تاریخ درج خبر : 1392/11/26
کد خبر : ۲۱۷۴۸۱
+ تغییر اندازه نوشته -

رهنما: 80 نوع کالای غیراستاندارد در بازار استان کشف شد

سایت استان: سرپرست اداره کل استاندارد کهگیلویه و بویراحمد از کشف80 نوع کالای غیراستاندارد در سطح بازار این استان خبرداد.

مرتضی رهنما صبح شنبه به خبرنگاران گفت: این کالاها در راستای کنترل و نظارت بر کیفیت کالاهای تولیدی و محصولات عرضه شده در بازار استان توسط بازرسین طی 10 ماه اخیر کشف و ضبط شده است.

وی افزود: این کالاها شامل مواد غذایی، سلولوزی، شیرآلات و تاسیسات، لوازم برقی، لوازم خودرو و … بوده است . طی بیش از هزار بازرسی از واحدهای توزیعی و مراکز عرضه کالا در سطح استان شناسایی شده است.

رهنما، برخی از این کالاها را اتصالات پی وی سی رنگین، بیسکوئیت، پنیر، دستمال کاغذی، مربا، قند، رب گوجه، فرآورده های گوشتی، پودرشوینده، کنسرو، شربت، شیرآلات بهداشتی و انواع فیلتر خودرو عنوان کرد.

سرپرست اداره کل استاندارد استان این کالاها را مشمول استاندارد اجباری دانست و بیان داشت: عرضه این کالاهای غیر استاندارد، علاوه بر کیفیت پایین، خطرات جانی و مالی برای مصرف کنندگان به همراه دارد.

وی به مصرف کنندگان نسبت به استفاده از این کالاها هشدار داد و افزود: مصرف کنندگان هنگام خرید به علامت استاندارد و نشانی دقیق سازنده بر روی محصولات توجه کنند و در صورت عدم وجود این دو، مراتب به بازرسین اداره کل استاندارد اطلاع دهند.

رهنما همچنین از صدور پنج فقره پروانه کاربرد علامت استاندارد در استان طی دیماه خبرداد.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون 15فقره پروانه استاندارد در صنایع مختلف صادر شده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد