تاریخ درج خبر : 1392/11/19
کد خبر : ۲۰۹۸۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -

عضو جبهه پایداری دولت اعتدال را افراطی خواند

سایت استان: نماینده ادوار هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی گفت: بی‌سواد دانستن اقشار جامعه اعتدال نیست.

حجت‌الاسلام سید علی‌محمد بزرگواری در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در یاسوج با بیان این‌که انتظار داشتیم دولت یازدهم به شعارهای خود مبنی بر اعتدال‌گرایی و پرهیز از افراط‌گرایی پایبند باشد، اظهار کرد: اما در عمل آن‌چه امروز می‌بینیم عملکرد و رویکرد دولت همانند دو سال آخر دولت احمدی‌نژاد است.

نماینده شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اگر دولت احمدی‌نژاد افراطی‌گری و پرخاش را در دو سال انتهایی خود به معرض دید گذاشت این دولت در کمتر از یک سال استقرار خود وارد حوزه افراطی‌گری شده است.

1376385925_79020_974

وی افزود: رئیس‌جمهور که در سخنان خود به ویژه در مناظره‌ها کلید واژه اعتدال را سرلوحه کار قرار داده بود دولت وی اکنون با گذشت کمتر از یک سال مدیریت بر کشور از مرز اعتدال تا حدود زیادی خارج شده است.

نماینده ادوار هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی افراطی‌گری در دولت را بیش از همه مربوط به رده‌های پایین‌تر از رئیس‌جمهور از جمله برخی مشاوران دانست و گفت: این که آقای رئیس‌جمهور دلسوزان نظام را در هر رده‌ای به خاطر موضع‌گیری در بحث هسته‌ای به کم‌سواد تشبیه می‌کند چیزی مگر افراطی‌گری و پرخاشگری نیست که چنین انتظاری از وی نداشتیم.

حجت‌الاسلام بزرگواری پی‌گیری سرنوشت دستاوردهای نظام را که با هزینه ریخته شدن خون هزاران جوان به دست آمده وظیفه همه دانست و گفت: مردم ایران در هر قشری از کارگر و کارمند و دانشجو و استاد دانشگاه نخبه هستند و اصولا اگر این مردم نخبه نبودند انقلاب با شرایط جهانی و فشار استکبار در هنگامه کنونی پایدار نمی‌ماند.

وی این سخن را توهین به اقشار مختلف دانست و گفت: در کشور روزنامه‌نگار و مطبوعاتی، نماینده مجلس، دانشجو، کارمند، کشاورز و همه و همه در سرنوشت کشور تأثیر دارند و این‌که آقای رئیس‌جمهور قشری را نخبه و دیگران را کم‌سواد معرفی کند کجای اعتدال و تدبیر است.

حجت‌الاسلام بزرگواری عزل و نصب‌های دولت کنونی را هم برآمده از تدبیر و اعتدال ندانست و افزود: رویکرد جناحی و حزبی در تغییر و تحولات همانند همیشه در این دولت هم وجود داشته بنابراین نمی‌توان ژست اعتدال گرفت و در عمل افراطی‌گری را در کشور توسعه داد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ابر بارانی گفت:

  آقای بزرگواری ما حمایتت می کنیم تا شما وزیر ورزش شوی . چون هم با چماق آشنایی و هم این ژشت ترکیبی از کیت بوکسینگ و کاراته در پشت تریبون از هیچ وزیر ورزشی ندیدیم نه این بیچاره هایی که میگن ما تلاش داریم تا اعتدال را رعایت کنیم ، نه شما که صندلی و بشقاب برای آقا امام زمان عج می گذاشتید و عدالت دوران ظهور را اجرا نمودید البته از دید حجتی ها

 • اصولگرا گفت:

  متاسفم برای اصولگرایان با این دید و افکارشان . مگر یادمان رفت که شعار عدالت سر دادیم و عمل که نکردیم ، ازش هم فاصله گرفتیم . شروع و پایان ما را دیگران نظاره کردند ، حالا زوده که قضاوت کنیم بایستی انصاف داشته باشیم و کمی به اونا هم مهلت بدهیم . اگر چیزی از ما بیشتر به کیسه ی مردم انداختند ، مشخصه که ما بازنده ایم ولی اگه کفه ی ما سنگین تر شد ، اونوقت بگوییم که لیاقت ما بیشتر از شما بود . برا قضاوت کردن عجله نکنیم ، که مثل چماق بی آبرو شویم . این که ی حرف منطقی هست که هر کس بایستی در حوزه ی تخصصی خودش سخن براند . من و شما که از هسته ای و دیگر ابعاد پیچیده ی کشور بلد نیستیم و اونایی که دزدکی هم حرف پرانی میکنند ، الحق که هم بیسوادند . کمی هم عادل باشیم و به عدالت رفتار کنیم .

 • محمد گفت:

  درودبربزرگواری

 • بدبخت گفت:

  باز این ……… شروع کرد …….. کمتر آبروی این استان را به باد بده

 • همشهری گفت:

  اگه حرف نزنی می گن ….. ؟ آخ آخ بیچاره مردم حوزه این اقا به اصطلاح نماینده !!!!

 • حقگویان گفت:

  ای بالای بختت که همیشه دستمال دست دیگرانی. بدبخت ول کن

 • با تشکر از مطالب خوبتان

 • دوست گفت:

  باز هم تو نظر دادی؟ مگه ازت گله می کنند که بخوری بخوابی سکوت بکنی و استتفراغ سیاسی و… نکنی .. من سی خوتم وگرنه به من چه بگو تا هی بخندیم … هههههههه

پربازديد