تاریخ درج خبر : 1392/12/03
کد خبر : ۲۲۲۶۵۰
+ تغییر اندازه نوشته -

فرصت طلبان، دولت اعتدال و جامعه ما

سایت استان: نوری عبدالهی

اولین بار وقتی این کاریکاتور زیبای احسان گنجی را دیدم تصمیم گرفتم راجع به آن چیزی بنویسم و حالا که شروع کردم حس می کنم هر چه را که بخواهم اشاره کنم به شکل بهتر و کامل تری در این کارتون آمده است .

karikator

 

در کارتون جمعی با سختی و مشقت مسیری را پیش می روند و از لباس پاره و پوره و چهره شان معلوم است از همه چیز بی نصیب بوده اند و از شعارها و خشم اعتراضی شان نیز مشخص است که گروه سخت بر عقیده و مرام شان استوار و حاضر به پرداخت هر هزینه ای هستند تا آنکه در نهایت موفق شده اند پرچمی را برافرازند .اما در این میان فرصت طلب از راه می رسد و گویی هزینه های جمع مبارز را برای خود فرش قرمزی ساخته است و با کت و شلوار اتوکشیده صاحب همه چیز می شود و جمع قبلی باید کماکان در حاشیه بمانند و باز هم متهم به افراطی و فتنه گر گردند

. کارتون در کمال سادگی خود بیانگر همه چیز است و به نوعی حکایت این روزهای جامعه ما و دولت اعتدال می باشد . هر که از راه می رسد خود را صاحب آن می داند ،همه خود را اعتدالی معرفی می کنند و از «طریق الوسطی » سخن می گویند و گویی در این میان فقط اصلاح طلبان حقیقی «بی بهرند» تاریخ ما پر از این گونه سهم خواهی ها و به عبارتی گم و گور شدن در زمان سختی و محنت و از راه رسیدن و طلبکار بودن در موعد آسایش می باشد که این مسئله و حزب باد بودن از جمله مولودهای فقدان احزاب و عدم توسعه ی سیاسی در هر جامعه ای می باشد و در استان کهگیلویه وبویراحمد شدت این موضوع بیشتر است .

به طور مثال بعد از انتخاب آقای دکتر خادمی به عنوان استاندار تحرکات زیادی برای نزدیکی به ایشان و تصاحب صندلی های مدیریت شروع گردیده است ؛ یکی به آلبوم خاطرات خود رجوع می کند و عکس یادگاری اش با استاندار را به رخ همه می کشاند و دیگری دنبال پیدا کردن ارتباطی بین «ننه ی زن خورزوی زن برادرش » با آقای استاندار و معاونین ایشان می باشد . اگر چه در این بین ایراد اصلی به برخورد و قاطعیت آقای استاندار و مجموعه ی ایشان بر می گردد و نقد اساسی و علمی بر شعار «فراجناحی» دولت وارد می باشد اما بیشتر روی سخن با خود اشخاص می باشد که مثل آب خوردن از شعار ها و اصولی که بعضا برایش کفن می پوشیدند عدول می کنند و جامه جریان جدید را می پوشند و بیرق دار می شوند .و به احمدی نژاد که زمانی او را معجزه ی قرن می دانستند بد و بیراه می گویند و در جلسات اصلاح طلبان در ردیف اول مینشینند و داعیه دار مسئولیت در دولت جدید می شوند که جدیدترین نمونه دست و پا زدن یکی از نیروهای حزب باد برای تصدی مدیرکلی در حوزه معاون عمرانی استانداری می باشد .

متاسفانه این فرصت طلبان مجال کار و خدمت را از همه گرفته اند و بی توجه به خواست مردم و نیاز جامعه جلوی دفتر هر نماینده و مدیری تجمع می کنند و تنها و تنها پست و مقام راضی شان می کند . به هر حال این نوع آدم ها همیشه وجود دارند و انتظار بر سر عقل و اخلاق آمدن از انها زیاد هم منطقی نیست و در این بین بیشتر باید آقای استاندار و معاونین ایشان مراقب باشند که سیاست جای طایفه گرایی و کت و شلوار پوشیدن و واسطه پیدا کردن نیست . سیاست جای سیاست است و لاغیر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • مخاطب اصلاحيه گفت:

    بالاخره بحث اینکه همیشه انقلابیون و حماسه سازان واقعی را فرصت طلبان از صحنه خارج میکنند و به تدریج در حکومت یا دولت وارد می‌شوند و در آخر هم رژیم را ساقط می‌نماید. لازم است دست اندر کاران تصمیم به طور اکید دست از محافظه کاری برداشته و به مصالح آینده دولت تدبیر و امید توجه کنند و به مانند مدیران گذشته دولت سابق در استان آقایان (رضوانی و لرستانی و الفونه) مردانه از صدارت خارج و بدون سهم خواهی و باد دهی و بهانه دولت اعتدال، کمی حیا کنند تا مسیر خدمت برای افراد با انگیزه جدید فراهم کردد. این عزیزان بدانند که نگرانی و دغدغه هست که روزانه شاهد این همه نقد هستیم.
    گرچه در این بین بی توجهی، محافظه کاری و تعارفات بخش سیاسی والی استان جهت بقا خود به این دسته از مدیران قابل انکار نیست.

  • احسان گنجی گفت:

    از توجه و تحلیل شما ممنونم.

  • […] منبع خبر: سایت استان کهگیلویه و بویراحمد […]

پربازديد