تاریخ درج خبر : 1392/12/04
کد خبر : ۲۲۳۳۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

دیدار هنرمندان با استاندار/ عکس

سایت استان: جمعی از هنرمندان استان صبح امروز با استاندار دیدار کردند.

در این نشست که جمعی از مسئولان مرتبط با حوزه فرهنگ و هنر حضور داشتند، حسن وکیلی به نیابت از اصحاب رسانه از استاندار خواست تا زمینه اظهار نظر و بیان مشکلات هنرمندان بیش از گذشته ایجاد شود.

h11

سرپرست روزنامه ابتکار در استان کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: وقتی سایه مشکلات زندگی بر هنر و هنرمندان سنگینی کند دیگر نمی‌توان انتظار اقدام خلاقانه از سوی هنرمندان استانی را داشته باشیم.

وی با بیان این که اکنون 58 درصد مردم این استان زیر پوشش نهادهای حمایتی هستند تصریح کرد: نباید هنرمندان وضعیت معشیتی این‌گونه داشته باشند چراکه برای بروز خلاقیت و هنرمندی نیاز به تأمین حداقل‌های زندگی هست.

در ادامه خلف بوذری یکی از شاعران شهرستان کهگیلویه مشکل اصلی هنرمندان شهرستانی را در تبعیض‌ها دانست و گفت: اگر وعده‌ای توسط مسئولان داده می‌شود باید آن را عملی کنند زیرا هنرمند با وعده سرخرمن راضی نمی‌شود.

وی گفت: همایش شعری را در شهرستان کهگیلویه برگزار کردیم که پول دکوراسیون آن اگر در تهران بود با زحمتی که خود هنرمندان کشیدند بیش از 10 میلیون تومان می‌شد.

وی گفت: همایشی در خور نام استان برگزار کردیم و دل خوشی ما به وعده‌ها بود که هیچ‌گاه محقق نشد و امروز توان رویارویی با طلبکاران را در کوچه و خیابان نداریم.

هنرمندی دیگر اهل شهرستان چرام از مدیران استانی خواست تا مدیریت‌های فرهنگی در استان بهبود یابد و تغییر را تنها خواست خود از مدیران دولت تدبیر و امید دانست.

اما نوبت به استاندار که رسید به مشکلات استان اشاره کرد و همه آن‌ها را در اصل برگرفته از عدم فرهنگ‌سازی دانست.

سید موسی خادمی در جواب هنرمند چرامی که مدیران فرهنگی استان را ضعیف می‌پنداشت، تأکید کرد: امیدوارم که این خواست شما برای تغییر مدیران برگرفته از حس سیاسی نباشد و تنها از سر دلسوزی برای فرهنگ چنین خواسته‌ای داشته باشید.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد یکی از دلایل وضعیت نامطلوب اقتصادی در حوزه فرهنگی استان را به کمی مصرف تولیدات فرهنگی از سوی مردم ربط داد و گفت: اگر برای این کار فرهنگ‌سازی نشود نباید به وضعیت آینده هم زیاد خوشبین بود.

وی گفت: مردم به اثرات و تولیدات فرهنگی بومی بیش از سایر تولیدات اهمیت می‌دهند که در استان ما باید اینگونه تولیدات بیشتر شود.

خادمی بیان داشت: هنرمندان استان باید به صورت عملی وارد میدان شوند و برای نمونه از همین استانداری ما برای بومی‌سازی دکوراسیون شروع کنند تا بوی استان را بیشتر از گذشته در فضاهای خود از جمله فضاهای اداری استشمام کنیم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • اصلاح طلب فرهنگ دوست گفت:

  تورا خدا تو این جلسات همه را دعوت نکنید تا شان و منزلت هنر تنزل پیدا نکند . بجز حاج داوری و چند نفر پیشکسوت و یکی دو نفر بقیه شون معلوم نبود چه می گفتند نزدیک بیست نفر صحبت کردند که لازم نبود. حضور بانوان کمرنگ و غیره موثر بود .به همین خاطر بقیه یا از خودشون تعریف می کردند و یا مطالب سطحی و کم محتوا می گفتند . نفس جلسه خوب بود لااقل استاندار محترم و معاون سیاسی و امنیتی حرف دل اهالی هنر استان را شنیدند . اما در بخش فرهنگ و هنر ، برنامه مهمتر از هر چیز دیگری است . مثل تامل و همدلی و ایجاد بستر لازم . این چنین جلسات هم بایستی کارشناسی شوند و هم تقویم زمانی داشته باشند و هم به شهرستان ها هم توجه جدی شود .

 • زبل خان گفت:

  جلسه خوبی بود ، هرچند چند نفر تمام تلاش شون را کردند تا از اب گل الود ماهی بگیرند اما نتونستند . مثل همین کامنت به اسم دانشجوی سینما که کار دو سه نفره و همه هم خوب میشناسنش. این کارا نخ نما و منسوخ شده . نه چیزی بارتونه و نه هنری . تنها توانمندی تون تخریب و بی اخلاقیه ، چون هیچ کار و درامد و شغل و کسبی ندارید ( منظورم همون دو سه نفره ) . همش فقط غر میزنید و عجز و ناله میکنید و درخواست حمایت مالی ، نمک نشناسید ، یه روز چپ اید و یه روز راست و یه روز هم اعتدال گرا ، سالی یه کتاب هم نمی خونید ، نه سوادی ، نه مدرک دانشگاهی ، نه مقاله علمی و پژوهشی و نه ….
  به قول استاد حسین پناهی :
  شک دارم به ترانه ای که زندانی و زندان بان با هم زمزمه می کنند .

 • سید امین صداقتی نیا گفت:

  برادر آرام اسم عکاس و منبع خبری رو چرا نزدی ؟

 • آی بانو گفت:

  ناب فتاح محمدی از این قصه ها مبراست این آقا داره ازش سو استفاده میکنه ولی مطمینم فتاح هواسش هست

 • آی بانو گفت:

  قصه های در گوشی

 • بوذری گفت:

  شاعری به اسم علی بوذری درکهگیلویه نداریم !! خلف بوذری
  راستش من تاحالا دوبارموفق به ملاقات حضوری ودرددل (درحوزه فرهنگ )بااستاندارمحترم شده ام یک بارازسراتفاق وکلنگ زنی گازدره لبک این بار هم ازسرافتخاروبذل توجه استاندار به هنرمندان ٰ، کم کم داردآن حس وشوروشوق استانداربومی داشتن رنگ می بازد خدانکندچنین اتفاقی بیفتد.آمین یارب العالمین!!!!!!!!!

 • دانشجوی سینما گفت:

  بنظرت در گوشی چی داره میگه به فتاح محمدی! شاید داره میگه تراخدا ی کاری کن حاجی کاندید شدی هواتو دارم نذار ابروم بره خودم استعفا میکنم میرم جان فتاح اون کتابتو هم چاپ میکنم ولی ی کاری کن پرونده از شورای امنیت برگرده فتاح هم میگه بخدا دیگه کاری ازم ساخته نیست هرکاری بخاطر تو کردم به استاندار رو زدم به نماینده رو انداختم هر جلسه گذاشتی تو خونه بیرون خونه اومدم ولی دیگه دس من نیست بخدا اگه بخای کتابمو چاپ نکنی دیگه خیلی نامردیه….

 • […] منبع خبر: سایت استان کهگیلویه و بویراحمد […]

پربازديد