تاریخ درج خبر : 1392/12/09
کد خبر : ۲۲۶۹۵۹
+ تغییر اندازه نوشته -

همایش یک روزه شهرداران کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج/ عکس و حواشی

سایت استان:  در همایش یک روزه شهرداران کهگیلویه و بویراحمد سخنان جالبی رد و بدل شد آن‌جا که شهردار یاسوج به مقام چهارمی این شهرداری در میان شهرداری‌های سراسر استان در سال 92 به شدت اعتراض کرد.

همایش یک روزه شهرداران استان کهگیلویه و بویراحمد امروز و از صبح تا عصر در محل هتل ستاره شهر یاسوج برگزار شد.

IMG_1631

 

در این نشست هر یک از شهرداران مناطق مختلف در مدت زمانی به اندازه پنج دقیقه مشکلات خود را در حوزه‌های مختلف بیان کردند.

در ابتدای این همایش محمدرضا باقرزاده مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری کهگیلویه و بویراحمد و همچنین پژمان نیک‌اقبالی معاون عمرانی استاندار از شهرداران خواستند تا خارج از موضوع صحبت نکنند چرا که همه مشکلات مالی شهرداری‌ها در این استان را می‌دانند و دیگر نیازی به توضیح مکررات نبود. با این حال همه شهرداران این استان به جز یک نفر که اتفاقاً شهرداری تحت مدیریتش مقام اول استانی را در سال جاری کسب کرده به صورت مصداقی مشکلات خود را بیان کردند.

در این میان علی محمدحسینی شهردار جوان سی‌سخت طرح مدیریت جامع شهری و نقاط ضعف و قوت آن را برای حضار تبیین کرد و اولین و آخرین شهرداری بود که در این همایش خارج از دستور صحبت نکرد و نشان داد که قانون را خوب مطالعه کرده است.

یکی دیگر از نکات قابل تأمل در این نشست مربوط به اظهارات شهردار باشت بود که همه کمبودها و مشکلات شهرداری این شهر را در نبود قیر خلاصه کرد و گفت: اگر قیر باشد ما در هیچ حوزه دیگر مشکلی نداریم.

شهردار قلعه‌رئیس هم مانند بخشدار و سایر مسئولان این بخش که همواره مشکل گاز را از اصلی‌ترین معضلات شهر خود می‌دانند در این جلسه از نبود گاز و مشکلاتی که ایجاد کرده داد سخن گفت.

شهردار پاتاوه هم این قانون جدید طرح جامع مدیریت شهری را تنها برای تهران خوب دانست و شهردار سوق هم این شهر را بحران‌زده معرفی کرد.

شهردار دیشموک هم توپ را به زمین منابع طبیعی و محیط زیست انداخت و از آن‌ها خواست تا در بحث استعلامات و نامه‌ها مردم را معطل نکنند.

اما مهم‌ترین قسمت مربوط به گزارش ارزیابی از وضعیت شهرداری‌ها در سال 92 بود که پس از اعلام رتبه شهرداری‌های استان اعتراض شدید محمدعلی جاوید شهردار یاسوج را به همراه داشت.

معاون امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، شهرداری سی‌سخت را به عنوان رتبه نخست با 62.69 امتیاز و رتبه دوم را مربوط به دوگنبدان با رتبه 51.82 و رتبه سوم را مربوط به دهدشت با 58.41 و رتبه چهارم را از آن یاسوج با 57.85 امتیاز اعلام کرد که در نهایت شهرداری چیتاب مقام آخر را کسب کرد.

در همین زمان بود که شهردار یاسوج لب به اعتراض گشود و گفت: این رتبه‌بندی شما دست‌مایه‌ای برای رسانه‌ها قرار گرفت که تبعات بدی برای ما خواهد داشت. محمدعلی جاوید با طرح این سؤال که چه موقع و با چه کسی هماهنگی این کار شده و آیا نباید من به عنوان شهردار پاسخگوی ارزیابان قرار می‌گرفتم این گونه ارزیابی را مخدوش دانست.

به گزارش فارس، برخی از شهرداران دیگر که رتبه‌های خوبی کسب نکرده بودند هم نسبت به این رتبه‌بندی و چگونگی آن اعتراض کردند.

گزارش تصویری خبرنگار سایت استان از این همایش:

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد