تاریخ درج خبر : 1392/12/03
کد خبر : ۲۲۲۶۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -

استاندار: برگزاری جشنواره ها فرصت مناسبی برای رشد فرهنگی جامعه است

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد در حاشیه برگزاری جشنواره موسیقی فجر در یاسوج گفت: برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری در استان فرصت مناسبی برای رشد و ارتقا فرهنگ و هنر است که باید نهایت استفاده را از این جشنواره ها کرد.

سید موسی خادمی در جمع خبرنگاران و در حاشیه برگزاری بیست و نهمین جشنواره بین المللی موسیقی فجر در یاسوج با اشاره به تاثیر برگزاری جشنواره ها در فرهنگ و هنر عمومی جامعه اظهار داشت: برگزاری جشنواره ها برای فرهنگ سازی و آشنایی مردم با مقوله های فرهنگی به خصوص در حوزه های فیلم و موسیقی که امسال در استان برگزار شد تاثیر فراوانی دارد.

khademi

وی با اشاره به کمبود امکانات فرهنگی و فضاهای فیزیکی و نرم افزاری در استان گفت: برگزاری جشنواره های هنری فرصت خوبی برای آشنایی و آشتی مردم استان با هنر است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به توانمندی ها و استعدادهای جوانان این استان در همه عرصه ها به خصوص هنر اشاره کرد و ابراز داشت: برگزاری جشنواره ها موجب آشنایی جوانان و کشف نخبه ها از بین جوانان این استان در رشته های فیلمسازی و موسیقی و سایر رشته ها خواهد شد.

خادمی با تاکید بر آشنایی بیش از پیش جوانان با هنر و ایجاد فظاهای هنری در استان افزود: جشنواره ها با ایجاد بستری مناسب و فرصتی ارزشمند برای جوانان زمینه شناخت و آشنایی بیش از پیش هنر را در جامعه بوجود می آورد که مجموعه مدیریت استانی از برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری در استان حمایت خواهد کرد.

وی با تاکید بر تداوم برگزاری جشنواره های فرهنگی و هنری در استان ابراز داشت: مجموعه فرهنگی و مدیریتی استان به اثرات مثبت و فرهنگساز میزبانی جشنواره ها در استان اعتقاد داشته و تمام سعی خود را در صدد برگزاری هرچه بهتر و با شکوه تر این اتفاق بزرگ فرهنگی و هنری در استان خواهد داشت.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با مهم برشمردن حوزه فرهنگ اظهار داشت: منابع فرهنگی در استان سطح پایینی دارد و مجموع اعتبارات استان در سال آینده به لحاظ عددی کاهش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه در اغلب شهرستان ها طرح های فرهنگی زیادی داریم که راکد هستند افزود: به دنبال فعال کردن این طرح ها در حد توان و در حد اعتبارات استانی هستیم.

خادمی تقویت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان به عنوان یک دستگاه تاثیرگذار را جزو برنامه های خود عنوان کرد و درخصوص ارزیابی عملکرد این اداره کل در ماه های اخیر گفت: عملکرد این اداره کل را باید در یک بازه کلی یک ساله مورد ارزیابی قرار داد ولی در یک ماه اخیر عملکرد خوبی داشته که ارزیابی کلی را نمی توانم بگویم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد