تاریخ درج خبر : 1392/11/26
کد خبر : ۲۱۷۵۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -

مدیران اصولگرایی که در دولت تدبیر و امید رنگ عوض کرده اند!!!

سایت استان: رضا صفری

هنوز یادمان نرفته چه ناجوانمردانه در هشت سال گذشته، نیروهای مخلص اصلاح طلب در سازمان ها، ادارات و نهادهای استان کهگیلویه و بویراحمد بخصوص در چهار سال گذشته علارغم اینکه از نظر اعتقادی، فرهنگی، سیاسی، علمی و غیره نسبت به همکاران خود در جناح مقابل برتر بودند، تنها و تنها به صرف داشتن تفکر ناب اصلاحی در امورات جاری، مورد غضب واقع شدند و از حقوق طبیعی خود در سیستم های اداری شان که همانا ارتقاء بر اساس سلسله مراتب اداری بود، ناجوانمردانه محروم شدند.

تا قبل از انتخابات ۲۴ خرداد ماه داشتن روحیه اصلاح طلبی جرم به حساب می آمد، هر کسی به نوعی سعی می کرد خود را اصولگرا جا بزند. مدیرانی بودند و هنوز هم هستند که اصولگرای افراطی بودند و هستند و با کمال تأسف در دولت اعتدال به وسیله کاسبان ظاهراً اصلاح طلب و باطناً اصولگرا و لابی های خانوادگی و سیاسی خود در تهران به مسئولین نهادها و سازمان ها، اکنون اصلاح طلب معرفی شده اند.
ما نه اصولگرا بودن را نفی میکنیم و نه اصلاح طلب بودن را. منتها از این بابت نگران هستیم و غصه میخوریم که مدیرانی که به نرخ روز نان می خورند و بدین وسیله مأموریت دارند تا با بده و بستان ها و نقش بازی کردن های خود، تلاش ها و زحمات زجرکشیدگان یک جریان را نقش بر آب می کنند و یأس و ناامیدی را در درون افراد جامعه بیشتر کنند.
اگر بخواهیم مقایسه ای بین دو جریان اصلاح طلبی و اصولگرایی در مقیاس استان کهگیلویه و بویراحمد انجام دهیم مشاهده می شود که طیفی از جریان اصولگرایی اغلب با برنامه حساب شده، تشکیلاتی عمل می کنند و به قول خودشان راه نفوذ غیر خودی ها را به محفل و جمعشان می بندند. برای نیروهای خودشان، بخصوص طیف جوانشان با هدف نیروسازی برای آینده ارزش قائلند و آنها را به مناصب خاص می رسانند. در چهار سال گذشته مشاهده کردیم که بسیاری از جوانان یک هیئت سیاسی، مذهبی مدیر شدند و هنوز هم هستند.

هر چند همیشه خودشان را در ظاهر سینه چاک رعایت ارزش ها می دانند ولی در عمل چندان به آن هم پایبند نیستند. متناسب با اهداف خاص خود اگر بتوانند قانون تصویب می کنند، آیین نامه و بخش نامه می دهند. نمونه آن را در موضوع بورسیه دکترا در دانشگاه یاسوج مشاهده کردیم، در حالی که خیلی از فارغ التحصیلان مستعد که در آزمون های کتبی دکترا نمره خوبی اخذ می کردند ولی چون از دانشگاهی پذیرش نمی گرفتند یا بصورت سلیقه ای در آزمون های مصاحبه رد می شدند، فرصت ادامه تحصیل را از دست می دادند، این در صورتی بود که کسانی که پایان نامه کارشناسی ارشدشان بعضاً با پول خریده شده بود به صرف داشتن اندیشه اصولگرایی با یک تکه نامه، در دانشگاه مادر استان بورسیه دکترا می گرفتند.
ولی متأسفانه برخلاف طیفی از جریان اصولگرای استان، جریان اصلاح طلب بصورت جزیره های جدا از هم هستند که هر کسی به تناسب منفعتش اگر موقعیت دلخواهی را که نصیبش شد، بدست بیاورد دیگر خیالی برای بقیه افراد جناح ندارد و تازه خود این افراد اصولگراتر از مدیران قبل از خود می شوند. برای حفظ صندلی و موقعیتش پوئن هایی را نصیب افراد و مدیرانی از جناح مقابل می کند، که بعضاً هم جناحی های آن مدیر اصولگرا هم چنین وادادگی هایی را نصیب وی ننموده است. نمونه عینی این اقدام را در عمل بعضی از مدیران دولت اعتدال در همین مدت کم، به وضوح می توان مشاهده کرد.
در مقام مقایسه با جریان اصولگرا، جریان اصلاح طلبی همیشه با حسادت یا تهدید طرف مقابلش، بهترین نیروهای فکری و جوان جریان خودش را با چسپاندن انگ های مختلف، در رسیدن به مناصب مدیریتی ناکام می گذارند.
شیوه این مدیران به اصطلاح اصلاح طلب این است که با مدارا چند صباحی بر صندلی مدیریت تکیه بزنند و رزومه کاری خود را پربارتر کنند، غافل از اینکه با چه قیمتی آن صندلی مدیریت برایش مهیا شده است. اینان کاری ندارند به اینکه بعد از خودشان سر بقیه افراد جریان چه خواهد آمد، چون نهایتاً بعد از دوران مدیریتشان از این شهر برای خوش نشینی به پایتخت انتقال خواهند گرفت. بدنه مظلوم جریان اصلاح طلبی می ماند با دنیایی از ناامیدی به آینده ای مبهم که با انفعالشان در دور بعد برایشان به ارمغان خواهد رسید.

هر چند خودم به این دولت رأی داده ام و برای به ثمر نشستنش همراه با جریان اصلاحات به نوعی تلاش نموده ام ولی با این رویه ای که در انتخاب مدیران خود در پیش گرفته است، آینده خوبی را برایش ترسیم نمی کنم. چرا که تعارف نداریم این دولت با تلاش و همت اصلاح طلبان واقعی به ثمر رسید و الان نمی توان به صرف اعتدال، از مدیران اصولگرایی استفاده یا حمایت کرد که هیچ اعتقادی به این دولت و به جریان اصلاح طلبی ندارند، همانطوری که دولت اصولگرا در هشت سال گذشته از هیچ مدیر اصلاح طلب واقعی استفاده ننمود، مگر اینکه آن افراد دستان خود را به نشانه تسلیم در نزد آن جناح بالا بردند.
کسانی هستند که در سطح وزیر، معاون وزیر، فرماندار و غیره در این دولت انتخاب شده اند که نه خود و نه خانواده شان یک روز سابقه فعالیت برای این دولت و جریان اصلاح طلبی نداشته اند. اکنون که به برکت دولت اعتدال و تدبیر به این مقام رسیده اند با لابی گری با مسئولین سازمان ها و نهادها در تهران، سعی در ابقاء و حمایت از مدیران اصولگرایی از خانواده خود در استان کهگیلویه و بویراحمد دارند و متأسفانه شنیده شده که در تهران یکی از این افراد، مدیر یکی از نهادها را که سابقه افراطی گری ایشان در محل کار خود بر همگان روشن است، را اصلاح طلب واقعی معرفی نموده است و تأسف بارتر از این مسأله سکوت معنی دار متولیان اصلاح طلبی استان است که بنا به دلایلی که گفته شد، روش مدارا و مصلحت را با این مدیر در پیش گرفته اند.
هر چند حرف در این زمینه زیاد است ولی به جهت اختصار کلام، خطاب به استاندار استان بعنوان یک نیروی اصلاح طلب به نکته پایانی و جمع بندی این مطلب اشاره می کنم:
جناب آقای استاندار محترم، برای حفظ آبروی این دولت هم که شده در استان کهگیلویه و بویراحمد از نیروهای اصلاح طلب معتدل که به نوعی در چند سال گذشته بیخود و بی جهت مورد غضب جریان مقابل قرار گرفتند و هزینه داده اند در مناصب مدیریتی استان استفاده موثر شود، چرا که اگر غیر از این کنید، شک نکنید دولت بعد را حداقل در استان کهگیلویه و بویراحمد تقدیم به جریان مقابل خواهید کرد. نمی توان به صرف اعتدال از کسانی بعنوان مدیر در سازمان ها و نهادهای استان که هیچ اعتقادی نه به این دولت و نه به رئیس دولتش نداشته و هنوز محمود محمود می کنند، استفاده کرد. اصل اعتدال و تدبیر باید در عمل مدیران اصلاح طلب که در دولت خودشان بکار گرفته می شوند محقق شود، نه در وادادگی به طرف مقابل.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • طیبی سوق گفت:

  سلام دوست عزیز : من همیشه میگویم عصر ما عصر مضلومیت واژه‌هاست ، به این دلیل که هر کس به زعم خود و برای بیان عقاید خود تفسیر متفاوتی از واژه‌ها را بیان مینماید . یکی از این واژه ها شایسته سالاری است که به عنوان یک اصل مهم در عزل و نصب مدیران سطوح خرد و کلان سازمانی میبایست مورد توجه باشد اما در عمل میبینم به نام همین شایسته سالاری همیشه عزل و نصب مدیران متناسب با اهداف سازمانی نیست بلکه متناسب با اهداف سیاسی و جناحی است . تفکر اصلاح طلبی با حصار بندی جناحی مخالف و متفاوت است زیرا اگر غیر از این باشد اصلاح طلبی با نگاه به آینده مطلوب معنا پیدا نمی کند . البته این افراد آسیب‌های زیادی در بعد فردی و جمعی به خود و دیگر افراد جامعه وارد می‌سازند زیرا مثال آنها مانند راننده ماشینی است که در یک خیابان راهنمای سمت چپ را میزند ولی به سمت راست می‌پیچد در نتیجه هم خود را به خطر می‌اندازد هم دیگران را ، بدیهی است که جنبه اجتماعی و فرهنگی این آسیب بیشتر و استمرار اثر نامطلوب آن مدت دار تر خواهد بود. زندگی صحنه یکتای هنر مندی ماست ، صحنه پیوسته به جاست ، هر کسی نغمه خود خواند و از صحنه رود، ، خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد.

 • علی گفت:

  درودبرشماکه حق مطلب رابیان کردید.

 • همکار گفت:

  لطفا میانه رو باشید .هشت سال احمدی نژاد شاید برای شما پست طلبان (اصلاحات )فلاکت بود .
  بزارید مردم نظر بدهند نه شما پست طلبان

 • همشهری گفت:

  هزار شرف به همون احمدی نژاد با این سبد کلا لایی که روحانی داد افغانی ها هم دارند به ما میخندن.

 • کارمند گفت:

  چرا افراد غیر مسول و بی تجربه میخواهند برای استاندر تصمیم بگیرند .شما ها اگر کاره ای بودید خودتان به جایی میرسیدید

 • داس گفت:

  داس اقای روحانی تیز تر از ان بود که فکرش رو میکردیم

 • امید گفت:

  اقای برادر …..پس بفرما جارو بردار و جارو کن. پسر خوب این چپ وراست ها چیه این قدر هم تندروی نکن چرا که در زمان اصولگران اصلاحیون هم در پست های مهم به چشم میخوردند.اصل کار وهدفت بر کارای ونوان شخص متمرکز کنید نه جناحی بودن .خصوصا در استان ما که تازه در راه پیشرفت وتعالی مباشد

 • چرام گفت:

  شایسته است استاندار شجاع واصلاح طلب هر چه سریعتر نسبت به عزل ونصب در تمام ادارات دولتی اقدام کنند زیرا عناصری از افراطیون در ادارات نفوذ داده شده اند که برای مدیران اصلاح طلب خط ونشان میکشند وروز به روز بر فشارهای خود می افزایند . اکنون با گذشت شش ماه از شروع به کار دولت تدبیر وامید تحرک چندانی در زمینه انسجام نیروهای اصلاحات به چشم نمی خورد وبیم آن میرود که این خوش خیالی لذت پیروزی درخشان 24 خرداد را از خاطره ها پاک کند ….

 • سیروس گفت:

  خدا پدر و مادرت را بیامرزد.آفرین

 • ناشناس گفت:

  درود بر تو که خوب گفتی

پربازديد