تاریخ درج خبر : 1392/11/19
کد خبر : ۲۰۹۸۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -

استخراج سالیانه دو میلیون تن مواد معدنی از معادن استان

سایت استان: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در آینده ای نزدیک سالیانه افزون بر دو میلیون تن ماده معدنی از معادن استان استخراج خواهد شد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده با بیان اینکه هم اکنون افزون بر نهصد هزار تن از معادن استان استخراج می شود افزود: با بهره برداری از معادن فسفات، آجر، سلستین و سیمان در مناطق مختلف استان استخراج سالیانه دو میلیون تن از معادن استان محقق خواهد شد.

وی گفت: در حال حاضر 90 پروانه بهره برداری معدنی در سطح کهگیلویه و بویراحمد با حجم سرمایه گذاری پانصد میلیارد ریال و فرصت های شغلی برای هزار نفر صادر شده است که از این تعداد 60 معدن فعال، بیش از 25 معدن در حال تجهیز و پنج معدن غیر فعال می باشند.

دیودیده خاطر نشان کرد: پیش از انقلاب هیچ گونه مطالعه اساسی و شناسایی لازم در زمینه معادن و بهره برداری از این معادن صورت نگرفته بود.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد، معادن سنگ آهک، بوکسیت، سلستین، سنگ گچ، سنگ لاشه، مالون، شن و ماسه کوهی، مارن، مرمریت، نمک آبی، سنگ لاشه برای ریگ نمره بندی شده پودر سنگ، خاک نسوز و گوگرد را از عمده‌ترین معادن کهگیلویه و بویراحمد اعلام کرد و افزود: کارشناسان و گروه های اکتشافی حوزه معادن به صورت مداوم در حال مطالعه، شناسایی و تکمیل مطالعات قابلیت های معدنی استان می باشند.

ایشان معارضات اجتماعی و قرار گرفتن بخشی از معادن استان در مناطق حفاظت شده را مهم‌ترین مشکل پیش‌روی سرمایه‌گذاران در حوزه معدن کهگیلویه و بویراحمد دانست و ابراز امیدواری کرد که دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه مسئولان ارشد استانی تمام تلاش خود را برای برطرف کردن این مشکل به کار گیرند.

دیودیده با بیان اینکه در سال جاری حدود 30 درصد از صادرات استان در حوزه معادن بود، گفت: بدون شک با حمایت از سرمایه‌گذاری در این حوزه میزان صادرات استان در بخش معدن سیر صعودی بیشتری به خود خواهد گرفت.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد ورود ماشین‌آلات ویژه معادن بدون عوارض گمرکی برای افراد حقیقی و حقوقی دارای پرونده بهره برداری، استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی و صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی را از جمله حمایت‌های سازمان صنعت و معدن کهگیلویه و بویراحمد از بهره‌برداران اعلام کرد.

داریوش دیودیده در پایان با بیان اینکه صنعت و معدن با تمام توان از حضور سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری در معادن کهگیلویه و بویراحمد حمایت می‌کند، تصریح کرد: حمایت از سرمایه‌گذاران در این بخش از اولویت‌های کاری سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد