تاریخ درج خبر : 1392/11/20
کد خبر : ۲۱۱۰۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -

فصلی که چرخ زنگ زده سینما در یاسوج به حرکت درآمد

سایت استان: سید امین صداقتی نیا

این روزها مردم شهر یاسوج بعد از مدت‌ها دوباره نشستن روی صندلی‌های سینما را تجربه می‌کنند گویی که سرمای زمستان سرد 93 چرخ زنگ زده سینما را به حرکت درآورده است.

تجهیز و راه‌اندازی سیستم سینمای دیجیتال با اعتباری بالغ بر 500 میلیون ریال در مجتمع فرهنگی هنری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کهگیلویه و بویراحمد و شروع به کار سینما هنر یاسوج از برکات سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در این استان بود.

برگزاری این جشنواره بزرگ هنری و آغاز به کار سینما هنر یاسوج برای اکران عمومی خبر خوبی بود که باعث شد بسیاری از دوستداران سینما در استان کهگیلویه و بویراحمد مشتاقانه دل به روزهای سینمایی در دیارشان بسپارند.80941573-5292154

برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در استان کهگیلویه و بویراحمد علاوه بر تامین نیاز علاقه‌مندان به هنر فیلم و فیلمسازی موجب شناخت توانمندی‌ها و قابلیت‌های میزبانی این استان در مجامع بزرگ هنری کشور شده است.

دومین روز برگزاری سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر یاسوج در حالی با اکران چهار فیلم در هشت سانس به کار خود پایان داد که به گفته معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد 936 نفر از این فیلم ها دیدن کردند.

محمدعلی پیرسبزی با اشاره به پیش فروش بلیت برخی فیلم‌های این جشنواره افزود: با استقبال مردم از این جشنواره مسئولان برگزاری بسیار دلگرم شدند تا با انگیزه ای بیشتر در پی برگزاری دیگر جشنواره‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد باشند.

در روز اول برگزاری سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در یاسوج فیلم‌های «مهمان داریم» به کارگردانی محمدمهدی عسگرپور و «انارهای نارس» به کارگردانی رضا مصطفوی در سالن سینما هنر یاسوج در نوبت‌های 14، 16، 18 و 20 اکران شد.

در روز دوم این جشنواره فیلم‌های «ردکارپت» به کارگردانی رضا عطاران و «پنج ستاره» به کارگردانی مهشید افشارزاده اکران شد که مورد استقبال مخاطبین قرار گرفت.

در هنگام اکران فیلم «ردکارپت» برخی از مراجعه کنندگان پشت درب‌های بسته ماندند و بنا به صلاحدید متولیان برگزاری سانس فوق‌العاده برای پخش مجدد این فیلم به روزهای بعد موکول شد تا همه علاقه‌مندان بتوانند این فیلم را از نزدیک تماشا کنند.

از نکات قابل توجه در دو روز اول برگزاری سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در یاسوج حضور گسترده مردم از اقشار مختلف بود که برای دیدن فیلم‌های برتر سال به سالن سینما هنر یاسوج آمده بودند و این در حالی بود که از مجموعه مسئولان و مدیران استانی فقط مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان به چشم می‌خورد که برای دیدن فیلم‌ها آمده بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ارسال پیامک برای تمامی مدیران نهادها و دستگاه‌های دولتی برای حضور در جشنواره فیلم فجر یاسوج افزود: قبل از برگزاری این جشنواره مکاتباتی با برخی نهادها و سازمان‌های دولتی برای حضور و مشارکت در برگزاری این جشنواره انجام داده شد.

امین کمالوندی با بیان اینکه برگزاری این جشنواره به بخش خصوصی واگذار شده، افزود: اجرای برنامه‌های منظم و تبلیغات مطلوب از جمله برنامه‌های بخش خصوصی برای برگزاری هر چه بهتر این جشنواره بود که رضایتمندی متولیان برگزاری و مخاطبین جشنواره را در برداشته است.

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر در حالی وارد روز سوم شود که فیلم‌های “چ” به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا و “روزگاری عشق و خیانت” به کارگردانی داوود بیدل نمایش داده شدند و بنا به گفته مسئولان برگزاری تمامی بلیت‌های فیلم “چ” به فروش رسیده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد