تاریخ درج خبر : 1392/12/09
کد خبر : ۲۲۶۸۶۲
+ تغییر اندازه نوشته -

توضیحات شرکت نمایشگاههای بین المللی استان پیرامون صحبتهای استاندار

سایت استان: شرکت نمایشگاههای بین المللی استان پیرامون خبرهایی که طی روزهای گذشته پیرامون این شرکت در سایت استان منتشر شد، جوابیه ای را به سایت استان ارسال کرده است که در پی می آید:

1- مبلغ 150 میلیون تومان توسط سازمان توسعه تجارت کشور به منظور تامین 10% از هزینه های زیرساخت لازم در اختیار این شرکت قرار داده شد و مسئولان شرکت نمایشگاه تا کنون بالغ بر 200 میلیون تومان در محدوده سایت دائمی بابت تهیه نقشه های توپوگرافی، طراحی جامع سایت، طراحی پارک جنگلی واقع در محدوده سایت، محصور نمودن زمین سایت دائم، دیوارچینی و فنس گذاری و پرداخت هزینه های احداث شبکه های آب رسانی و برق رسانی و تهیه کانکس نگهبان و … هزینه نموده است.

بازدید <a class=

استاندار از محل احداث سایت دائمی نمایشگاه بین المللی استان” src=”http://k-b.ir/wp-content/uploads/2014/02/IMG_8137.jpg” width=”640″ height=”362″ /> بازدید استاندار از محل احداث سایت دائمی نمایشگاه بین المللی استان

2- تاسیسات مختلف مورد نیاز شرکت نمایشگاههای بین المللی در زمینی به مساحت 34 هکتار نیازمند تامین مبالغ سنگین میلیاردی است و تا کنون قریب 300 میلیون تومان در این زمین هزینه شده است. در واقع هزینه های سنگین سایت باید از طریق سهم آورده اعضا و اعتبارات استانی و درآمدهای ناشی از اجرای نمایشگاهها و تسهیلات بانکی تامین گردد که هر یک از موارد فوق الذکر با موانع و مشکلاتی روبرو بوده اند.

3- اعتبارات استانی تخصیص یافته قریب 400 میلیون تومان بوده که این مبلغ به اداره کل راه و شهرسازی استان به منظور احداث پل زیرگذر و 4 کیلومتر راه 4 بانده شرکت نمایشگاه تحویل داده شده است و مدیریت راه و شهرسازی استان نیز وفق قانون، پس از طی تشریفات لازم به پیمانکار برنده طرح واگذار کرد. از آنجا که تکمیل این پروژه بیش از 1 میلیارد تومان هزینه دارد، امید است با تخصیص اعتبار مورد نیاز باقیمانده این طرح نیز به بهره برداری برسد.

4- شرکت نمایشگاه براساس قانون و تصمیم استاندار وقت (سید مسعود حسینی) به صورت تعاونی تشکیل شد (تنها شرکتی در کشور است که به شکل تعاونی تاسیس شد) و انحلال و یا ابقا آن تابع قانون خاص خودش است. مطابق با قانون در صورتی که مجمع عمومی این شرکت به استناد ماده 54 تا 56 قانون بخش تعاون و ماده 199 تا 231 قانون تجارت تشکیل جلسه داده و رای به انحلال آن دهند در این صورت مصوبه اعضای مجمع صائب است و به اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی رسماً اعلام می گردد و پس از آن اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی طی تشریفات قانونی آن را به اداره ثبت و اسناد اعلام دارد و در روزنامه رسمی نیز منتشر می گردد که آن گاه انحلال شرکت رسمیت قانونی می یابد. ضمن اینکه مجمع عمومی شرکت پیش از این خواستار تغییر ساختار این شرکت شده بود که قانوناً پس از طی کلیه مراحل قانونی انحلال شرکت با ماهیت فعلی جنبه قانونی پیدا خواهد کرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد