تاریخ درج خبر : 1392/11/19
کد خبر : ۲۰۹۹۲۳
+ تغییر اندازه نوشته -

ویژه جشنواره: فیلمهایی که روز شنبه در یاسوج اکران می شوند

سایت استان: فیلم های جشنواره فیلم فجر روز شنبه در ساعت 16 با اکران فیلم ” چ” ابراهیم حاتمی کیا در سینما هنر آغاز می گردد.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان کهگیلویه وبویراحمد فیلم سینمایی «چ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا محصول سال ۱۳۹۱ است.این فیلم داستان دو روز  از زندگی مصطفی چمران به همراه اصغر وصالی و مردم پاوه است.از روز بیست و پنجم تا بیست و هفتم مرداد ۱۳۵۸ طی روزهایی که امام (ره) در فرمانی مهلت ۲۴ ساعنه ای به دولت و ارتش داد تا حصر پاوه را بشکند و منطقه را از وجود تروریست ها پاک کنند.تهیه کننده این اثر مهدی کریمی می باشد و بازیگران مطرحی چون فریبرز عرب نیا ٬سعید راد٬ مریلا زارعی و بابک حمیدیان در آن به ایفای نقش می پردازند.

این فیلم که با بودجه بودجه ملی ساخته شده است٬ حدود ۶ میلیارد تومان بابت ساخت آن هزینه شده است. کارگردان این اثر معتقد است چمرانی که در فیلم تصویر می شود بر اساس نگاه خودش است.اما باید دید تا چه حد نگاه کارگردان با واقعیت متناسب است.

ایده فیلمساز در سال ۸۰ مطرح شد ولی فیلم به شکل فعال در سه سال شکل گرفت  و فیلمبرداری اثر سه سال به طول انجامیده است! همچنین ۶ ماه کار مونتاژ و ۱۶ ماه جلوه های ویژه رایانه ای اش کار شده است.به نظر میرسد جلوه های ویژه سهم مهمی را در فیلم بر عهده دارد زیرا که چیزی بیش از ۷۰ دقیقه از فیلم را شامل می شود.ابراهیم حاتمی کیا بیان کرده که این فیلم سه برابر یک اثر سینمایی دیگر وقت و عمر او را گرفته است.ما هم منتظر هستیم ببینم کارگردان فیلمهای شاخصی چون آژانس شیشه ای٬ از کرخه تا راین٬ ارتفاع پست و…. تا چه حد در ساخت فیلم جدیدیش موفق ظاهر شده است.

 فیلم “روزگاری عشق و خیانت” روز شنبه در سینما هنر یاسوج اکران می شود

روزگار عشق و خیانت فیلمی به تهیه کنندگی روح الله شمقدری با کارگردانی داوود بیدل است که فردا؛ شنبه در بخش نگاه نو و در سینما هنریاسوج به نمایش درمی آید.

روزگاری عشق و خیانت ملودرامی نرم در دل تاریخ انقلاب است.

این فیلم به موضوع انقلاب اسلامی با رویکردی سیاسی می پردازد و یکی از متفاوت ترین فیلم های جشنواره امسال است.

میلاد کی مرام، همایون ارشادی، شهرزاد کمال زاده، نسرین مقانلو، سحر قریشی، حسن جوهرچی، جعفر دهقان، علی اوسیوند، آتش تقی پور و جمشید هاشم پور در این فیلم به ایفای نقش پرداخته اند.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: اتفاق غیر منتظره پروانه و دخترش آینه را غافلگیر می کند، گویا این اتفاق ریشه در گذشته پروانه دارد، گذشته را که سال ها از مواجه با آن هراس داشته است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد