تاریخ درج خبر : 1392/12/06
کد خبر : ۲۲۴۱۳۸
+ تغییر اندازه نوشته -

عملکرد اتاق تعاون بسیار ضعیف است

سایت استان: عوض زاده نظارت بر تعاونی ها را مهم ترین وظیفه سازمانی ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ها عنوان کرد و اظهار داشت: با وجود اینکه بیش از ۳ هزار شرکت تعاونی در استان وجود دارد، هنوز فرهنگ تعاون به معنای واقعی در استان نهادینه نشده است.

سرپرست مدیریت تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بویراحمد در خصوص اصل ۴۴ قانون اساسی و اجرای آن در استان گفت: طبق این اصل فعالیت های تصدی گری دولت باید به بخش خصوصی واگذار می شد که بخشی از این واگذاری وظیفه سازمان بوده ولی این کار انجام نگرفته یا اگر عملی شده بسیار ضعیف است.

IMG_8848

وی ادغام وزارت تعاون با کار و امور اجتماعی را علل اصلی کمرنگ شدن این فعالیت در مقیاس کلی ارزیابی کرد، چرا که عمده وقت و نیروی انسانی ادارات ادغام شده صرف حوزه روابط کار می شود.

سید غفار عوض زاده برخی از علل عملی نشدن اصل ۴۴ در کشور و به تبع آن استان کهگیلویه و بویراحمد را ذکر کرد و افزود: در وهله اول وزارت تعاون با وزارت کار تشابه فعالیتی برای کار نداشته اند، دوم اینکه وزارت تعاون از لحاظ ساختاری ناقص متولد شده و به عنوان متصدی امر تعاون دارای نقص و کمبود است.

عوض زاده نظارت بر تعاونی ها را مهم ترین وظیفه ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان ها عنوان کرد و اظهار داشت: با وجود اینکه بیش از ۳ هزار شرکت تعاونی در استان وجود دارد، هنوز فرهنگ تعاون به معنای واقعی در استان نهادینه نشده است.

ایشان به اهداف و عملکرد اتاق تعاون استان اشاره کرد و بیان داشت: هدف از تشکیل اتاق تعاون ایجاد بازوی توانمند برای بخش تعاون بوده و فعالیت های این اتاق را بخشی از اهداف کلی اصل ۴۴ دانست که در استان، بعد از رکود چند ساله حرکت بسیار کند و رو به جلو داشته است، چنانچه ماموریت های اتاق به نحو باید و شاید محقق نشده است.

وی نظارت بر تعاونی ها، صدور کارت تعاونی، ایجاد نمایشگاه عرضه محصولات تعاونی ها و برگزاری دوره های آموزشی و فعالیت های تصدی گری را از وظایف اتاق تعاون دانست.

ایشان در پایان فعالیت های اتاق تعاون استان را بسیار ضعیف ارزیابی کرد و افزود: اتاق تعاون ضمن اینکه همه تعاونی ها را تحت پوشش خود قرار نداده، در زمینه برگزاری دورره های آموزشی و اجرای نمایشگاه ها عملکردی نداشته است.

منبع:خبرنما

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • آقاپور گفت:

  بابا دیگه بسه همه می دانند اوضاع و احوال اتاق تعاون قاراش میشه

 • بازرگان گفت:

  جهت استحضار اینکه من و همسرم تلاطم هر دو از مراجعان و در کنار هم این دیدگاهها رو گذاشتیم ..با یه اکانت لود نشد دوباره با اکانت دیگه گذاشتیم…اما مثل اینکه ایراد لود از سرعت اینترنت بوده و بعدا هردو اکی شدن..
  خواستم الان توضیح داده باشم که فردا نخواد جوابیه بزنن و به قول خودشون رو دست بگیرند..واسه همین جواب و لایکمون مثل هم هستش.

 • بی غرض گفت:

  احسنت بر آقای عوض زاده عزیز..
  غیر از این عملکرد کاری کاش عملکردهای ….. دست اندر کاران این اتاق رو هم ارزیابی میکردین…!!!!!!!!!!!!!!!!
  مسئوووووولین کجائین؟

 • بویراحمد گفت:

  حاجی جان باسلام
  نگران هیاهو وجنجال …………. نباش و فریب تعظیم های چاپلوسانه بعضی از متملقان را نخورید و با توکل به خدا و حمایت سادات جلیل القدر امامزاده حسن ( ع) وامامزاده فرج الله ( ع ) و ایل بزرگ تیرتاجی موفق باشید.

 • حسابگر گفت:

  درود بر مهندس عوض زاده
  حرف دل همه ی ماهارو زد.
  مسئولین برسید به داد تعاونی ها لطفا

 • بازرگان گفت:

  سلام..
  حرف حساب جواب نداره..ما نیز با مهندس عوض زاده موافق هستیم…و میدانیم لاتاق تعاون فقط یک نام و یک هزینه ی مضاف هست و هیچ کار مثبتی برای تعاونی ها انجام نداده است.اونا فکر میکنن فقط با زبون میشه مسائل رو حل کرد نمیدونن زبون جذب کننده هست اما مردم-تعاونی ها از اونا کار میخوان حمایت میخوان نه امروز و فردا کردن و هییییییییییییچ

 • تیرتاجی..تاامیروسادات مهریان گفت:

  …دوستان مخالف ظرفیت نقدروداشته باشید….من موافق مهندس عوض زاده هستم… عده ای که در این دوره قافیه روباختن دنبال حاشیه هستن…درودبرزارعی .درودبرخاتمی.

 • تعاونگر گفت:

  آقای عوض زاده فکر کنم مطلبی که شما بیان داشته اید ناشی از غرض شخصی است .موقعی که برادرتان در اطاق تعاون کار میکرد شما که اطاق تعاونو میزاشتید رو سر حلوا حلوا میکردید حالا که اخراجش کردن این حرفا رو میزنید.متاسفم برا اداره ای که شما رئیسش هستید وووووو

  • تلاطم گفت:

   جناب تعاونگر فکر کنم شما بیشتر غرض داری و زورت گرفته از این مطالب چون در اتاق تعاون سود داری و داری آتیش میگیری..
   همه با مهندس عوض زاده موافقن.و همه میدونن که فامیل ایشون به اصرار شماها که تو اون سیستم هستین اومد سرو سامون داد کاراتونو و از بیکفایتی سیستم فرار کرد.
   برو آقا برو جای این غرض ورزی ها خودتونو جمع و جور کنین.

  • بازرگان گفت:

   تعاونگر فکر کنم شما بیشتر غرض دارید در دیدگاهتون و شاید هم سود دارید در اتاق که اینقد زورتون گرفته!!!
   من و همه ی دوستان بازرگانم نیز با این مطلب مهندس عوض زاده موافقیم..
   مسئولین بررسی کنید این بی کفایتی رو لطفا..

 • تعاون گفت:

  اقای عوض زاده با سلام و احترام
  نمی دانستم که ادارات تعاون کار و رفاه اجتماعی استانها ناظر بر عملکرد اتاقهای تعاون هستند معلوم شد بعد نظارتی شما هم مپل اتاق تعاونتان ضعیف است .
  به داد تعاونگران برسید

 • کارمند گفت:

  خدا را شاکریم این یک کلمه را بلدی افسوس برای اداره ای که امثال ……… باید بر صندلی ریاستشان نشینند

 • محمدی تعاونگر گفت:

  مگه اتاق تعاونی وجود دارد.
  زمانی عادل امینی را به عنوان اتاق تعاون می شناختند ولی حالا چی
  آقای عوض زاده لطفا” کلیه شرح وظایف اتان تعاون را به اطلاع تعاونگران برسانید.اگر چه مجموعه اتاق تعاون منتخب شماها هستند و کاری از پیش نمی برید.

 • همکار گفت:

  سلام،بانظردوست موافقم.البته درخصو ص موضوع مطرح شده رعایت نشدن اصل44 عامل ایجادکننده ضعف بوده است

 • دکتراى اقتصاد گفت:

  باسلام،ایام پرتلاطم اقتصادى نمادى ازبى ثباتى هاست،امادربخش تعاون نیز این معضل وجودداره،اونم بخش عظیمیش نواقصات درآمدى دربخش تعاون است،چراکه باوجودنفوذمردم دراین حوزه چشم اندازى به آینده درجهت توسعه تعاون وجودنداشته.

 • صلاح انديش گفت:

  سلام،واقعامتصدى ضعیف هست.منم بامهندس موافقم

 • ياسر گفت:

  سلام،منم بانظرمهندس عوض زاده موافقم ،چراکه وجودبسیارى ازاین قبیل مشکلات باعث شده مردم نتونن به خواستشون برسن.بایداستاندار محترم هم درخصوص صحبت مهندس عوض زاده ،فکرى درخصوص وضع اتاق تعاون بکنند.

 • دوست گفت:

  اتاق تعاون کلن تو کشور هم ول معطله

پربازديد