تاریخ درج خبر : 1392/12/09
کد خبر : ۲۲۷۰۲۱
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزیدگان جشنواره شعر زاگرس مشخص شدند/عکس

سایت استان: پنجمین جشنواره ملی شعر زاگرس با معرفی شاعران برتر در بخشهای غزل و شعر سپید به کار خود در یاسوج پایان داد.

zag4

معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد پنجشنبه شب در آیین اختتامیه این جشنواره گفت: شعر از ضمیر انسان سرچشمه می‌گیرد و ادبیات و شعر مبین تمدن و هویت یک جامعه است.

فتاح محمدی اظهار داشت: شعر سیاه هرگز در ادبیات ایران جایگاهی نداشته اما شعر اعتراضی به عنوان مطلعی برای مقابله با ظلم و ستم در گذشته وجود داشته است.

زبان شعر را زبانی فاخر دانست و افزود: با شعر فاخر می‌توان زمینه پیشرفت و توسعه را به عنوان یک ابزار فرهنگی مؤثر و تأثیرگذار هموار کرد.

وی برگزاری چنین جشنواره هایی را بستری مناسب برای شکوفایی استعدادهای جوان این استان عنوان کرد و بیان داشت: این جشنواره هاست که استعدادهای جوانان این دیار را به کشور معرفی می کند.

محمدی همچنین تاکید کرد: باید از زبان هنر و شعر برای تعالی جامعه استفاده بیشتری کرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم در این مراسم گفت: در سال گذشته مردم استان شاهد برنامه‌های خوب و متعددی در حوزه فرهنگی و هنری در این استان بودند.

امین کمالوندی افزود: جشنواره شعر زاگرس آخرین برنامه و حسن ختام برنامه های هنری سال جاری است.

وی اظهار داشت: این جشنواره با حضور 30شاعر مطرح کشور و استان به مدت دو روز در یاسوج برگزار شد.

وی از برگزاری جشنواره داستان کوتاه متیل با عنوان خلیج فارس در اردیبهشت سال آینده خبرداد.

به گزارش مهر، در پایان بیانیه و آرای هیئت داوران پنجمین جشنواره شعر زاگرس متشکل از اسماعیل امینی، علی باباچاهی و محمدکاظم کاظمی قرائت شد.

هیئت داوران پنجمین جشنواره شعر ملی زاگرس در بخش شعر غزل “حسین جنتی” از تهران را به عنوان نفر اول، “حسن بهرامی” از گچساران به عنوان نفر دوم و “علیرضا رجبعلی زاده کاشانی” از کاشان را به عنوان نفر سوم معرفی کرد.

همچنین هیئت داوران این جشنواره “قاسم صرافان” از تهران، “علی سلیمانی” و “سورنا جوکار” از همدان، “احمدرضا قدیریان” از یزد، “عبدالحسین انصاری” از بندرعباس، “مهدی مهدوی” از تبریز و “حسن توکلی” از اصفهان را در بخش شعر غزل شایسته تقدیر اعلام کرد.

در بخش شعر سپید نیز “کیانوش خان محمدی” از تهران و “محسن بیدوازی” از اسفراین به عنوان گروه برگزیده نخست معرفی شدند.

“محسن نظارتی زاده” از اصفهان، “علی اصغر داوری” از کاشمر، “لیلا کردبچه” از تهران و “امید خسروی” از خمین به عنوان گروه برگزیده دوم بخش شعر سپید انتخاب شدند.

“اسحاق جمالی” از بوشهر، “راضیه حیدری” از میناب، “میثم خالدیان” از دزفول و “وجیهه نوزادی” از بیرجند به عنوان گروه برگزیده سوم پنجمین جشنواره شعر ملی زاگرس در بخش شعر سپید معرفی شدند.

گزارش تصویری از این مراسم:
عکس:امین صداقتی نیا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد