تاریخ درج خبر : 1392/12/03
کد خبر : ۲۲۲۲۵۲
+ تغییر اندازه نوشته -

خدمات‌دهی 182 فروشگاه عشایری به عشایر کهگیلویه و بویراحمد

سایت استان: مجید علی‌پور با اشاره به نقش مهم و موثر عشایر در تولید محصولات لبنی، پروتئینی و صنایع دستی گفت: امروزه بخش اعظمی از نیاز کشور توسط عشایر تامین می‌شود.

وی اضافه کرد: عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد نیز از گذشته تاکنون به عنوان تولید کننده نقش مهمی در اقتصاد استان و کشور داشته‌اند.

علی‌پور با بیان اینکه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی خدمات قابل توجهی به عشایر ارائه شده است، اظهار کرد: به دلیل شرایط جغرافیای استان هنوز جای کار برای عشایر زیاد است و مسئولان دستگاه‌های مختلف باید عزم خود را برای خدمت هر چه بیشتر به عشایر جزم کنند.

این مسئول در امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: با وجود مشکلات متعددی که در سال‌های اخیر برای عشایر در اثر خشکسالی به وجود آمد، هیچ خللی در عزم و اراده عشایر در زمینه تولید محصولات دامی به وجود نیامد و آنها با تلاش و همت مثال‌زدنی بر این مشکلات فائق آمدند و روز به روز بر میزان تولید خود می‌افزایند.

وی ادامه داد: به منظور حمایت از قشر تولیدکننده عشایر و حذف عناصر واسطه، ‌شبکه تعاونی‌های عشایری در کشور و به تبع آن در استان‌های مختلف تشکیل شد.

علی‌پور اقدام در جهت سازماندهی، ایجاد و گسترش نهادهای مشارکتی، تشکل‌های تولیدی توزیع و مصرف عشایری در چارچوب وظایف سازمان امور عشایر ایران را از اصلی‌ترین وظایف تعاونی‌های عشایری دانست و افزود: برنامه‌ریزی و انجام اقدام‌های لازم به منظور بسیج نیروها و امکانات مردمی عشایر در اجرای برنامه ساماندهی به مناطق عشایری نیز از دیگر وظایف تعاونی‌های عشایری است.

مدیرکل امور عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در حال حاضر هفت تعاونی عشایری و 182 فروشگاه عشایری در استان در حال خدمات‌رسانی به قشر مولد و تلاشگر عشایر هستند.
منبع: فارس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد