تاریخ درج خبر : 1392/11/19
کد خبر : ۲۱۰۲۷۳
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد تند مسئول انجمن موسیقی به صدا و سیمای استان

سایت استان: مسئول دفتر موسیقی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با بیان اینکه تاکنون هیچ درخواستی از صدا و سیمای مرکز استان در معرفی هنرمندان موسیقی جهت حضور در برنامه های این شبکه نداشته اظهار داشت:کسانی که در صدا و سیمای مرکز دنا مسئول موسیقی هستند کوچکترین سوادی در رابطه با ادبیات شنیداری و در ارتباط با موسیقی ندارند.

hashmi

“همت هاشمی ” عدم تعامل رسانه ملی با هنرمندان موسیقی استان را از معضلات هنر موسیقی استان عنوان کرد و افزود: صدا و سیما بزرگترین ضربه را بر پیکره ی فرهنگ و هنر و به خصوص موسیقی این استان زده است.

وی با اشاره به پخش برنامه های هنری بدون درون مایه در شبکه استانی دنا تصریح کرد: به عنوان مثال در گزارشی مربوط به خرابی لوله آب و فاضلاب فلان روستا گزارشگر از مردم می خواهد آواز لری بخواند که بدون توجه به کیفیت صدا، ماهیت موسیقی، ماهیت شعر و کیفیت شعر این آواز در رسانه ملی پخش می شود.

مسئول دفتر موسیقی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان با انتقاذ از نگاه ابزاری شبکه دنا به موسیقی استان گفت: در این شبکه فقط در مواقع تشریفاتی و برنامه های مناسبتی از موسیقی استان استفاده می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • سعیدیان گفت:

  درود برجناب هاشمی “زحمتهای آقای هاشمی به بچهای موسیقی استان پوشیده نیست “ایشان در حوزه موسیقی پیشکسوت وباسوادهستند وقابل احترام”حقیقت تلخ است به مزاجتان خوش نیامد توهین نکنید”سپاس

 • محمد دانشجوپزشكي گفت:

  خنده داره حرفهای سوق وحسین.تاعلی انصاری ومتخصصین موسیقی حرف دارند ؟شما……؟سواد ومدیریت هاشمی بر هنرمندان واهل هنر پوشیده نیست….

 • حسین گفت:

  ادم بزرگ هیچ موقع نمیطلبه برن دنبالش اقای همت هاشمی با سواد اخه تو کی هستی که رسانه ملی از شما نظر بخواد در ضمن به چیچیه خودت مینازی که خودتو این همه بزرگ میبینی چند اثر فاخر تولید کردی اصلا مردم میشناسنت این همه تعریف و تمجید از خودت به کجا میرسونت نکنه میخوای بگی غیر از خودت رو زمین نیست احساس میکنم با این حالی تا حالا ندیدمت خیلی باتکبر و مغروری و خیلی هم بی سوادی ادم هنرمند باید با عملش نشون بده هنرمنده اونم مردم تاییدش کنن انصافا خودت به خودت چن میدی تو خودخواهی و غرور راستی هنرت چیه غیر از تخریب بزرگان یه کمی برو مطالعه کن عقب نمونی بعد هم در مورد خودت نظر بده نه یک رسانه بزرگ ملی رسانه حد اقل ساز و نغاره رو حد اقل به جای جای جهان و ایران معرفی کرد بفرما با سابقه ای که داری شما چه گلی تا به حال به سر موسیقی این استان زدی رو کن نه تخریب بدون فکر و مدرک نسبت به بزرگان و رسانه اگه خیلی با سوادی نشون بده تو عمل نه حرفهای بی معنی ووصله هایی که هیچ وقت قدرت چسبیدن ندارد

 • سوق گفت:

  اقای هاشمی اولا شما کسی نیستی که در مورد موسیقی و صدا و سیما نظر بدی سوادت چیه مدرکت چیه چه اثر فاخری تو ای مدت به قول خودت همه کاره موسیقی استان چه دسته گلی برای موسیقی این استان چیدی اون از سالهای گذشتت که هزینه های بی زبون انجمن موسیقی رو صرف هتل خودت و موزیسینهای غیره بومی میکنی اینم از جشنواره موسیقی بر گزار کردنت که استانهای دیگه رو معرفی میکنی اینم از تخریب کردنهای بدونه مدرکت به چیت مینازی همش میگی ریس انجمن موسیقیم بدون اینکه بتونی سازی بزنی به نظر من باید یه گوشه بشینی و …. روشن کنی و اینهمه بزرگانو تخریب نکنی .

 • علی انصاری گفت:

  درود جهان افرین بر تو باد همت جان خوب گفتی اما دیر /عفونت کرده کاریش نمیشه کرد

 • کتاب گفت:

  کسایی که تو صدا و سیما برنامه دارن همه چیشون از همون برنامه بی کیفیت و سفارشیه که دارن و الا کجای هنر میشه جاشون داد؟؟؟؟؟

 • بویراحمدی گفت:

  آقای هاشمی
  صدا و سیمای استان بدون توجه به نتایج عملکرد خود در حوزه هنر به خصوص موسیقی فولکلور، و فقط با بهره گیری از نقاط ضعف برخی از اشخاص، شاید هم برخی از کسانی که بعضا از هنر موسیقی اندک بهره ای برده اند، سعی در پر کردن وقت بیننده ( در واقع برای وقت مخاطب خود کمترین ارزشی قایل نیست ) دارد. ساده تر بگویم صدا و سیمای استان به مکانی برای شیرین کاری های مبتذل و بی محتوای برخی بی هنر، که در توهم هنرمندی پشتک وارو می زنند، تبدیل شده است. علیرغم وجود هنرمندان توانمند در عرصه موسیقی فولکلور در استان، صدا و سیما ضمن نادیده گرفتن این هنرمندان و عدم بهره گیری از آنان در راستای اعتلای موسیقی محلی، عرصه یکه تازی بی هنران گشته است.
  امید است روزی فرا برسد که پخش تصویر هنرمندان واقعی موسیقی بهمراه ساز شان گامی باشد در ره رشد موسیقی استان.

 • بهلول گفت:

  برنامه های صدا و سیما مرکز دنا ، چیزی جز عوامفریبی و عوامزدگی نیست . واقعا باید به حال موسیقی و فرهنگ استان کهگیلویه و بویراحمد تاسف خورد .

پربازديد