تاریخ درج خبر : 1392/11/21
کد خبر : ۲۱۱۹۵۱
+ تغییر اندازه نوشته -

نجات جان 5 مادر باردار در آجم دیشموک

سایت استان: با تلاش تیم بهداشتی درمانی دانشگاه علوم پزشکی استان و همکاری شرکت نفت و گار گچساران در اعزام یک فروند هیلکوپتر به منطقه رودریش آجم در 70 کیلومتری دیشموک از توابع شهرستان کهیگیلویه جان 5 مادر باردار نجات یافته و بیماران آن منطقه نیز ویزیت شدند.

1865796_814

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان کهگیلویه و بویراحمد، در پی تماس تلفنی بهورز روستای “رودریش آجم” از توابع بخش دیشموک و درخواست کمک فوری با توجه به شرایط خاص مادران باردار و نیاز به انتقال آنان به بیمارستان و مرکز بهداشتی درمانی و از آنجا که امکان ارتباط راه زمینی به دلیل بارش برف شدید وجود نداشت؛ موضوع از طریق مدیر شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه به معاون بهداشت انتقال و تلاش برای نجات جان 5 مادر باردار و کمک رسانی درمانی به مردم روستا؛ آغاز شد.

همکاری شرکت نفت، فرماندار و مسئولان محلی گچساران با دانشگاه

رایزنی با شرکت نفت و گاز گچساران نتیجه داد و با موافقت مدیرعامل شرکت نفت و گاز گچساران یک فروند هیلکوپتر جهت اعزام تیم درمانی شامل پزشک، ماما، پرستار و مسئول مرکز بهداشتی درمانی دیشموک به همراه تجهیزات درمانی مهیا و ساعت 7 صبح روز یک شنبه به سمت رودریش آجم حرکت کردند.

ویزیت بیماران، زنان باردار و کودکان روستا و انتقال 5 مادر باردار

تیم درمانی به محض ورود به روستا، نسبت به بررسی وضع عمومی مادران باردار اقدام نموده و همچنین در طول زمان 4 ساعت حضور خود در این منطقه؛ بیماران آن منطقه را نیز ویزیت نمودند.

بر پایه این گزارش، همچنین تیم درمانی سه نفر از مادران باردار را به مرکز بهداشتی درمانی دیشموک و دو مادر باردار دیگر را به بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت انتقال دادند که حال عمومی آنان رضایت بخش است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد