تاریخ درج خبر : 1392/02/31
کد خبر : ۲۲۶۱۰
+ تغییر اندازه نوشته -

تخریب نامزدها در انتخابات تخلف محسوب می شود

سایت استان: رئیس کل دادگستری استان گفت: جهت دهی به تفکرات قومی و تخریب نامزدها در جریان انتخابات تخلف محسوب می شود.

علی جمادی ظهر سه شنبه در جلسه ستاد پیشگیری و مقابله با جرایم انتخاباتی استان افزود: تبلیغات غیرقانونی نامزدها، سوء استفاده از امکانات دولتی و غیبت کارمندان در زمان انتخابات ممنوع است.

وی اظهار داشت: دستگاه قضایی استان با سوء استفاده ­کنندگان و متجاوزین به بیت المال قاطعانه و در کوتاهترین زمان برخورد خواهد کرد.

20145

جمادی افزود: مدیران و مسئولان نیز باید به وظایف قانونی خود عمل کرده و از آن غافل نباشند زیرا تصرف بیت المال خط قرمز مراجع قضایی است.

رئیس کل دادگستری استان با بیان اینکه هدف ما امنیت انتخابات و حضور حداکثری مردم است، تصریح کرد: با توجه به اینکه ممکن است کسانی بخواهند به این حماسه ملی ضربه بزنند، شعب قضایی ویژه انتخابات آماده فعالیت هستند.

جمادی اظهار داشت: ارسال پیامک تبلیغاتی قبل از آغاز تبلیغات ممنوع است و تعدادی از سامانه­ های ارسال پیامک اینترنتی توسط مخابرات شناسایی شده است.

وی افزود: در راستای پیگیری پیامکهای تبلیغاتی نیز پلیس فتای استان فعال شده است.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان نیز در این نشست گفت: نهادهای اجرایی باید از نامزدهای شورای شهر و روستا بخواهند که مسائل قومیتی را مطرح نکنند که در غیر این صورت با آنها برخورد قانونی می­ شود.

الماس گشتاسبی با اشاره ممنوعیت نصب پوستر بر در و دیوار اماکن عمومی تصریح کرد: پوسترهای تبلیغاتی چهره شهر را نازیبا کرده و باعث هدر رفتن بیت المال می­ شود.

نماینده شورای نگهبان در استان نیز در این نشست گفت: اگر کاندیداها تخلف کرده و رقبا را تخریب کنند با آنها برخورد قانونی خواهد شد.

حجت ­السلام و المسلمین خرم­ روز افزود: استفاده از کارناوال­های تبلیغاتی و سیاسی، چسباندن پوستر، بر هم زدن چهره شهر و نازیبا کردن آن نیز ممنوع است.

وی بیان داشت: مطبوعات و رسانه ها نیز باید از انتشار مسائل تنش ­زا و قومیتی خودداری کرده و اخلاق رسانه­ ای را رعایت کنند.

فرماندار شهرستان بویراحمد نیز در این نشست گفت: شرایط عمومی در مورد انتخابات امسال معقول بوده و نسبت به گذشته مسائل حاشیه­ای کمتری داشته ایم.

محمد آلفونه افزود: فضا باید در راستای رقابت سیاسی و انتخاباتی حرکت کرده و انتخابات وارد جریان امنیتی نشود.

وی اظهار داشت: انتخابات باید فصل جشن و سرور مردم باشد.

آلفونه با اشاره به تبلیغات انتخاباتی کاندیداها عنوان کرد: کسانی که تجمعات انتخاباتی دارند، باید از فرمانداری مجوز بگیرند که به نظم عمومی لطمه ای وارد نشود.

وی بیان داشت: تشکیل ستاد در مرکز شهر نیز ممنوع است زیرا باعث ایجاد ترافیک می­ شود.

فرماندار بویراحمد افزود: با همکاری نامزدهای شورای شهر، تمامی ستادها در یک جا متمرکز خواهند شد.

منبع:مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد