تاریخ درج خبر : 1392/12/03
کد خبر : ۲۲۲۶۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

شورای شهر یاسوج مردم و رسانه ها را نامحرم می داند

سایت استان: کریم بنام

شورای شهر مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در حالی ۱۲ ساله شده است که همچنان در ارتباط با مردم و نمایندگان افکار عمومی اندر خم یک کوچه است.

انتخابات ۲۴ خرداد ۹۲ و انتخاب اعضای شورای چهارم شهر یاسوج که انتظار می‌رفت این تابوها را بشکند نیز نتوانست این قفل بزرگ را از درب شورای شهر بردارد تا همچنان در افکار عمومی سوالات و ابهامات زیادی، بی‌پاسخ باقی بمانند.

اگر چه همچنان سایه مسائل قومی و قبیله‌ای در این دوره از انتخابات شوراها نیز سنگینی می‌کرد ولی نمی‌شود از تفاوت انتخاب چهارم مردم شهر یاسوج نیز گذشت؛ در این دوره از انتخابات مردم یک «نه» بزرگ به عملکرد اعضای شوراهای قبلی گفتند و ترکیب جدیدی را روانه پارلمان محلی مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد کردند.

آنگونه که پیدا است این پیام مردم استان کهگیلویه و بویراحمد به ویژه در شهر یاسوج از سوی بسیاری افراد و گروه‌ها و حتی خود منتخبین مردم به خوبی درک نشد و همچنان آنچه موجب انتخاب متفاوت خرداد ۹۲ مردم شد در این دوره از شورا نیز وجود دارد.

روز گذشته بررسی بودجه شهرداری یاسوج در شورای شهر و البته در سکوت و غیاب رسانه‌ها و جلوگیری از حضور خبرنگاران در این جلسه، بررسی شد تا مردم و نمایندگان افکار عمومی نامحرم تلقی شوند و ندانند اعضای شورای شهر برای سال ۹۳ شهرشالن چه خواب‌هایی دیدند.

* در شورای شهر یاسوج چه خبر است؟

عکس: محسن محقق

عکس: محسن محقق

سوال اساسی این است که در شورای شهر چه خبر است که تا این حد یک موضوع عمومی که از حقوق اولیه شهروندان است، امنیتی تلقی شده و بدون دعوت از خبرنگاران به بررسی چنین موضوعی می‌پردازند.

این عملکرد غیرشفاف اعضای شورای شهر، بدون شک بر وجود برخی ارتباطات و منافع شخصی دلالت دارد که اعضای شورای شهر نمی‌خواهند مردم در جریان آن قرار گیرند.

حضور خبرنگاران برای شرکت در جلسه بررسی بودجه شهرداری یاسوج با ممانعت دست‌اندرکاران این شورا و مخالفت رئیس آن مواجه شد؛ وظیفه‌شناس، رئیس شورای شهر یاسوج که قبل از شروع جلسه، متوجه حضور تعدادی از خبرنگاران در محوطه ساختمان اداری شورای شهر شده بود، دستور جلوگیری از ورود آنها به جلسه را داد و به مسئول دفتر خود گفته بود که به خبرنگاران اعلام کند در این جلسه مسائلی مطرح می‌شود که جزئی بوده و نیازی به اطلاع‌رسانی آنها نیست.

وی بعد از آن نیز حاضر به پاسخگویی به خبرنگارانی که با وی تماس تلفنی برقرار کردند، نشد تا این جلسه مهم همانند سایر جلسات شورای چهارم شهر یاسوج در سکوت خبری و بدون شفافیت و اطلاع‌رسانی برگزار شود.

اکنون در مورد عملکرد شورا و شهرداری یاسوج سوالات و ابهامات زیادی مطرح است که لازم بوده تا اعضای محترم شورای شهر این رویه غلط را کنار بگذارند و در مقابل مردمی که صاحبان اصلی این نظام هستند، پاسخگو باشند.

مردم چه می‌گویند؟

گفتنی است در هنگام حضور اعضای شورای شهر برای شرکت در این جلسه، تعداد زیادی از مردم که قصد صحبت و بیان مشکلاتشان را با رئیس و دیگر اعضای شورای شهر یاسوج، داشتند، بعد از آنکه موفق به این کار نشدند به خبرنگاران اعتراض کردند که شما چرا این معضلات را فریاد نمی‌زنید؛ این افراد می‌گفتند: اعضای شورای شهر وقتی که به رای ما نیاز داشتند، از درب و دیوار خانه ما بالا آمدند تا رای ما را بگیرند ولی حالا حتی مشکلات ما را گوش هم نمی‌دهند.

یکی از این افراد گفت: روزی که … برای جلب رای ما بدون دعوت به خانه‌امان آمد که ما را می‌شناخت ولی اکنون که مشکلم را مکتوب به او اعلام می‌کنم به من می‌گوید چون شما را نمی‌شناسم، نمی‌توانم نامه شما را امضا کنم؛ مگر برای اینکه مشکلات مردم را رفع کنند باید آنها را بشناسند؟!

به هر حال، این جلسه مهم که آینده یک شهر را رقم می‌زند بدون حضور رسانه‌ها و مشورت از کارشناسان و مردم برگزار شد و حتی بعد از آن نیز اطلاع‌رسانی لازم در این‌باره انجام نشده است تا مردم بدانند در شهر آنها چه می‌گذرد.

اکنون در افکار عمومی سوالات زیادی در مورد نحوه اخذ عوارض ساختمانی، جرائم اضافه بنا و تراکم، پروانه و هزینه تمدید پروانه ساختمان و همچنین اخذ این عوارض و جریمه‌ها در چند نوبت وجود دارد که مردم پاسخ آنها را از رسانه‌ها و خبرنگاران مطالبه می‌کنند.

امید است پاسخ به این ابهامات و اطلاع از نحوه بودجه‌بندی اعضای شورای شهر و شهردار یاسوج با شکستن دیوار آهنین میان شورای شهر و رسانه‌ها ممکن شود و در این‌باره شفاف‌سازی لازم صورت گیرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • حرف حق گفت:

    با سلام.در رابطه اینکه هر دوره به امید سامان دادن به وضعیت نا به سامان دور قبل به پای صندوق میرویم وباز نا امیدتر از دور قبل میشویم باید عرض کنم این امر تکراری والبته بی نتیجه است، در رابطه با رفتار حضرات باید عرض کنم که ملاک انسانیت وانسان بودن وجدان هست حال در یک کلام به آقایان اعضای شورای شهر یاسوج میگویم که حرکات برخوردها و اعمال شما میزان سنجش وجدان شما است.وزنه را به جای سبک بودن سنگینتر شماریدش.//

پربازديد