تاریخ درج خبر : 1392/12/03
کد خبر : ۲۲۲۶۹۰
+ تغییر اندازه نوشته -

جانباز گچسارانی که در جلوی وزارت نفت خودسوزی کرده بود درگذشت

سایت استان: کارمند وزارت نفت که در روز بازدید رییس جمهوری از وزرات نفت خودسوزی کرده بود، امروز در گذشت.

یکی از کارکنان گچسارانی وزات نفت که ۲۸ بهمن ماه در ساختمان مرکزی وزارت نفت اقدام به خودسوزی کرده بود با ۵۵ درصد سوختگی در گذشت.

گفته می‌شود این کارمند وزارت نفت بعد از آن که با مراجعه مکرر به مسوولان مربوطه موفق نشد مجوز بازنشستگی پیش از موعد خود را به دلیل جانباز بودن بگیرد درخواست دیدار با وزیر نفت را داشت که بعد از آنکه از وی خواسته می‌شود درخواست مکتوب خود را ارائه کند، اقدام به خودسوزی می‌کند.

وزیر نفت نیز این ماجرا را در صفحه شخصی فیسبوک خود این گونه تشریح کرده است: “با توجه به اینکه تمامی ورودی‌های وزارت نفت با دوربین کنترل و ضبط می‌شود، از فیلم ضبط‌ شده چنین بر می‌آمد که فردی حدود پنجاه و چند ساله وارد ساختمان می‌شود و به اولین باجه رجوع می‌کند. حدود یک دقیقه با فرد متصدی صحبت می‌کند و سپس حدود نیم‌متر از باجه فاصله می‌گیرد، بدون سر و صدا و پرخاش به دیگران یک بطری از جیبش درمی‌آورد که بعدا معلوم می‌شود بنزین است، در آن را باز می‌کند و روی شانه‌های خود می‌ریزد و به سرعت با روشن کردن کبریت، در عملی کاملا غیرمنتظره برای متصدی باجه و بقیه حاضران خود را به آتش می‌کشد. در فاصله کمتر از نیم‌دقیقه بعضی از همکاران که در آنجا حاضرند با در آوردن کت‌های خود و کپسول آتش‌نشانی، آتش را خاموش می‌کنند و این مرحله از ماجرای تاسف‌انگیز تمام می‌شود.”

نکته قابل توجه درباره این حادثه که در روز بازدید “سرزده” رییس‌جمهور از وزارت نفت اتفاق افتاد این است که این فرد چگونه توانسته با خود بنزین حمل کند در حالی که نیروهای امنیتی و حراست هیچ کدام متوجه وی نشده‌اند. آیا وی از قبل آمادگی این کار را داشته‌ است؟

منبع:ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ایران فردا گفت:

  همه ما داریم تو این اتش میسوزیم با فرق اینکه میسوزیم ومیسازیم
  واقعا مایه ننگ و تاسفه ،ببینم اگه راس میگن یه مسوال بیاد جواب بده
  سوختن و ساختن ما یه کتاب میشه ،رک بگم اقایونی که برا خودتون نشستیم تو ………… میکنید اگه اخرتی باشه باید تک تکتون جواب بدین
  به امید انکه جومونگ ما هم …

 • درد دار ملی گفت:

  ببینیم ما کی جونمون به لبمو برسه هو جلو کدوم مسوول بی مسولیت برای نشان دادن نهایت دردمون خودسوزی کنیم-متاسفم برای خودم باکشوری یک پنجم منابع انرژی!10000000 میلیون تحصیل کرده و70درصد جمعیت جوان– متاسفم آقای …..–مدیر– مسئول–شماروزی باید جوابگوی اینهمه دردو بی عدالتی باشید=

 • ناشناس گفت:

  عرض حال وزیر نفت دولت تدبیر و اعتدال : برای چه باید استعفابدهم؟ تازه بعد از 8 سال فراموشی و بلا مصرفی به حق مان رسیدیم . به درک که خودسوزی کرده اصلا بیخود کرده که آمده در جلوی وزارتخانه نفت مگر اینجا جای هر بی سر و پا است؟ این مردم فقط برای هشید شدن و جاناز شدن و خود را فداکردن میخورند و ضمناً در زمان صلح هم فقط برای رای دادن به درد میخورند .

پربازديد