تاریخ درج خبر : 1392/02/26
کد خبر : ۲۱۳۰۴
+ تغییر اندازه نوشته -

استاندار: ملزم شدن مدیران به ارائه طرح توسعه روستاها/عدم شرکت مدیران در جلسات

استاندار کهگیلویه و بویراحمد از مدیران این خواست تا در جلسه شورای برنامه‌ریزی بعدی هر مدیر چند طرح و برنامه عملی را  برای توسعه متوازن و رسیدگی به روستاها ارائه دهد.

خبرگزاری فارس: مدیران کهگیلویه و بویراحمد ملزم به ارائه طرح برای توسعه روستاها شدند

نشست شورای برنامه‌ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد ظهر امروز در حالی برگزار شد که به گفته سید حسین صابری این شورا روی غلطک افتاده و جا افتاده است که شورای برنامه‌ریزی تنها جای توزیع پول و اعتبار نیست و در این جمع است که تصمیمات اساسی برای توسعه این استان اتخاذ می‌‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: مدیران باید این موضوع را بپذیرند که استاندار عضوی همکار در کنار آن‌ها است نه همه‌کاره و همه فن حریف؛ از این‌رو لازم است مدیران کارها و وظایف خود را قبل از ارجاع به استاندار و مداخله او انجام دهند و اگر هم قرار است بگویند استانداری و دفتر فنی و این و آن بهتر است مرخصی دائمی بگیرند تا من خودم همه کارها را انجام دهم.

صابری با اشاره به موضوع صدور مجوزهای تولیدی به موضوع شن و ماسه‌ها شاره کرد و گفت: از صنعت معدن می‌خواهم که به طور شفاف و رسمی میزان نیاز این استان به شن و ماسه را اعلام کند و سه برابر این نیاز مجوز تولید شن و ماسه صادر کند.

* انتقاد تند استاندار از اخلاق‌ و ادبیات‌ برخی مدیران/ جوسازی دو دستگاه اداری در موضوع شن و ماسه

وی با بیان اینکه در بحث مجوزهای زیاد شن و ماسه در این استان اعلام خطر می‌کنم، اظهار کرد: اگر این مجوزهای صادر شده در تولید شن و ماسه همگی فعال شوند، یاسوج به تنهایی می‌تواند شن و ماسه دنیا را تولید کند.! هر چند ممکن است بسیاری از این عرصه‌های واگذاری صرف امور دیگری شود و تنها از تسهیلات این بخش استفاده شود.

به گزارش فارس، اظهارات استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حالی است که داریوش دیودیده، رئیس سازمان صنعت و معدن با بیان اینکه تولید کنونی شن و ماسه جوابگوی نیاز استان است، گفت: به همه متقاضیان تولید شن و ماسه راهنمایی‌های لازم را ارائه دایم که بازار این محصول اشباع شده و در این بخش هیچ تسهیلاتی ارائه نمی‌شود.

مقام ارشد اجرایی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با انتقاد از برخی اخلاق‌ها و ادبیات مدیران تأکید کرد: من مانده‌ام که این چه اخلاق و ادبیاتی است که از درون یک جلسه به کارخانه‌داران شن و ماسه پیامک زده می‌شود که استاندار هم‌اکنون با فلان موضوع مخالفت کرده یا موافقت؛ هنوز جلسه تمام نشده است که به من زنگ می‌زنند شما که گفتید ماسه کوهی پس چرا با فلان طرح مخالفت کرده‌اید و این اصلا” اخلاق درستی نیست و به پیشرفت این استان لطمه می‌زند.

صابری ادامه داد: در بحث شن و ماسه‌ها و ساماندهی رودخانه بشار برخی مخالفت‌ها و کارشکنی‌ها به علت عدم اطلاع از بازار شن و ماسه است، برخی هم به علت نیات مختلف برخی افراد و برخی هم به علت تحت‌تاثیر قرار گرفتن از فضایی است که عمدتا دو دستگاه اداری در این استان راه انداخته است.

* اراضی حاشیه شهرها را به تولید واگذار کنید نه ساختمان‌سازی

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از صحبت‌هایش واگذاری اراضی حاشیه شهرها را دارای حساسیت خاصی خواند و تأکید کرد: برخی متراژ‌های بالا و هکتاری برای طرح‌های کوچکی واگذار می‌شوند که در این زمینه کارشناسان و مدیران دقت کنند این اراضی صرف ملک‌و ساختمان‌سازی نشود و واقعا”‌طرح‌های تولیدی در اراضی واگذاری اجرا شوند.

صابری در بخش پایانی صحبت‌هایش با بیان اینکه حضور مدیران در جلسات نسبتا” خوب بوده خاطرنشان کرد: یکی از مدیران حدود 90 درصد جلسات را حضور نداشته و مدیر دیگری نیز در این جلسات عمدتا” معاون فرستاده است.

وی گفت:‌ اگر ما می‌گوییم مدیران خود شخصا” در جلسات حضور یابند به این معنی نیست که کارشناسان نیایند یا اظهارنظر نکنند بلکه ما می‌گوییم هم مدیر و هم کارشناس در جلسات حضور داشته باشند که تصمیمات ضمانت اجرایی داشته باشند نه اینکه مدیری در یک جلسه مهم بگوید من این موضوع را اطلاع نداشتم و تازه به گوشم خورده است.

به گزارش فارس از نکات مهم این جلسه الزام مدیران به ارائه طرح و برنامه عملیاتی برای توسعه متوازن و رسیدگی به روستاها بود که صابری از همه مدیران خواست تا در جلسه شورای برنامه‌ریزی بعدی هر مدیر چند طرح و برنامه عملی را به خود به شورای برنامه ریزی بیاورد.

منبع : فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد