تاریخ درج خبر : 1392/12/03
کد خبر : ۲۲۲۶۵۸
+ تغییر اندازه نوشته -

سند ضعیف و بی محتوایی که 250 میلیون تومان برای استان هزینه داشت!

سایت استان: جلسه شورای برنامه ریزی استان برگزار شد که یکی از دستور کارهای آن بررسی سند توسعه و اشتغال استان بود که حقایقی را در خصوص هزینه کردن 250 میلیون تومان برای این سند افشا کرد.

به گزارش سایت استان، در این جلسه وقتی شرکت مشاور این طرح را ارائه کرد استاندار و بسیاری از مدیران استانی نسبت به ضعیف بودن آن اتفاق نطر داشتند.

IMG_1320

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در این جلسه گفت: در این طرح دانشی برای توسعه استان مشاهده نکردیم و تنها یک مشت آمار بود که ارائه شد.

موسی خادمی افزود: در این سند باید به مدیران استانی خط داده شود که در فلان زمینه مثل کشاورزی شما این ضعف را دارید تا ما نیز ضعف‌ها را برای توسعه استان برطرف کنیم حال این که در سند ارائه شده چنین چیزی دیده نمی‌شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد در انتقاد از نحوه تهیه و تنظیم این سند، بیان داشت: این سند راهگشا برای توسعه استان نیست و در آن ارتباطی با نخبگان استان برای راهنمایی و مشاوره دیده نمی‌شود.

وی به مجریان این طرح گفت: فلسفه حضور شما این است که این طرح را با وضعیت استان به درستی تطبیق می‌دادید تا از دل آن طرحی خوب برای توسعه استان بیرون می‌آمد.

در ادامه مشاور طرح با بیان این‌که چنین نقدی که مسئولان استانی از سند توسعه داشتند، بی‌انصافی است، خطاب به جمع شورای برنامه‌ریزی استان گفت: اگر شما می‌گویید که این طرح اشکال دارد چرا زیر آن را امضا کردید و اشکالات را به ما گوشزد نکردید.

 

نماینده شرکت مهندسان مشاور تهیه این سند تصریح کرد: امروز ناظر استانی این طرح به هزینه آن ایراد می‌گیرد و آن را کپی‌پیست از استان دیگر می‌داند در حالی که نمی‌دانیم چرا همین آقای ناظر منتقد امروزی به عنوان تأیید زیر آن را امضا کرده است.

IMG_1323

به نظر می رسد با صرف این مبلغ زیاد برای تهیه آن، این طرح عملاً فاقد کارایی بوده و هیچ گونه راهکاری را برای برون رفت استان از وضعیت موجود و رشد و شکوفایی در اقتصاد استان ارائه نکرده است. در جایی از این سند نیز ارقام اشتباه آورده شده است و نام ارومیه نیز دیده می شود که احتمال کپی برداری از طرح دیگر استانها را در اذهان تقویت می کند. هر چند نماینده شرکت مشاور معتقد است این اشتباهات ناشی از مشکلات تایپ این سند بوده است.

این سند در دوره استانداری اکبر نیکزاد به این شرکت واگذار شده بود که به گفته نماینده این شرکت قریب به سه سال برای تهیه آن وقت گذاشته شده است!

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • كارشناس گفت:

    برادر عزیز ، مدیران استانی ما به کار کارشناسی اعتقاد ندارند و دائماً میگویند به گونه ای عمل شود که به کسی برنخورد ، و یا کسی ایراد نکند و دلخور نشود ،‌ما میدانیم که برای انجام کار دقیق باید وقت گذاشت ، نیروها را سازماندهی کنیم و امکانات را بسیج کنیم نه اینکه نیروها را کنترل کنیم که مبادا کسی کاری انجام دهد !!!!!
    به نظر من در حال حاضر مدیران اداری از ترس اینکه مبادا بالادستی از کارشان اشکال بگیرد بیشتر به موارد حاشیه ای میپردازند و از متن بیخبرند و یا اگر خبر دارند سعی بر سکوت و کتمان موضوع میکنند ، در مورد سند اشتغال دیده ام که مدیران برای این موضوع وقت نگذاشتند ، فقط به یک کارشناس میگویند یه چیزی براشون بنویس تا دست از سرمون بردارند ، خود مدیر درگیر مسایل مالی یا اداری است و از ماموریتها و اهداف سازمان فاصله دارد و اصلاً دوست ندارد وارد متن موضوع شود یا مشکل را بررسی و کارشکافی کند بنابر این نتیجه این میشود که شما در این خبر میخوانید ، مطمئن باشید خداوند هم به فریاد قومی که به فکر خود و جامعه ی خود نیستند نمیرسد

  • شکیب عاجز گفت:

    خوب بیو جمش کن

پربازديد