تاریخ درج خبر : 1392/11/26
کد خبر : ۲۱۷۳۶۵
+ تغییر اندازه نوشته -

واکنش فرمانده یگان حفاظت محیط زیست به سخنان بزرگواری

سایت استان: در پی مصاحبه ای نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه ،بهمئی ،لنده وچرام در مجلس شواری اسلامی مبنی بر اینکه خرس نماد نفهمی است نه نماد کهگیلویه و بویراحمد ، مسئولین محیط زیست استان در این خصوص واکنش نشان دادند و با ارسال یادداشتی نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند.

80980522-5394070

متن یادداشت سرهنگ جمشید عبدی پور فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان است در پی می آید:

بر اساس آنچه از آیات قرآنی استنتاج می شود حیوانات نیز مانند همه موجودات و همه ذرات وجود به سوی معاد در حرکت بوده و همگام با همه نظام وجود به عنوان قطعه ای از نظام هستی در سیر و حرکت اند و حرکت و سیر آنها نیز به جایی منتهی می گردد که همه حرکتها منتهی خواهد شد . حیوانات مانند هر موجود دیگری دارای چهار خاص وجودی بوده و دارای سیرها و طریقه های مختلف و متنوع و در عین حال حساب شده و منظم می باشند و آنها نیز مانند هر موجود دیگری طبق راه و مسیری که در پیش می گیرند به نقطه ای که همه وجود به سوی آن در حرکت است (یعنی به سوی مبدأ متعال و قیامت ) و در این راستا خداوند هیچ چیزی را بی حساب بوجود نیاورده است و همه موجودات به سوی معاد در حرکت می باشند . ( و اذا الوحوش حشرت ) و بر خلاف آنچه تصور می کنند مسئله حمایت از حیوانات از مطالبی نیست که دنیای امروز آن را بوجود آورده باشد بلکه به صورت وسیع تر و کاملتر این موضوع در دستورات اسلامی دیده می شود . به طوری که دین اسلام مناسبات بین انسان و حیوانات را تحت قانون معینی قرار داده و حقوق وسیعی بر آنها قائل شده است. به طوری که پیامبر اکرم (ص) می فرماید حیوانات را بیهوده نکشید حتی کسی که گنجشکی را بیهوده بکشد آن گنجشک در روز رستاخیز ناله می کند و می گوید پروردگارا از این شخص سئوال کن که چرا بدون فایده مرا کشت . خداوند کارها را با سبب و واسطه انجام می دهد گاهی حیوانات واسطه خیر و وسیله آموزش برای انسان هستند مانند شتر صالح و اژدهای موسی و وسیله امتحان خلق و کلاغ و هدهد آموزش دهنده به انسان شدند و عنکبوت حافظ پیامبر (ص) در غار حرا شد .

انتخاب جانوری به نام خرس قهوه ای به عنوان نماد تنوع زیستی استان هم از موضوع آموزش حکایت دارد . و بنا به پیشنهاد سازمان حفاظت محیط زیست و به عنوان بزرگترین حیوان از لحاظ جثه در این استان به عنوان نماد قرار گرفته و همین طور سایر استانها هم نمادی از وحوش دیگر اعم از پرنده پستاندار دارند . بنا بر این قیاس انتخاب این حیوانات بر مبنای فهم او نبوده است و کسی هم تا کنون در قیاس فهم این حیوان بر نیامده است . امید است این موضوع برای عزیزانی که وجود یک حیوان نادر و کمیاب را در موازنه فهیم بودن یا نا فهم بودن آن قیاس می کنند بیشتر متوجه این منظور گردند .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • یه دوست گفت:

  با تشکر از همه دوستان و هم استانی های عزیز
  این حرف سید بزرگوار مثل همون صحبتیه که در مجلس خطاب به مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران بود که گفته بود این آقا فرق یه لیوان آب را با یک لیوان نفت نمی دونه !!! جالبه قبل از این صحبت در خصوص پتروشیمی دهدشت (اختصاص بودجه ) اشاره نمود !!!!!!
  من همون لحظه با جمعی از مهندسن نفت عازم ماموریتی بودیم که رادیو این را پخش نمود و این مهندسین که هم استانی نبودند شروع به ….. و من فقط سکوت کردم

 • بردیا گفت:

  بزرگواری فک میکنه عقل کل تشریف داره
  ونتیجه مشورت نکردن ونداشتن مشاور قوی اینه
  شرف وابرو سی دهدشت چرام بهمئی ولنده نهلشت

 • مهدی گفت:

  درود برشما فرمانده یگان جفاظت.از چماق بدستان بیشترازاین انتظار نمیره

 • دلسوز گفت:

  درود به بزرگواری
  مرد غیور کهگلویه

 • سید گفت:

  ………. کسانی که به بزرگواری رای دادند

 • حرف حق گفت:

  با تشکر از فرمانده محترم یگان حفاظت محیط زیست.کاش اصلآ این بیانیه را نمیدادید وجواب فرمایشات این آقا را نمیدادید.اینجور فکر میکند فرمایشی فرموده و باعث میشود در جاهای دیگر ودر زمینه های دیگر نا آگاهانه اظهار نظر کند.ولی واقعآ جای تاسف دارد که نماینده یک ملت بجای جهان اندیشی به ضرب المثلهای بومی که در زمینه های دیگر کار برد دارد برای اظهار وجود کردن استفاده بفرمایند./

پربازديد