تاریخ درج خبر : 1392/12/07
کد خبر : ۲۲۴۸۳۴
+ تغییر اندازه نوشته -

اولین جشنواره استانی تئاتر معلولین در یاسوج برگزار می شود

سایت استان: اولین جشنواره استانی تئاتر معلولین سازمان بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج برگزار می شود.

n00030970-r-b-000

به گزارش سایت استان، معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان این نکته گفت: سازمان بهزیستی استان در راستای توانمند سازی ، ارتقاء خودباوری و به فعلیت رساندن توانمندی معلولین عزیز و همچنین جهت ارتقاء سطح کیفی زندگی این افراد از طریق نقش ارزشمند هنر نمایش در ایجاد ارتباطی هماهنگ ، تاثیر گذار و پویا در راستای توانمند سازی افراد معلول اقدام به برگزاری این جشنواره نمود.

خلیفه جمشیدی افزود: موضوع این جشنواره هنری، معلول و خانواده ، معلول و حقوق شهروندی ، معلول و مشارکت های اجتماعی می باشد.

همچنین دبیر اولین جشنواره تئاتر معلولان بیان داشت : پس از تشکیل دبیر خانه این جشنواره در سازمان بهزیستی و همکاری برخی دستگاههای فرهنگی از جمله شهرداری و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اقدام به انتشار فراخوان جشنواره نموده ایم که 21 اثر به دبیر خانه واصل گردید و پس از انتخاب داوران بازخوان ،نهایتاً 9 نمایش توسط هیات داوران که دارای ارزش فنی مطابق با استاندارد های جشنواره بودند به مرحله بعد راه یافتند و از بین 9 نمایش، هیات داوران بازبین 5اثر را به عنوان اثر برگزیده در مرحله نهایی انتخاب کردند.

محسن مظلومی افزود: نمایش ها در بخش صحنه ای برگزار می گردد و حداقل  2/3 از عوامل هر گروه می بایست از افراد معلول باشند.

مظلومی ادامه داد: مرحله نهایی و اختتامیه این جشنواره در تاریخهای 7 و 8 اسفند ماه سال جاری در سالن اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور مقامات کشوری و استانی برگزار خواهد شد .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • مستوفی گفت:

    درود بر محسن مظلومی که مشکلات و حقوق معلولین را در جامعه به تصویر کشاند خسته نباشید هم به همه بازیگران

  • ناصر مظلومی گفت:

    سلام و درود وعرض خسته نباشید

پربازديد