تاریخ درج خبر : 1391/06/15
کد خبر : ۲۲۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -

تا ده سال دیگر معضل بیکاری در استان وجود نخواهد داشت

سایت استان: مدیرکل تعاون ،کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با ادامه همین روند زاد و ولد و کنترل نرخ رشد جمعیت پیش بینی می شود تا یک دهه آینده معضلی به عنوان بیکاری در این استان وجود نداشته باشد بلکه با مشکل جدی کمبود نیروی کار و شاغل نیز مواجه خواهیم شد.
به گزارش  ایرنا ، ‘اردلان زینل زاده’ روز چهارشنبه در نشست خبری در یاسوج افزود: با توجه به آمارها و بررسی های انجام شده نرخ رشد جمعیت در دهه های 60 تا 70کهگیلویه و بویراحمد با حدود 5/5درصد نسبت به متوسط چهاردرصد کشوری نشان از نرخ بالای جمعیتی استان درآن برهه زمانی دارد.

وی بیان کرد: به عقیده کارشناسان و صاحب نظران با توجه به موالید وعدم کنترل جمعیت در آن زمان هم اکنون بیشترین اعضای جمعیت فعلی کهگیلویه و بویراحمد را جوانان و افراد جویای کار ناشی از موالید آن دوران تشکیل داده اند.

وی با بیان اینکه هم اکنون استان کهگیلویه و بویراحمد جزو جوان ترین استان های کشور محسوب می شود ، افزود: امروزه جمعیت شناسان و اقتصاددانان بر این باورند که با توجه به کنترل جمعیتی که از دهه گذشته در کشور انجام شده در دو دهه آینده سن پیری در راس هرم جمعیتی این استان و حتی کشور خواهد بود.

زینل زاده اظهار داشت: با توجه به شرایط موجود و پیش بینی های آینده، سیاست و رویکرد دولت و همچنین تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر افزایش نرخ رشد و موالید امری ضروری در این زمینه بشمار می رود.

مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد نرخ بیکاری در این استان را هم اکنون حدود 1/14درصد عنوان کرد و افزود: بر اساس برنامه پنجم توسعه می بایست تا سال 94 نرخ بیکاری در استان به هشت درصد کاهش یابد.

زینل زاده بیشترین نرخ بیکاری را در گچساران با 16درصد و کمترین نرخ را در یاسوج با 10درصد اعلام کرد.

وی سهم اشتغال تعهد شده درکهگیلویه و بویراحمد را در سال جاری افزون بر 14هزار و 791 نفر اعلام کرد و ابراز داشت: سال گذشته نیز میزان تعهد استان در زمینه اشتغال 16هزارو 503 نفر بود.

وی میزان تعهد اشتغال در شهرستان های مختلف استان شامل بویراحمد ، کهگیلویه ، گچساران ،بهمئی ، دنا، باشت و چرام را به ترتیب چهار هزار و 70، دو هزار و 308، سه هزار و 350، یکهزار و 14، یکهزار و 28، 711و 686 نفر اعلام کرد.

زینل زاده افزود: با توجه به راستی آزمایی که از سوی دستگاه های نظارتی در سطح کشور و این استان انجام شد، سال گذشته بیش از 17هزار و 493 فرصت شغلی در این استان ایجاد شد که حدود74درصد از این فرصت ها منجر به اشتغال پایدار در استان شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد