تاریخ درج خبر : 1392/12/03
کد خبر : ۲۲۲۶۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -

انتقاد استاندار از عملکرد مدیران نمایشگاه های بین المللی استان

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمدگفت: موانع پیش روی احداث نمایشگاه بین المللی در این استان در کوتاهترین زمان برطرف شود.

سید موسی خادمی روز شنبه در نشست بررسی مشکلات پیش روی ساخت نمایشگاه بین المللی کهگیلویه و بویراحمد افزود: از سال 86 حدود 30 هکتار از مناسبت ترین زمین های منابع ملی استان از سوی دولت قبل در اختیار شرکت تعاونی نمایشگاه های بین المللی قرار گرفته است.

وی با انتقاد شدید از عملکرد ضعیف شرکت تعاونی نمایشگاه های بین المللی در ساخت نمایشگاه بین المللی کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: در 31 استان کشور 28 شرکت نمایشگاه های بین المللی خاص و دو شرکت نیز در شهرهای مشهد و تهران عام هستند.

IMG_1300

خادمی عنوان کرد: کهگیلویه و بویراحمد تنها استانی است که شرکت نمایشگاه بین المللی آن به صورت تعاونی راه اندازی شده که ناشی از تفکرات اشتباه مسوولان دولت گذشته بوده است.

وی ابراز داشت: در سال های گذشته سازمان توسعه و تجارت کشور 150 میلیون تومان کمک بلاعوض برای تامین زیرساخت های نمایشگاه بین المللی کهگیلویه و بویراحمد اختصاص داده است.

خادمی افزود: 400 میلیون تومان نیز از محل اعتبارات استانی برای ایجاد جاده دسترسی و سایر موارد به این نمایشگاه اختصاص یافته که پس از گذشت شش سال توفیقی برای ساخت نمایشگاه بین المللی این استان حاصل نشده و در حد فنس کشی محوطه باقی مانده است.

وی گفت: باتوجه به اینکه منابع اعتباری و ملی برای ساخت نمایشگاه بین المللی در اختیار شرکت تعاونی نمایشگاه های کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفته و اقدام مناسبی در شش سال گذشته انجام نشده و بسیاری از اعتبارات نیز برگشت خورده این موضوع باید از طریق مراجع قضایی پیگیری شود.

خادمی از رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت و مدیرکل منابع طبیعی کهگیلویه و بویراحمد خواست تا با تنظیم شکایاتی علیه شرکت تعاونی نمایشگاه های بین المللی این استان ادعای خسارت و سهل انگاری در ساخت نمایشگاه بین المللی کنند.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد از منحل شدن شرکت تعاونی فعلی خبرداد و بیان کرد: سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد باید ظرف 10 روز آینده نسبت به تاسیس شرکت جدید برای احداث نمایشگاه بین المللی در این استان اقدام کند.

وی یکی از مهمترین زیرساخت های توسعه و تقویت اقتصاد را احداث نمایشگاه های بین المللی در هر منطقه اعلام کرد و گفت: از فعالان اقتصادی و سرمایه گذاران استانی و کشوری برای سرمایه گذاری در ساخت نمایشگاه بین المللی کهگیلویه و بویراحمد دعوت می شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • dana گفت:

  جناب استاندارانتقادبه گذشتگان تایکی دوماه خریداردارد…الان ریش وقیچی دست شما است چقدرلذت بخش است اگرانچه که شمابه سیاستهای غلط پیشینیان نسبت می دهی زودترانجام دهی وبعددرزمان به سرانجام رسیدنش به گذشته هاانتقادکنی……درهرحال درنبوددیگران وعدم امکان دفاع ازخودشان بدگفتن عاقبت خوشی ندارد عزیزم ……

  1-بخش تعاون بایدتااخربرنامه 20ساله به سهم25درصدی برسد این سیاست ابلاغی مقام معظم رهبری است
  2-زمین مفت وپول مفت نبایددست یک شخص می افتادلذاسیاست تعاونی بودن درست بودچون هربخش خصوصی می امدحاضرنبودیک ریال خرج کندفقط دنبال همین رانتهابود…می گی نه شماامتحان کن
  3-مشکل ازتعاونی بودن نیست مشکل ازاین است که اینهمه درامددراین چندسال کجارفته
  …مطمئن باش اگرتعاونی نبودالان نه اززمین منابع ملی خبری بودونه ازان اعتباربی زبان

پربازديد