تاریخ درج خبر : 1392/12/03
کد خبر : ۲۲۲۶۲۶
+ تغییر اندازه نوشته -

کاهش آب بهای تولیدکنندگان آب معدنی در استان

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به این‌که تعدادی از تولیدکنندگان آب معدنی در جلسات گذشته اعتراضاتی در خصوص پرداخت آب بها داشتند که در این جلسه این میزان از 700 به 420 تومان کاهش قیمت یافت.

هفتمین جلسه شورای گفت‌وگو بخش خصوصی و دولت به ریاست سید موسی خادمی و با حضور اعضای جلسه در سالن شماره یک استانداری برگزار شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به چهارمین جلسه شورای گفت‌وگو با بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: امیدواریم بتوان همواره با تعامل سازنده و همه‌جانبه اقدامی شایسته و ارزنده در راستای رفع مشکلات بخش خصوصی و توسعه استان برداریم.

خادمی مهمترین موضوع این جلسه را بیان مشکلات صنعت‌گران و بیمه محصولات کشاورزان عنوان کرد و گفت: رسیدگی به بحث بیمه‌های کشاورزی از مشکلات جامعه کشاورزان استان بوده که بخشی از آن‌ها برطرف و بخشی دیگر باید در سطح ملی برطرف شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد مهمترین مشکل کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد در بیمه محصولات خود را اثرات منفی ریزگردها بر محصولات باغی و زراعی عنوان کرد و گفت: بررسی خسارات ناشی از ریزگردها نیازمند کار تحقیقاتی بوده که باید به صورت ویژه بررسی شود.

وی در ادامه تصریح کرد: به منظور رفع مشکلات و اثرات ریزگردها بر محصولات کشاورزی باید نامه‌ای مشترک با هماهنگی استانداران استان‌های همجوار که تحت تاثیر ریزگرد‌ها هستند آماده و بتوان در سطح ملی اثرات ریزگردها در بحث بیمه‌ای محصولات کشاورزی را لحاظ کنیم.

مسئول ارشد اجرایی در کهگیلویه و بویراحمد به موضوع حق آب بهاء تولیدکنندگان آب معدنی اشاره کرد و گفت: با توجه به این‌که تعدادی از تولیدکنندگان آب معدنی در جلسات گذشته اعتراضاتی در خصوص پرداخت آب بهاء داشتند در این جلسه این میزان از 700 به 420 تومان کاهش قیمت یافت.

خادمی بررسی مالیات بر ارزش افزوده صنف آهن فروشان و پیمانکاران کهگیلویه و بویراحمد را از دیگر موارد بررسی در شورای گفت‌وگو عنوان کرد و گفت: با استفاده از تجارب دیگر استان‌ها و با رعایت قانون و توجه به این‌که نباید فشاری به نسبت دیگر استان‌های دیگر وارد شود از این‌رو تشکیل جلسه‌ای مشترک از سوی امور مالیاتی با نماینده اصناف فوق‌الذکر ضروری است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: به منظور بررسی و رفع موانع سازمان امور مالیاتی جلسه‌ای مشترک با نماینده اصناف برگزار شود تا بتوان مشکلات را با جدیت و با کار کارشناسی برطرف کرد. وی ضمن تاکید بر برگزاری جلسه مذکور گفت: با بررسی و رفع مشکلات؛ ضمن رعایت قانون، تقویت بازار و قدرت خرید نیز مدنظر قرار گرفته می‌شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد