تاریخ درج خبر : 1392/02/30
کد خبر : ۲۲۲۷۵
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری کارگاه هنرهای محیطی در یاسوج

سایت استان: امین صداقت / رییس انجمن هنرهای تجسمی استان کهگیلویه و بویراحمد از برگزاری کارگاه هنرهای محیطی با حضور استاد نادعلیان در یاسوج خبر داد.
مجتبی ملایی در گفتگو با خبرنگار سایت استان با اشاره به لزوم برگزاری کارگاه های مختلف هنری در جهت ارتقا سطح کمی و کیفیت هنرهای تجسمی در استان اظهار داشت: کارگاه هنر محیطی با حضور استاد برجسته کشوری و با شرکت هنرمندان هنرهای تجسمی استان در یاسوج تشکیل شد.

304
وی افزود: کارگاه هنر محیطی با حضور استاد احمد نادعلیان یکی از برجسته ترین هنرمندان هنر محیطی و خانم « هی وان کیم» از کشور کره جنوبی در روزهای 25 تا 27 اردیبهشت ماه 92 در یاسوج با حضور هنرمندان هنرهای تجسمی استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد. ملایی با بیان اینکه استاد نادعلیان از شناخته شده ترین هنرمندان هنر محیطی در دنیا است گفت: شهرت استاد نادعلیان بیشتر به خاطر کار به روی سنگ های رودخانه ای است که به دعوت از انجمن هنرهای تجسمی استان کهگیلویه وبویراحمد به یاسوج آمد.
رییس انجمن هنرهای تجسمی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این کارگاه که به همت انجمن هنرهای تجسمی استان و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزار شد ابراز داشت: این کارگاه در دو بخش تئوری و عملی برگزار شد که در کارگاه تئوری مروری بر آثار استاد نادعلیان و آشنایی و آموزش تئوری هنر محیطی در سینماتک اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور هنرجویان هنرهای تجسمی برگزار شد و در بخش دوم کارگاه که در فضای باز و در طبیعت برگزار شد هنرمندان با مواد طبیعی مانند سنگ و چوب به اجرای هنر طبیعی پرداختند. ملایی از برگزاری کارگاه عملی در منطقه گرگو که در چند کیلومتری واقع است خبر داد و افزود: هنرمندان در این منطقه به کار پرداختند و عشایر آن منطقه جذابیت زیادی برای دکتر نادعلیان و مهمانان داشتند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد