاردرست بدهید وکمکشان کنیم مشکلی حل کندوگرنه پرونده شماهاا که سیاه است……نگران نباشید آمریکا شکمتان راسیرخواهد کرد…..

 • قاسم از گچساران گفت:

  این عشایر زاده عزیز فکر میکنم از اونایه که زمین زیاد فروخته حالا هم یه دست کت وشلوار پوشیده سوار بر پرادو خودشو کسی حساب می کنه

 • علي گفت:

  ما وقت شعار بلد هستیم عمل نمیکنیم حالا اقای روحانی ریش وقیچی دست خودت هست بیار بریز مردم را سیر کن کدوم حرکت اقتصادی را تا الان کردی چه کار ی برای جلوگیری از تورم وکمک به مردم انجام دادی به جای این شعارهای الکی وولکی برین به فکر مردم وفقرزدایی باشید تا الان هیچ کار مثبتی من از این دولت ندیده ام واگر این جوری هم باشد وجلو بروند بدتر از این هم میشود

 • یه قدیمی گفت:

  بحث سر اینه که می شد کمی عمیق تر فکر کرد و مردم رو تو این سرما تو این صف ها نکشوند تا هم احترامشون حفظ شه و هم نیازشون برطرف منتها وقتی فکر نباشه میشه همین . راستی با خزانه خالی هزینه سبد کالا از کجا اومد دوست عزیز

 • مرد آزاد گفت:

  احسنت واقعا گل گفتی با این مقاله پر محتوات

 • حسینی گفت:

  آقای شاهد در طول این 35 سال انقلاب همواره گروههایی تحت عنوان حز ب ا…خودی و اصولگرا وکذا هرکس هر اعتراض انتقادی داشت . یا اورا منحرف ضد انقلاب وفتنه خواندید . وخون شهدا را وسیله ای قرار دادید جهت رسیدن به اهداف خود . آیا بقیه گروهای حامی انقلاب شهید نداده اند .آیا این شهدا متعلق به همه جامعه اسلامی نیست آیا بقیه گروهای سیاسی ودولتهای قبلی دولت میر حسین موسوی ودولت رهبر معظم انقلاب .آقای رفسنجانی و خاتمی اینهمه جنایت اقتصادی کردند؟ در ابتدای دولت احمدی نژ بخاطر اینکه حیف ومیل وخیانتهای اقتصادی براحتی صورت گیر د ابتدا آمد سازمان برنامه وبودجه را حذف کرد تا معلوم نشود . که درآمدهای نفتی وسایر درآمدها به کجا رفته آیا نباید ملتی که حکومت علی (ع) را سرلوحه کارش در ابتدای انقلاب قرار داده بداند توازن مالی دولتهای آن چیست .ما در حالی گرسنه هستیم که حقوق حقه ما در سوریه ولبنان وغزه وفلسطین هزینه میشود . آیا خدا وپیامبر وامام وخون شهدا فقط برای شما است . بقیه مردم چه؟آیا رئیس جمهوری که در 24 خرداد هفتاد درصد مردم به اورای دادند . اشتباه کرده که گفته عده ای بیسواد هستند که نسبت به حقوق حقه ملت است اعتراض میکنند .در هشت سال حکومت آقای احمدی نژاد عده ای این کشور را عین گوشت قربانی بین خود تقسیم کرده وحالا خود همگام بابقیه میگویند آی دزد آی دزد! دوست عزیز چرا تمام طرحها عمرانی اقتصادی خوابیده ؟ چون سرمایه ملت دراین هشت سال دردست یک عده ای که تا دیروز نان نداشتند. امروز صاحب ترستها وشرکتهایی که نه به دولت مالیات میدهند . وصادرات وواردات غیر قانونی انجام میدهند .جمع شده اکنون سرمایه در دست دولت نیست در دست اشخاص است . آیا این رکود اقتصادی در جامعه نتیجه اش چیست.مگر قرار نبود خود آقای احمدی نژ صدنفر دزدهای کشور را معرفی کند چرا نگذاشتند. چه شد؟ پناه برخدا ازاینهمه تزویر. تشکیل کمیته امداد بفرمان حضرت امام(ره) برای اشخاصی بود که هیچ توان حرکت فیزیکی ومالی نداشتند. آیا دراین هشت سال هفتاد درصد مردم را مستحق دریافت کمک از کمیته امداد نکرد.شما دربین مردم بروید . یا خبر ندارید . یا از جایی ساپورت میشود.که اینهمه وضعیت ومعیشت مردم را نمیدانی برو بین توده مردم که فقر وبیچارگی چه میکند . باهمه این احوال مردم دست از انقلابشان نمیکشند. وهمواره مدافع انقلاب هستند . در روز یوم اله 22 بهمن به تبعیت از رهبری این را نشان خواهند داد . همانطوریکه در گذشته نشان داده اند. وبنده که این مطلب را مینویسم بنظر خودم دلسوز تر از شما برای انقلاب هستم وقطعا” هم شما دلسوزید. اما باید حرف را آنطور زد که جامعه بپسندد.نه افرادیکه در این راستا منافعی دارند.

 • شاهد گفت:

  آیا سیل نامه های دوران رفسنجانی و خاتمی هم مربوط به احمدی نژاد است؟ آیا آمار بالای افراد تحت پوشش کمیته امداد استانمان قبل از احمدی نژاد نیز به دوره هشت ساله احمدی نژاد برمی گردد؟ آیا هدفتان این نیست که ناتوانیهای دولت روحانی را همه به احمدی نژاد ختم کنید؟ مگر رفسنجانی، روحانی و خیلی از افرادی که امروز ناتوانی خود رابه دولت احمدی نزاد منسوب می کنند از افراد تصمیم گیرنده نظام در مجمع تشخیص مصلحت نبودند. اگر سکوت کرده اند جواب خون شهدا و امام بزرگوار را چگونه خواهند داد؟ آی به واقعیت نرسیده ا یم که عده ایی که وجود احمدی نژاد را خطر احساس می کردند با دخالت های مغرضانه می خواستند ایشان را شکست دهند تا جا برای خود باز کنند؟ اگر غیر از این است تغییرات قیمت ها در هنگام ثبت نام کاندیداها را چگونه تفسیر می کنید؟ البته باید قبول کنیم تصمیم های احمدی «زاد هم تاثیر هم افزایی بر مغرضان داشت

پربازديد