تاریخ درج خبر : 1391/06/14
کد خبر : ۲۱۲۹
+ تغییر اندازه نوشته -

تودیع و معارفه استاندار کهگیلویه و بویراحمد

مراسم تودیع و معارفه استاندار کهگیلویه و بویراحمد در سالن سینما “هنرنما” یا همان تالار سابق فرهنگ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد.
به گزارش خبرنگار سایت استان، در این مراسم “محمد مصطفی نجار ” وزیر کشور ، دکتر صابری استاندار جدید ، مهندس نیکزاد استاندار سابق ، حجت الاسلام و المسلمین سید شرف الدین ملک حسینی ، امام جمعه یاسوج و ائمه جمعه سایر شهرهای استان ، معاونان استاندار، فرمانداران و شهرداران شهرستان ها و شهرهای استان ،مدیران کل ، سید علی محمد بزرگواری نماینده شهرستان های کهگیلویه ، بهمئی و چرام ، غلامحمد زارعی نماینده شهرستان های “بویراحمد و دنا ” ، بخشداران ، مدیران انتظامی و نظامی  و تعدادی هم از عموم مردم حضور داشتند.

کسالت و بیماری جزئی “آیت‌الله ملک‌حسینی”

امام جمعه یاسوج در این مراسم خبر از کسالت آیت‌الله سید‌کرامت الله ملک‌حسنی نماینده ولی فقیه در استان و عضو مجلس خبرگان رهبری خبر داد و گفت: همه برای رفع کسالت و بیماری جزئی ایشان دعا کنیم.

حجت‌السلام سید علی‌اصغر حسینی افزود: استان ما با اینکه یک درصد از جمعیت کشور را دارد ولی یک چهام از نفت آن را تولید می‌کند که البته محروم است ولی شایسته.

وی با اشاره به نقل قولی از آیت‌الله ملک‌حسینی مبنی بر اینکه “قبل از انقلاب حتی یک وجب آسفالت در این استان نبود،” اظهار داشت: آنچه که داریم از برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

حسینی که چندی پیش به نوعی مخالفت خود را با تغییر استاندار اعلام کرده و گفته بود “از رفتن ایشان ناراحت شدم،” گفت: نیکزاد برای توسعه این استان تلاش‌های شبانه‌روزی داشت و امیدواریم استاندار جدید نیز از این فرصت استفاده کند.

نازپرورده‌ها و سوگلی‌ها نمی‌توانند به جامعه خدمت کنند

سید شرف‌الدین ملک‌حسینی که به نمایندگی از دفتر آیت‌الله ملک‌حسینی نماینده ولی فقیه در استان و عضو مجلس خبرگان رهبری در این مراسم سخن می‌گفت، بیان داشت: نیاز است استاندار جدید استان آگاهی مناسبی از مورفولوژی این دیار و خطه از کشور داشته و بر اساس شناخت استعداد‌ها عمل کند.

وی با اشاره به اینکه استاندار جدید با حرکتهای خود می‌تواند امید به توسعه در این استان را زنده کند، گفت: مردم استان دارای بصیریت بوده و به راحتی مسائل را درک می‌کنند.

ملک‌حسینی افزود: یک مسئله وقت‌گیر در استان عدم ارتباط بین نمایندگان به عنوان قوه مققنه با استاندار به عنوان نماینده قوه مجریه است که اختلاف و نبود وحدت بین آنها موجب عقب‌ماندگی استان می‌شود.

وی با بیان اینکه مدیریت در تسریع برای تغییرها نیست و مدیری موفق است که بتواند از توانمند‌های موجود نهایت استفاده را ببرد، گفت: ولی این به معنای این نیست که تغییر صورت نگیرد بلکه باید کارهای بزرگ توسط افراد بزرگ و کارهای کوچک نیز توسط آدم‌های کوچک انجام شود.

ملک‌حسینی اذعان داشت: تغییرات در استان باید بر اساس شایستگی‌ها و بایستگی‌ها باشد و نازپرورده‌ها و سوگلی‌ها نمی‌توانند به جامعه خدمت کنند و برای انتخاب مدیران باید شاغول حق معیار باشد نه حزب، باند، سازمان و گروه.

وی خواستار استفاده از افراد کارشناس در مسائل و نظارت دقیق بر طرح‌های عمرانی و فرهنگی شد و گفت: این استان برای توسعه طلای سبز و سیاه دارد که باید در راه شکوفایی این خطه مورد استفاده قرار گیرند.

نمایندگان دخالتی در چینش مدیریتی استان نمی‌کنند

نماینده کهگیلویه، بهمئی و چرام در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: نمایندگان این استان همواره قائل به نقش نظارتی خود بوده و هستند اما دخالتی در چینش مدیریتی استان نخواهند کرد.

سید‌ علی‌محمد بزرگواری با اشاره به اینکه آقای نیکزاد استاندار دوست‌داشتی است که بسیجی‌وار عمل می‌کند، افزود: امیداوریم استاندار جدید ادامه دهنده راه نیکزاد و نوذری که یادش بخیر باشد.

وی بیان داشت: ‌ما نمی‌خواهیم در چینش مدیران دخالت کنیم ولی از استاندار می‌خواهیم نمایندگان را به عنوان امین و مشاور خود بپذیرد تا با کمک یکدیگر و مشورت و تعامل کارها و امور را اداره کرده و قدم به سوی توسعه برداریم.

بزرگواری با بیان اینکه نباید از نقش نظارتی نمایندگان غافل باشیم، تصریح کرد: تنها با وحدت و همدلی و مشورت می‌توانیم در این استان پیشرفت کنیم.

وی خطاب به مصطفی محمد‌نجار وزیر کشور گفت: آقای نجار ما ظرفیتهای قوی و خوبی در استان داریم و از شما می‌خواهیم در این یک سال باقی‌ مانده از دولت چند نفر از نیروها و فرمانداران این استان را به وزارت کشور برده و در آنجا مشغول به کار کنید تا جای استان ما باز شود.

نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: مهندس اکبر نیکزاد اگر چه مدت کوتاهی در استان ما بود ولی خدمات ارزشمندی به مردم کهگیلویه و بویراحمد و مناطق محروم داشت که همواره قدردان آن هستیم.

به استاندار جدید کمک می‌کنیم

غلام‌محمد زارعی با اشاره به اینکه مشکلات مردم بویراحمد و دنا تنها با اراده مسئولان برطرف می‌شود، گفت: دولت این بود که نیکزاد به استان دیگری برود و امیدواریم که در مسئولیت جدید خود موفق باشد و معتقدیم خدمت‌ کردن جا و مکان نمی‌شناسد.

وی  با بیان اینکه تاکنون پس از انقلاب در استان در 12 مراسم تودیع و معارفه استانداران شرکت کرده‌ام تاکید کرد:‌ این تودیع و معارفه یک تفاوت عمده با 11 آئین دیگر داشت و آن اینکه صابری استاندار جدید ما تجربه استانداری در دو استان دیگر را داشته و با کوله‌باری از تجربه این مسئولیت را پذیرفته است.

وی تصریح کرد: مجمع نمایندگان استان امیدوار هستند که صابری استاندار جدید با انرژی مضاعفی که با خود آورده بتواند موجب رونق کارها شده چرا که هدف مشترک همه ما پیشرفت این استان و جدایی از بند محرومیت است.

زارعی نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد را مصمم برای کمک و همراهی با استاندار جدید دانست و گفت:‌ همه شرایط در استان ما مهیا بوده و تحلیلی که از مشکلات داریم این است که تنها با قوه اراده و همت مضاعف می‌توان محرومیت‌ها را از میان برد.

بسیار تلاش کردم در کهگیلویه و بویراحمد بمانم

استاندار سابق استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: صادقانه به مردم این استان می‌گویم که بسیار دوست داشتم و تلاش کردم که در استان کهگیلویه و بویراحمد بمانم و کارهای نیمه‌تمامی که شروع کردیم را به پایان برسانم.

وی افزود:  در مدت حضورم در استان کهگیلویه و بویراحمد با مطالعه و برنامه‌ریزی علمی تلاش داشتیم تا در چهار محور توسعه این استان یعنی آب و کشاورزی، راه، گردشگری و نفت کارهایی را در راستای خدمت به مردم انجام دهیم که امید است این تلاش‌ها از سوی مردم مورد پذیرش واقع شود.

استاندار سابق کهگیلویه و بویراحمد اذعان کرد: باید اعتراف کنم در این مدت روی دو پروژه مهم پتروشیمی دهدشت و گچساران توفیقی حاصل نشد و از این بابت از مردم این استان عذر می‌خواهم.

نیکزاد پتروشیمی دهدشت را تعطیل خواند و گفت: پتروشیمی گچساران نیز روند اجرایی بسیار کندی دارد که امید است استاندار جدید بتواند این دو پروژه مهم را به سرانجام برساند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش تصریح کرد: بسیار به مردم این استان وابسته شدم و دیشب که به عنوان استاندار اردبیل معرفی شدم و شب در آنجا بودم دقیقا احساس کودکی را داشتم که از مادرش جدا شده است.

نیکزاد، مردم کهگیلویه و بویراحمد را مردمی قدرشناس خواند و ابراز داشت: نمی‌توان رشادت‌های مردم این استان در پد خندق که با سنگ و کلوخ به سپاه دشمن می‌زدند و دشمن که فکر می‌کرد این سنگ‌ها بمب هستند و عقب می‌نشست را فراموش کرد.

استاندار سابق کهگیلویه و بویراحمد افزود: افتخار می‌کنم که حماسه مردم این استان در انتخابات گذشته مجلس و مشارکت 89 درصدی بدون ریختن خونی از دماغ کسی، در دوران حضور من در این استان حاصل شده است.

نیکزاد تبریک گفتن رقبای دو نماینده مردم گچساران و یاسوج را در انتخابات مجلس توفیقی خواند که در کمتر جایی از این کشور اتفاق افتاده است.

انتصاب مدیران سفارش‌ناپذیر را یکی از خواسته‌های دولت و مردم است

وزیر کشور انتصاب مدیران سفارش‌ناپذیر را یکی از خواسته‌های دولت و مردم دانست و از استانداران خواست تا نسبت به گماشتن چنین مدیرانی دقت داشته باشد.

مصطفی محمدنجار افزود: اینکه می‌گویند دولت نباید در سال آخر کار خود استانداران را تغییر دهد مورد قبول ما نیست و از نظر دولت و سیاست‌های آن برای خدمت به مردم یک ثانیه هم یک ثانیه است.

نجار ادامه داد: باید این را هم گفت که با شروع به کار دولت بعدی بلافاصله استانداران تغییر نمی‌کنند که ما بگوییم تنها چند ماه به پایان دولت باقی مانده است، اگر استاندار جدید کهگیلویه و بویراحمد کارنامه خوبی داشته باشد ممکن است در دولت بعد هم تغییر نکند.

وی گفت: این تغییر هدفی را دنبال می‌کند و یک پشتیبانی را همراه خود دارد که امید است نتایج آن به نفع مردم هر دو استان کهگیلویه و بویراحمد و اردبیل باشد.

وزیر کشور با رد برخی اظهارنظرها در مورد به مصلحت نبودن تغییر استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: آقای احمدی‌نژاد به ما گفته که لحظه به لحظه این دولت برای ما مهم است و ما برای آن برنامه و طرح داریم حالا چه برسد به اینکه یک سال دیگر از عمر دولت دهم باقی مانده است.

وزیر کشور در بخش دیگری از صحبت‌هایش انتصاب مدیران سفارش‌ناپذیر را یکی از خواسته‌های دولت و مردم دانست و از صابری استاندار جدید این استان خواست تا نسبت به گماشتن چنین مدیرانی دقت داشته باشد.

محمدنجار تصریح کرد: انتصاب افراد قوی و معتقد به سیاست‌های دولت بسیار مهم است و در این راه مشورت دادن و مشورت کردن خوب است ولی این به منزله این نیست که بخواهیم به زور مشورتی را یا نظری را قالب کنیم.

وی تاکید کرد: هر کسی باید کار خود را بکند و ما مشورت کردن را وظیفه خود می‌دانیم ولی باید مدیرانی انتصاب شوند که به فکر کار برای مردم و مورد پذیرش آن‌ها باشند نه سفارش‌پذیر و ناکارآمد.

وزیر کشور خاطرنشان کرد: صابری برای کار در کهگیلویه و بویراحمد یک نفر است و برای پیشرفت و توسعه این استان نیازمند همدلی و همکاری همه مسئولان و نمایندگان هستیم.

کاروان مدیریتی باخود به این استان نیاورده ام

استاندار جدید استان با اشاره به اینکه اولین جلسه شورای اداری همین بعد از ظهر امروز برگزار می‌شود تا نشان دهم اهل نظم و انظباط هستم، گفت: من از جنس شما هستم و فقط لباس و عمامه ندارم.

سید حسین صابری افزود: ائمه جمعه و روحانیون اشکال‌ها و مسائل را بگویند و اگر وارد باشد آنها را می‌پذیرم.

وی با اشاره به اینکه از نیروهای منطقه در مدیریتها استفاده می کنم و کاروان مدیریتی باخود به این استان نیاورده ام، گفت: نیروهای بومی بزرگترین سرمایه مدیریتی هر منطقه هستند و هنر مدیریت این است که از مجموعه نیروهای موجود به نحو مطلوبی استفاده کند.

وی پاک دستی و پاک چشمی را اولین اصل در مدیریتها عنوان کرد و اظهار داشت: اگر مدیری این دو خصیصه را داشته باشد بقیه خصایص هم به دنبال آن می آید.

صابری تصریح کرد: پیشرفتهای کنونی کشور به برکت انقلاب و خون شهداست و اگر در حفظ و حراست از این ارزشها غفلت کنیم، دچار خسران شده ایم.

وی با اشاره به اینکه حفاظت و دقت در هزینه کردن از بیت‌المال را اول به خودم و بعد از آن به همه مدیران این استان تذکر می‌دهم و این همان‌ چیزی است که باید از شهید رجایی و باهنر بیاموزیم، گفت: عرصه اجرایی همواره با نقایص و کوتاهی‌هایی همراه است که من از علما و ائمه جمعه و مقاماتی که این گزارشات در وهله اول به آن‌ها می‌رسد انتظار دارم که توضیح و دلیل آن را ابتدا از خود من بخواهند تا اگر دلیل قانع‌کننده‌ای نداشتم از محضر آن‌ها و مردم عذر بخواهم و قول دهم که دیگر این اشتباهات تکرار نشود.

صابری در حاشیه صحبت‌های خود با اشاره به گزارش نیکزاد از فعالیت‌های دوران مسئولیتش خاطرنشان کرد: این گزارش نشان می‌دهد که کار باقی مانده زیادی که من باید انجام دهم، وجود ندارد که امید است کارهای نیمه‌تمام این استان را با یک همکاری و عزم همگانی تکمیل و افتتاح کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد