تاریخ درج خبر : 1392/02/30
کد خبر : ۲۲۱۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

صادرات 4 هزار تنی سیمان یاسوج به عراق

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد از صادرات چهار هزار تنی سیمان یاسوج در سال‌جاری به عراق خبر داد.

از ابتدای سال‌جاری تاکنون کارخانه سیمان یاسوج بالغ بر چهار هزار تن سیمان به کشور عراق صادر کرده است.

وی افزود: تولید ماهانه کلینکر کارخانه سیمان یاسوج در فروردین‌ماه امسال به بالاترین میزان خود طی چند سال اخیر رسید که این رقم در بین کارخانه‌های سیمان کشور در سال‌جاری بی‌نظیر است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با اقدامات انجام شده و کاهش توقف خط تولید، این کارخانه موفق شده است با تولید 26,244 تن کلینکر (150 درصد ظرفیت اسمی) در فروردین‌ماه سال‌جاری، بالاترین رکورد تولید کلینکر ماهانه طی دوران فعالیت خود را ثبت کند.

 

وی با بیان اینکه کارخانه سیمان یاسوج در سال گذشته بالغ بر هشت هزار و 900 تن سیمان به کشور عراق صادر کرده است، افزود: خوشبختانه از ابتدای سال‌جاری تاکنون با رشدی 40 درصدی بالغ بر چهار هزار تن سیمان به این کشور صادر شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد یکی از مشکلات کارخانه سیمان یاسوج را ناوگان حمل و نقل عمومی بار دانست و ابراز امیدواری کرد که در صورت بهبود شرایط حمل و نقل صادرات سیمان، تولید این کارخانه در سال‌جاری تا سقف 30 هزار تن افزایش یابد.

دیودیده خاطرنشان کرد: کارخانه سیمان یاسوج با ظرفیت اسمی تولید سالانه 218 هزار و 400 تن انواع سیمان خاکستری در سال 83 در مجاورت جاده یاسوج ـ گچساران و در منطقه دشت‌روم به بهره‌برداری رسید.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد