تاریخ درج خبر : 1392/11/20
کد خبر : ۲۱۱۵۲۰
+ تغییر اندازه نوشته -

جشنواره برفی در یاسوج برگزار می شود

سایت استان: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: جشنواره برفی دنا 25 بهمن ماه در پیست اسکی دنا برگزار می شود.

محمود باقری افزود: ایجاد شور و نشاط بین مردم از مهمترین اهداف برگزاری این جشنواره است.

وی با بیان اینکه جشنواره برفی در سالهای گذشته نیز برگزار شده است، اظهارکرد: این جشنواره در سال جاری با دیدی جدید به منظور معرفی توانمندیهای استان به گردشگران و سرمایه گذاران برگزار خواهد شد.

15645658902

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در راستای برگزاری با کیفیت این جشنواره، کمیته های مختلف از جمله اجرایی، پشتیبانی، تبلیغات، هنری تشکیل شده است.

باقری تصریح کرد: توسعه توریسم و گردشگری در استان کهگیلویه و بویراحمد نیازمند معرفی فرصتها و قابلیت‌های گردشگری به گردشگران و سرمایه‌گذاران است که یکی از مهمترین اهداف این جشنواره، معرفی توانمندی‌‌های و پتانسیل‌های استان به سرمایه‌گذاران و توسعه در بعد اقتصادی گردشگری استان است.

وی ادامه داد: استان کهگیلویه و بویراحمد ظرفیت‌های خوب و مناسبی در حوزه‌های مختلف گردشگری از جمله طبیعی، تاریخی، مذهبی و ورزشی دارد و برگزاری جشنواره برفی باعث نشاط اجتماعی می‌شود که انتظار می‌رود دستگاه‌ها اجرایی و خدمات رسان استان همکاری لازم برای برگزاری باشکوه این جشنواره را با مجموعه میراث فرهنگی داشته باشند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: این جشنواره به میزبانی یاسوج، مرکز “پایتخت طبیعت ایران” با حضور استانهای اصفهان، چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، بوشهر و فارس 25بهمن ماه در پیست اسکی کاکان(دنا) برگزار می‌شود.

7866

باقری با بیان این مطلب که باید تبلیغات لازم مبنی بر اطلاع‌رسانی جشنواره برفی صورت گیرد، عنوان کرد: انتظار می‌رود صدا و سیمای استانی و رسانه‌های مکتوب و مجازی تعامل خوبی با مجموعه داشته باشند تا بتوان به نحو مطلوب‌تری استان را معرفی کرد.

وی تأکید کرد: در زمان برگزاری جشنواره نیازمند تمهیداتی در راستای برگزاری هرچه باشکوه مراسم هستیم که امیدواریم مهمانسراهای ادارات و نهادها در اختیار میراث فرهنگی قرار داده شود و دستگاه‌هایی که سرویس بهداشتی سیار دارند نیز در روز برگزاری جشنواره در این زمینه با ما همکاری کنند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد برخی از برنامه های پیش بینی شده برای این جشنواره را برگزاری مسابقت ورزشی زمستانی مانند اسکی، برف پیمایی، مجسمه سازی و تندیس سازی به دو صورت حرفه‌ای و آماتور، مسابقات سرگرمی، مسابقه پخت غذاهای محلی متناسب با فصل سرما، شکار لحظه ها توسط فیلمبرداران و عکاسان، شعرخوانی با موضوع برف عنوان کرد.

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • قربون گفت:

    از نیازهای بسیار شدید جناب مدیر کل برای اجرای جشنواره برفی ، سرویس بهداشتی سیار است لذا از عموم هموطنان خواهش دارم برای رفع این معضل میراث فرهنگی و گردشگری را یاری نمایند

پربازديد