تاریخ درج خبر : 1392/02/31
کد خبر : ۲۲۴۷۲
+ تغییر اندازه نوشته -

وزارت کشور: مردم صبر کنند

سایت استان امروز در پی اعلام برخی شایعات درباره رد صلاحیت ها،  سید صولت مرتضوی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هنوز در مورد این که ما در وزارت کشور اسامی افراد تایید صلاحیت شده که از سوی شورای نگهبان برای ما ارسال می‌شود را چطور اعلام کنیم، تصمیمی گرفته نشده است.

وی افزود: ما بر طبق قانون 48 ساعت فرصت داریم که اسامی را اعلام کنیم، اما هنوز در مورد این که پس از اعلام اسامی از سوی شورای نگهبان این اسامی در چه زمان و چطور به اطلاع مردم برسد، تصمیمی گرفته نشده است.

300

دبیر ستاد انتخابات کشور تاکید کرد: باید تا زمان ارسال اسامی از سوی شورای نگهبان صبر کرد.

وزیر کشور دو روز قبل پس از پایان چهارمین جلسه هیات اجرایی مرکزی انتخابات ریاست جمهوری گفته بود وزارت کشور طبق قانون 48 ساعت فرصت دارد تا اسامی کاندیداهای مورد تأیید را به اطلاع عموم و خود کاندیداها برساند.

وی همچنین اعلام کرد قرار شد در این 48 ساعت جلسه مشترکی با کاندیداهای تأیید صلاحیت شده برگزار شود و بایدها و نبایدها و نکاتی که برای برگزاری انتخاباتی باشکوه لازم است به اطلاع کاندیداها داده شود.

اما پس از اعلام رسمی اسامی تایید صلاحیت شده از سوی وزارت کشور، زمان تبلیغات نامزدها آغاز می شود و این زمان دو روز قبل از 24 خرداد ادامه خواهد داشت.

با پایان زمان قانونی شورای نگهبان برای بررسی صلاحیت نامزدهای حضور در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم، همه منتظر اعلام اسامی تایید شده از سوی شورای نگهبان به وزارت کشور هستند.

فقها و حقوقدان های شورای نگهبان یکشنبه هفته گذشته و پس از پایان زمان قانونی برای ثبت نام کار رسیدگی به صلاحیت 686 نامزد ثبت نام شده در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم را آغاز کرده و پس از آنچه در زمان قانونی 5 روزه به نتیجه نهایی نرسیدند بر اساس قانون زمان بررسی صلاحیت ها را 5 روز دیگر تمدید کردند و آنچنان که حسنعلی نوری مدیرکل دفتر انتخابات وزارت کشور اعلام کرده است طبق قانون امروز آخرین مهلت اعلام اسامی نامزدهای یازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری از سوی شورای نگهبان به وزارت کشور است و این زمان به هیچ وجه قابل تمدید نیست.

در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری 686 داوطلب برای حضور در انتخابات ریاست جمهوری اعلام آمادگی کردند که از این میان 38 چهره شناخته شده دیده می شود که همین موضوع باعث شده از انتخابات یازدهم به عنوان یکی از شلوغ ترین انتخابات ها یاد شود.

البته از زمان آغاز بررسی صلاحیت ها در شورای نگهبان تعدادی از این چهره های شاخص به دلایل مختلف همچون اعلام حمایت از سایر نامزدها از ادامه حضور در عرصه رقابت انصراف داده اند.

محمدحسن ابوترابی فرد، کامران باقری لنکرانی، رامین مهمانپرست، داوود احمدی نژاد، صادق واعظ زاده ، علی اکبر جوانفکر، محمدرضا رحیمی و صادق خلیلیان و جواد اطاعت از جمله چهره هایی هستند که در زمان بررسی صلاحیت ها در شورای نگهبان انصراف خود از ادامه حضور در انتخابات را اعلام کرده اند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد