تاریخ درج خبر : 1392/02/30
کد خبر : ۲۲۲۴۴
+ تغییر اندازه نوشته -

400زندانی استان در بیرون از زندان مشغول به کار هستند

حسین صابری بعد از ظهر دوشنبه در دیدار با مدیرکل زندانهای استان افزود: بسیاری از افراد زندانی، بیکار بوده و درآمدی ندارند که این خود موجب گرایش دوباره آنان به بزه می شود.

وی بیان داشت: آموزش و حرفه آموزی و ایجاد کارگاههای تولیدی در زندانها، بستر مناسبی را برای دوری از جرم وبزهکاری ایجاد می کند.

صابری تصریح کرد: برنامه ریزی برای حرفه آموزی و اشتغال زندانیان باید مبتنی بر شاخصها، ظرفیتها و استعدادهای بومی و منطقه ای باشد.

استاندار بر فعال کردن کارگاههای تولیدی تاکید کرد و اظهار داشت: با همکاری و تعامل همه دستگاهها و مسئولین و تعامل آنان با بنیاد تعاون زندانها می توان با ایجاد کارگاههای زود بازده در این راستا گام موثری بر داشت.

صابری افزود: ایجاد کارگاههای تولیدی زمینه اشتغال زندانیان و درآمد زایی را فراهم آورده و از گرایش این قشر به اعمال جرم جلوگیری می کند.

400زندانی استان در بیرون از زندان مشغول به کار هستند

مدیرکل زندانهای کهگیلویه وبویراحمد نیز در این نشست اغلب مجرمان را فاقد شغل ثابت دانست و گفت: ارائه آموزشهای فنی و حرفه ای و مهارت آموزی در زندان زمینه اشتغال پایدار آنان را پس از آزادی فراهم می کند.

اکبر محبی افزود: هم اکنون بیش از 400 نفر از زندانیان استان در بیرون از زندان مشغول به کار هستند.

وی اصلاح مجرمان را مستلزم همکاری همه نهادهای مرتبط عنوان کرد و افزود: این کار باید مطابق برنامه های قوه قضائیه ترسیم شده و با همکاری مؤثر  استانداری، مسئولین مؤثر کشوری و استانی دنبال شود.

مدیرکل زندانهای استان تصریح کرد: ایجاد اشتغال نقش مهمی در اصلاح و تربیت بزه کاران دارد و این توجه به مقوله اشتغال زندانیان را ضرورت می بخشد.

محبی ایجاد طرحهای کشاورزی را یکی از برنامه های این نهاد عنوان کرد و گفت: پرورش شتر مرغ، پرواربندی گوسفند، تولید ماهی های سردابی و پرورش مرغ و طیور از جمله این طرحهاست.

محبی افزود: با راه اندازی این طرحها زمینه اشتغال بسیاری از زندانیان فراهم می شود.

مدیرکل زندانهای استان اظهار داشت: زندانیان و خانواده های آنان از اقشار آسیب پذیر جامعه اند که سلامت رفتار و روان آنان نیازمند تلاش همه مسئولین است.

منبع: مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد